9684 entry daha
  • geleceğin para birimi ne hikmetse değeri dolarla ölçülüyor. her geçen yıl biraz daha dijitalleşen dünyada gelecekte banknot kullanılmayağı kesin. zaten para dediğiniz şey ya banka hesabınızdaki rakamlar ya da cebinizdeki kağıt formunda. çok değil 15-20 yıl önce internetten alış-veriş yapacaksın ödeme tek tıkla olacak filan... hayal edebiliyormuydunuz?
  • şu yorumlardaki cahillik kokan rezilliği gördükçe ekşiden her gün daha da tiksiniyorum. bitcoin adını en iyi ihtimalle 2017'de duymuş zil zurna cahillerin kafalarında öldürdüğü kripto paradır.

2013 ve 2016 yıllarında , çoğunlukla sadece geekler tarafından bilindiği halde , yaklaşık %80 değer kaybından sonra(yaklaşık 200 dolarlardan) 20.000 dolara kadar çıkmıştır. şuanda silkilenmeye mahkum tek haneli iq'ya sahip alıcı satıcılar haricinde , endüstriyel alanda inanılmaz bir hızla yayılan kripto paradır. bu arada gizlilik temelli olduğu için fiyatları birileri çok fena sikip atmaktadır , manipülasyonun dibine vuruluyor an itibari ile.

eninde sonunda fiziksel paranın yerini alıp değeri stabilleşecek olan varlıktır.
    ayrıca trade işi hakkında bir bok bilmeyip , bitcoinden 2 günde zengin olacağını zanneden malların donlarına kadar kaybedip e5'de işe çıkmalarını temenni ediyorum.

en garanti bitcoin yatırımı her ay , bütcenizi etkilemeyecek şekilde yapılan alımdır. ayrıca en az 2 sene elinizde tutmanız tavsiye edilir.
  • mühendis tipi iktisat örneği para birimi...

inananları olduğu müddetçe iş yapar. internetin başına bir şey gelirse akıbeti ne olur bilemem...

(bkz: emp)
  • alım zamanıdır. vibe, yoyo, key, wtc, ncash buradan %40-80 civarı net karlar bırakır. burada battı diyen embesillere aldırmayın. kar realize etmeyi de unutmayın. geçen ay çektiğim yarım bitcoini tekrar sokup böldüm alt coinlere. ben bu noktadan bir yarım daha kazanırken bu embesiller çiftlikbank yazmaya devam edecekler. embesil olmayın. akıllı olun.
  • bch forku hash savaşlarında,craig wright btc fiyatını 1000 $’a indirmekle tehdit etti.

"eger madenciler ve yatırımcılar gereken dikkat ve önemi göstermezlerse biz bu durumda bitcoin fiyatını 1000 dolara kadar düşürmekten çekinmeyiz.bu bizim elimizde olan ve her an yapabileceğimiz bir şey ."

https://twitter.com/…tus/status/1062751765601361923

https://cryptonewsreview.com/…ch-prepares-to-split/
  • normalde böyle konulara pek entry girmem ama bir şeyin farkına varmanızı isterim...

bakın bitcoin fiyatını kimse tahmin edemez. konuyu iyi bilmek ile ilgili filan da değil. yok efenim bitcoin artacakmış, düşecek miş geçiniz bu aslı astarı olmayan lafları. tüm muhabbetleri toplasan laf kalabalığından başka birşey değil... hani her gün kahvelerde siyaset konuşulup ülke kurtarılır ya, o misal işte btc tahmin muhabbetleri.

bakın btc 100 dolar oldu, artık daha çıkmaz dediler... çıktı
    1000 dolara geldi, tamam bu kadarmış dediler... daha da çıktı
    20 bin dolara geldi, herkes kesin 100 bin dolar olur diye abandı btc ye.. olmadı düştü
    şimdi 6 bin dolarda... herkes çıkacak diyor, dünyanın en zengin adamları yok efenim 2020 küsürlerde btc 200 bin dolar olacak diyor. bi siktiriniz efendim nereye oluyor?

