şükela:  tümü | bugün sorunsallar (7)
16635 entry daha
  • peynir başlığında ağlayan adam gelmiş burda bitcoin trade eden adamın kaybetmesini dört gözle bekliyor. kardeşim sen hiç merak etme biz peynir felan alabiliyoruz. riskli yatırım yapan adamın parası vardır boşa çene yapma.
  • yaklaşık 2 yıl önce sırf 2017 deki gibi olur diye bitcoin almıştım. aldığım miktar da çok komik. 20 lira.

5 gün önce yine şahlanınca "ulan bu düşer şimdi." diye satıp ethereum almıştım. 75 liraydı o sıra hesap toplamı. 31k satoşi midir nedir ondan vardı.

şuan 95 lira. eth/btc ye göre %8 değer kazanmış gibi gözüküyor ve bitcoin çöküyor. eth'den geri çevirsem 33k satoşi yapıyor.

"sen ne diyon lan deyişik?" diyorsanız sırf sikko hayatıma heyecan katmak için takip ediyorum. at yarışı gibi şerefsiz. yoksa ne 20 lira ile fakir olurum ne de 100 lira ile zengin.

böyle birşeyler alıp satıyorsunuz falan. takım elbiseyle football manager oynamak gibi. hayatında değişiklik arayanlar varsa atın 50-100 lira at yarışı gibi takip edin. *

edit: eth'yi de sattım 92 liradan hepsini neo'ya bastım. hadi bakalım bold pilot.

edit 2: neo kadar götü başı oynayan bir coin yok.

edit 3: tünelin ucu bombok bir yere çıktı :/ 77 lira. bir gecede fakir kaldım lanet olsun.
  • balinalar resmen şunu diyor; “spotta olanlar sakin olsun, biz şu an marjindekileri sikiyoruz.”

short pozisyondakileri ayrı longtakileri ayrı sikiyorlar. düzeltme bittiğinde keşke satmasaydım diye ağlamayın sonra. sakin olun.

ytd
  • paranın uluslararası bir değişim aracı olarak kabul görmesinin temeli ona o itibarı sağlayan bir devlet otoritesine sahip olmasıdır. devlet ne kadar güçlüyse parası o kadar güçlü ve itibarlıdır.

şimdi bu kripto denilen paraların arkasında hangi devlet otoritesi var? bir gün içinde çöp olmaması için nasıl bir somut güç odağı mevcut?

çıkıp bir banka kripto piyasasından transfer kabul etmeyeceğim diye açıklama yapınca tepe taklak olursunuz, o aldığınız hayali coinleri size kitleyen internet siteleri kitlenir error verir böyle mabadınızı tuta tuta yandım allah türküsü çığırırsınız.

ponzi midir bilmem ama bence tosuncuk’tan mavi yumurta alan avellerle sağlam çekişir bu sanal para masalına inananlar.

edit: bedava peynir fare kapanında olur. bunu aklınızdan çıkarmayın.

hiçbir egemen devlet para ve maliye politikalarıyla kontrol edemediği bir ekonomik fenomene itibar kazandırmak istemez. nevzat tandoğan’ın “komünistlik yapılacaksa onu da devlet olarak sadece biz yaparız “ demesi hesap kripto para yapılacaksa onu da ben yaparım diyip amerika’nın kripto dolar icat etmesi çok zor bir iş değil. o durumda sizin coinler yine çöp olur.
  • ya herkes stop kullan diyor da, atıyorum 40kdan girdin, az önceki gibi 1 saat içinde 30kya düştü var sayalım, senin stop patladı ve yine 40kşara yaklaştı fiyat. zarara soktu bu kez stop... zaten riski göze alıp uzun vadeli giriyorsan iyi düşünmek lazım.

şu da var mesela 40kdan girdik yine, üstteki senaryo olmasın diye de stopu zarar ettirecek kadar düşük koymadık(35k misal) 38-39 arası verdik. e zaten çok dalgalı bir emtiya. sürekli o aralıklarda gidip geliyor ve stop patlıyor. yine zarar ediyorsun.

bu sebepten ben girdim, riski göze aldım, 40k ama 4kya da inebilir... bu sebepten uzun vadede parayı yok varsayıyorum sanırım mantık bu olmalı bitcoinde... kendi fikrimdir
  • inek-tren sendromu yaşatan dijital nesne.

sabaha kadar $30k'ya da düşse, bir eylem yapmadan ineğin trene baktığı gibi bakacakları olan coin.

ytd
  • alımımı hep cex.io üzerinden yapmıştım şu an 35bini görsel
    kırdı gidiyor. kredi kartıyla alım yapılıyor olması büyük artı. yılbaşına kadar daha neler olur görmek istiyorum. elleri ovuşturup bekliyoruz.

aşağı yönlü hareket etti. direnç noktası 35 bin olabilir alım fırsatı da yaratabilir. benim kendi düşüncem bir şeyi düşerken almak. cex.io stop loss ve satış emirleri konusunda rahat.

alım için tavsiye ediyorum transfer makası gayet düşük site. buradan alıp tr borsasına gönderip bozduğum oluyor. sorular için yeşillendirebilrisiniz.
  • elf gözlerim neler görüyor öyle? aslında tam şu anda aşırı riskli bir deneme fırsatı görüyorum.

şu anda ethereum başta olmak üzere altcoinler ile taşak geçme denemesi yapıyor bitcoin bana kalırsa. bunun ilk ayağı bitcoin dominance'ı düşürüp diğer kripto paraların bitcoin'e karşı suni üstünlük kurmalarını sağlamak. ikinci ayağında bitcoin'in hızlı çıkışı ve bitcoin dominance yükselişi, altcoinlerin bir kez daha ağlaması olacak. son 2 aydır piyasada değildim ama geçmiş 2 ay hareketleri inceledim, hep bu hareketi yapmış. bir diğerini yapar mı, bilmem.

yani özetle tam şu an short altcoin/btc ile bitcoin kazanma zamanı, zira hiçbirinin alt tarafta desteği yok. ama nereye kadar shortlanacak işte o muamma ve ben spot yatırıcımsıyımdır, hiç öyle alengirli işlere girmem.

an itibariyle seviyelerini de yazayım, tam olsun. 1 hafta sonra dönüp bakalım.

pozisyon açılışı tarihi - zamanı: 11.01.2021 00:30
    pozisyon kapanış tarihi zamanı: 18.01.2021 00:30 olsun.
    not: ben bu yatırımı yapmayacağım, yapılmasını da tavsiye etmiyorum. sadece kendi perspektifimi sunmak üzere yazdım.

eth/btc: 0.03337
    xrp/btc: 0.00000829
    litecoin'i geç, ltc/btc shortlamak pek mantıklı iş değil bu esnada. bize zıt çalışan kripto para lazım. litecoin'i bitcoin'in kardeş şirketi gibi hayal edelim.
    bch/btc: 0.01551 - bitcoin'e karşı bsv ile beraber en güzel shortlanabilir kripto para ama bsv'in epey bir ırzına geçmişler, orada short pozisyon açmak güven, özveri, tecrübe ister.

bakalım haftaya ne olacak.
  • hay senin gibi coine coim ne bok işin var. al altınını en azından kafan rahat.

(bkz: çiftlik bank mağdurları)
  • çıksa ayrı sevindiren düşse ayrı sevindiren coin.
824 entry daha