• kredi kartı ile en düşük komisyon verilerek hangi yabancı borsalardan alım yapılabilir konusunda değerli tavsiyeleri almaya çok açığım. cex.io üzerinden bir miktar alım yaptım amacım alım maliyetini daha da düşürebilmek.

ayrıca yerli ve yabancı borsalar arasında btc transferi hep aynı komisyon (0,0005) ile mi yapılır, deposit ve withdraw işlemleri yerli ve yabancı hangi borsalarda en cazip olarak öne çıkar bu konu da değerli tavsiyelerinize ihtiyacım var.

not: mümkün olduğunca başlık üzerinden öğrenmeye çalıştım ama çok fazla entry girilmiş ve istenen bilgiye ulaşmak kolay olmuyor.
  • bu volatiliteyle ciddiye alınması zor.

geçmiş olsun.
  • dikkatle izlenilmesi gereken para birimi. baktım düşüşü fena, frenlemek için hemen satış emrini verdim, sattığım gibi %1 değer kazandı. daha da artmasını sağlamak için yeşillendirmelere açığım *
  • hakkında bilgi edinmek isteyenlerin bitcointalk.org sitesinin türkçe (ingilizce biliyorsanız motherboard'u da kullanabilirsiniz tabi) bölümünden akla gelebilecek her türlü bilgiye ulaşabileceği, yatırım yapmak isteniyorsa da mutlaka okuması gerektiği kripto para birimi.

ayrıca 7/24 para aktarabilmek ve tl ile almak istiyorsanız enpara ==>papara==>btcturk üçlüsü idealdir. sadece ilk seferinde para ertesi gün hesaba geçer, sonraki işlemler 7/24 ve anlık gerçekleşir.
  • 2018 yılının ilk çeyreğinde tahtını bitcoin cashe bırakması öngörülen para birimi.
    sebebi ise : https://cashvscore.com/
  • 16 kasım 2017 tarihinde segwit2x (boyut artışı) iptali haberleri ile geleceği iyice bulanıklaşan sanal para birimi. ha bu belki iyice coşturur yada sakin sulara çekilir önümüzdeki günlerde göreceğiz.
  • ne diyolardı la buna keko silkeleme mi, keriz silkeleme mi, onu yapıyor sanırsam şu an. çok kişinin kellesi gidecek daver çok!
  • bitcoin'in fiyatlamasına yönelik ben de birşeyler karalamıştım zamanında. 6500 dolar veya 7500 dolar olması çok önemli değil. yüzde 15-20 düşüşten bahsediyoruz. bu sene haziran ayında bu coin'lerin piyasa fiyatı 2400 dolardı. yüzde 200'den fazla artış yaptı demek bu. finans dünyasında yüzdelik artış önemlidir, 6500 dolar ile 7500 dolar arasındaki 1000 dolarlık farktan ziyade, yatırılan paranın yüzdesi ile kazanıp kaybedilir. örneği snapchat, hani herkesin elinde olan o uygulamanın hisseleri. 1 ay önce ekim ayında, 16.55 dolarlarken (6 ay önce 27'yi de gördü), dün 12.30'lara kadar düştü. amerikan borsasının yatay kaldığı bir dönemden bahsediyoruz. yüzde 25'e yakın değer kaybı yaşandı. (6 ayda yüzde 60)

bitcoin gibi kripto para birimlerinin hızlı hareketleri regülasyon ve kontrol eksikliğinden gelmektedir. yani sanılanın aksine, bitcoin'in yüzde yüz yasal olarak kontrol altına alınması durumunda bu spekülatif yükselişleri ve düşüşleri yapan kesimin yoluna taş koyulmuş olur. aksine, cazibesini kaybedip çok hızlı düşüş yaşayabilir. çin'in kabul etmesini geç, ülkenin resmi para birimi bitcoin olsa bile regülasyon baskısı sebebiyle süper düşüşler yaşanır. blockchain teknolojisi değil, ancak para birimi olarak coinler, maalesef ki hala daha yasadışı işleri tercih eden grupların borusunun öttüğü para birimidir.

finansçı değilim mühendisim, bu sebeple kullanılan cüzdanların, kripto madenciliği işlemlerinin, transferlerin, kişisel bilgisayarlarda taşınan full cüzdanların ne gibi güvenlik sorunlarına yol açabileceği ile ilgili bir entry ayrıca girmeyi düşünüyorum. o teknolojik olarak çok güvenli görünen altyapının bireysel olarak nelere yol açabileceği ile ilgili daha detaylı bir bilgi vermek gerekir. yarın inşallah yazarım, bu saatte zorlar hepsini anlatmak.
  • $btc sadece 24 saat içerisinde %10'a yakın değer kaybetti buna karşın $bcc $btc ye karşı %50 değer kazandı. kelimenin tam anlamıyla btc deki para bcc ye geçiyor ve bloklar halinde geçiyor ve tarihinde ilk defa $bcc 24 saatlik işlem hacmi $btc yi geçti

$btc üzerinde neden oyunlar oynanıyor ?
    bu manipülasyonları yapanları kimler ?
    $bcc neden yükseliyor ?
    segwit2x nedir ? neden iptal oldu ?

bu geçişin tam da segwit2x’in iptal edilmesinden hemen sonra olması tesadüf değil. segwit2x , nya cenahı ve newyork agreement ne bilmiyorsanız bu flooda alalım sizi önce .

https://mobile.twitter.com/…atus/923143652926423041

nya cenahı @rogerver ve @jihanwu (bcc ceosu ve en büyük destekçisi) ile işbirliği yapıp minerları $bccye geçirdiler manipülasyon ile de karlılığın artması sağlandı.

kuvvetle muhtemel bu saldırı segwit2x in çıkmasıyla beraber planlanmıştı fakat mining gücünü segwit2xle bölmemek adına segwit2x in iptal edilmesi de stratejik bir plan gibi gözüküyor ama işin aslı başka

segwit2xi destekleyen ticari kuruluşlardan bazıları , blockchain ve ceosu @onemorepeter,, coinbase ve ceosu @brian_armstrong, xapo ve ceosu @wences shapeshift ve ceosu @erikvoorhees peki bu adamların $btc ile alıp veremediği ne ?

https://mobile.twitter.com/…atus/929071534119047170
  • sözlükte ilk entry 26.05.2011 17:36 tarihinde girilmiş. o zaman ki fiyat 8.35 dolar imiş. hey yavrum hey nereden nereye gelmiş mübarek. hakkında girilen 3. enrty ise bir para birimi olarak geleceği olmadığına yönelik, maşallah yazan epey ileri görüşlü bir abimizmiş. bir kaç ay önce 2300 dolar dı bu kadar hızlı çıkacağını ön görenler 2 ayda 50.000 dolar kazandı. hayatta fırsatlar böyle böyle çıkıyor karşımıza. kimisi batıyor kimiside çıkıyor.
hesabın var mı? giriş yap