açın bakın btc son hayvan gibi tırmanışında (20bin usd'ye dayandığında) piyasadaki kripto para ünlüleri çıkacak 100bin dolar olacak, 2 milyar dolar olacak gibi popolarından pek güzel sallıyordu... ne oldu? olmadı...

belki 2 milyar dolara da çıkar, bilemem... ama yarın bin dolara da düşebilir bunu da bilemeyiz...

kripto paraların bir denetleme mekanizması olmadığı için, büyük oranlara sahip kişiler bu piyasayı kolayca manüple edebiliyor. btc nin fiyatı bir ürüne, bir kuruma, bir madene endeksli değildir. btc'nin değeri sadece ve sadece arz talep olayına endekslidir. çünkü karşılığında değer sayılabilecek bir şey yok.

şöyle düşünün bugün dünyada ki herkes btc'yi satılığa çıkartsa ve kimse almasa ne olur? kısa süre sonra btc fiyatı sıfır a yakın olur. neden? çünkü piyasadaki tüm btc'ler satılıyor ve hiç alınmıyor. bunu satan kişi, bir önceki satan kişiden daha ucuza koyacağı için fiyat git gide aşağı düşecek ve en sonunda başladığı yere geri dönecektir...

lakin alımlar başladığında kademeli olarak fiyatı gene artacaktır. çünkü piyasadaki btc sayısı azaldıkça fiyatı artacaktır. yani bugün uber zengin olup, tüm servetinizi btc almaya harcarsanız btc değeri gerçekten 200bin dolar, belki de daha fazla olabilir...

bu sebepten çok büyük alım-satım yapabilecek potansiyeli olan kişiler ya da kurumlar yapacakları alım-satımlar sırasında btc değerinin ne derecede değişeceğini öngörebilirler. ama zaten dünya üzerinde belki iki elin parmaklarını geçmeyecek olan bu kişiler ya da kurumlar bu tür bilgileri gidip haber sitesiyle de paylaşmaz. paylaşıyorsa da o işten başka bir çıkarı vardır ve büyük ihtimalle manüple ediyordur...

laf kalabalığına ve hayallere hiç gerek yok. btc fiyatı alım - satım oranıyla birebir orantıdadır. arz ve talepten başka birşey değildir.

kimse btc değerinin ne olacağını bilemez. kimse uzun vadede bununla ilgili reel bir tahminde bulunamaz. çünkü btc yasaklanamaz, btc siyasi olaylardan neredeyse hiç etkilenmez ve en önemlisi btc trafiği kontrol edilemez...

siz siz olun yapılan tahminlere her zaman kuşkuyla bakın. çünkü tahminin tutma oranı her zaman evet ya da hayırdır, %50 dir, siyahtır ya da beyazdır...
  • evinizi arabanizi satin karinizi satin vakit destek gunudur arkadaşlar faketashki ve ponzikashi reislere destek olma zamani hep destek tam destek dedemden kalma 10 donum tarlami sattim yatirdim
    seneye ali koç ile kofte yiyecem kudurun !!!
  • benim gibi 18.000 dolardan alan dostlar varsa gelin dertleşelim.
  • bitcoin uzun bir aradan sonra 6k altına gerilediği gibi 4 saatlik kapanışta da çıkamadı. bu bir müddet olumsuz senaryoların tekrardan bir kısım ekşici şer odakları tarafından dile getirileceğine delalet olduğu için onlar gelmeden ben yazayım istedim (ironi de içerir).
    arkadaşlar, zamanında 1.85'ten 100k dolar aldığımda da millet gülüyordu; 200 tl'den bitcoin yatırımı aldığımı söylediğim zaman da.
    peki ne oldu?
    sonucu tartışmayalım isterseniz.
    dileyen saygı ve edep kuralları çerçevesinde eleştirisini mantık sınırları dahilinde yapabilir; merakla da okurum.
  • 2019 mart nisan aylarında 1000 dolar altına düşecek tahmini olarak 800 dolarlara tutunacaktır.
32777 entry daha
hesabın var mı? giriş yap