şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
14794 entry daha
  • halving öncesş kıpırdanmaya başlamış kripto para birimidir. yatırım yapmak isteyenlere binance'i öneririm(referanslı link).ytd.
  • 4 yilda bir gerceklesen halvinge sadece 87 gun kaldi. ben de bu yil surpriz seviyelere ulasacagina inananlardanim.

bitcoine yatırım yapabileceğiniz en iyi platform binance`dir. uzun suredir sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. kayıt olmak isteyenler için referanslı linkim buradadır.

ozellikle bitcoin, etherium vb. buyuk koinler disindaki altcoinlere, kendi arastirmanizi yapmadan, baskalarina guvenerek asla ve asla girmemenizi tavsiye ederim.

edit: halvinge kalan sureyi buradan takip edebilirsiniz.
  • balinalar ortalığı karıştırmasa, rise and shine yapacak olan kripto para.
  • yönünü çizecektir. özelden sorular soran arkadaşlara son yazdıklarımı genel olarak buraya aktarıyorum.

son update:

son gelen ve kendi kendine gerçekleşen %+20'lik waves dalgasını yakalayamadım. 2-3 gündür full nakitteyim. en son ilk aşamada 5.000 ve sonraki boğada 10.000 liraya tamamladığım bir kar var. fakat şu an çok riskli. bir anda dump da gelebilir. bir sürü alarm kurulu, en ufak harekette izliyorum. bu tarz asılı kalma durumlarında, geçmişte defalarca gördüğümüz gibi anlık bir %5-10 bantlarında dump gelebilir. bitcoin ince bir ip üstünde. çünkü uzun soluklu bir boğa geçirdi. tıpkı geçen mayıs gibi.

benim gözüm şu sıralar tronda. ripple, eski btc seviyelerine oranla 2.50 tl seviyelerini ve tron aynı oranla 0.180 seviyelerini tekrar ziyaret edebilir. ancak dediğim gibi 350-400 dolarlık bir btc dump, tüm alt coinleri panikletecek ve o sırada nakitte olmak kazandıracaktır. şu an yeni bir toplu altcoin artış dalgasını kaçırsam dahi sorun değil, biraz soluklanmak lazım. baya kazandım çünkü. sürekli kazanma gayesi açgözlülükten başka bir şey değil ve en çok kaybettiren de bu duygudur.

yıllar içinde öğrendiğim en önemli şey bu.

edit : bu arada 20 şubat'ta içlerinde iota ve tron'un da olduğu 6 alt coinin katılacağı blockchain economy var. coincal'den etkinlikleri takip edenler zaten bilir. 600 üzerinde bir vote aldı. çoğu da ta 7 ekim'de girildi. önemli bir event. o güne kadar dump gelmezse tron 0.165-0.170 tl çizgilerine rahat ilerleyecektir. biliyoruz ki geçen sene 0.220'lerde takılıyordu. bu hareket öncesinde sağlam bir miktarla trona girebilmek hedefim.

bu küçük hareketlenmelerde, iyi dalgalarda iyi sörf yapabilmek ve hemen scalp ya da kar alındığında çıktıktan sonra bu emeğe değmesi için 3500-4000 dolarlık alımlar gerekir. yoksa %1-%3 karlar tatmin etmez.
  • elinde btc olan adam kafası rahat adamdır. tabi altcoinlerdeki canlılık da iştah kabartmıyor değil. yine de pumplanan desteksiz shitcoinlere girmek her zaman için risk barındırıyor. bitcoin'in yavaş yavaş yükselmesi -ki bu beraberinde golden crossu getirdi- bu yükselişi anlamlı kılıyor. 10900 ü kırarsa yazın ulaştığı fiyat olan 13900lere doğru bir yolculuk için her şey uygun. güzel bir şey daha var. dominans düşüyor fakat btc fiyatı 10 bin üzerinde kalmaya devam ediyor ve altcoinlerde yükselişler meydana geliyor doğal olarak. altlardaki bu para er geç bitcoine geçecek ve biz belki de bu yılın sonlarına doğru yeni bir ath göreceğiz. neticede bakiyemizin belli bir kısmıyla altcoin alacaksak eğer sağlam paralara yönelmek en akıllıcası olur diye düşünüyorum. sağlam paralar derken kastettiğim ilk 30 içerisindeki altcoinler. ytd.

(bkz: ethereum)
    (bkz: chainlink)
    (bkz: cardano)
    (bkz: tezos)
    (bkz: binance coin)
    (bkz: neo)
    (bkz: bat)
  • bitcoin aralık 2019'un ortalarından itibaren yükseliş trendinde. bu zaman zarfında yaklaşık %62'lik bir artış gerçekleşti. bana kalırsa ufaktan düzeltmeye gideceğinin sinyallerini vermeye başladı. hatta bull trap olarak yorumladığım bir formasyon da mevcut. dikkatli olmakta fayda var düşünüyorum.

grafik

not: yatırım tavsiyesi değildir.
74 entry daha