• usd borsalarında 8100 usd, tl borsalarında 33.200 civarında direnç var fakat kurun 3.9 seviyelerine indiği göz önünde bulundurulursa 33.200 tl fiyatından alanların 8500 doların üzerinde bir fiyata aldıklarından haberleri var mı acaba diye beni derin düşüncelere sevk eden coin. hayırlısı inşallah.
  • türk kullanıcıları buradan uyarayım; çok büyük üçkağıtlar dönüyor, günlerdir yazı okuyorum ve bch yükselmesi hakkında edindiğim izlenim şudur ve tahmini bir mantık yürütmedir;

bch mining'i yapan 5 büyük firma var, yani bunlar bireysel kullanıcı değil, 5 büyük cloud mining firması ve mining olayının %80'den fazlası bu firmaların elinde bulunuyor.

şimdi bu firmalar mining yaptıkça ellerine bch geçiyor biliyorsunuz, işte bu herifler bch'ın fiyatını pompalayıp yükseltiyor ve yüksek fiyattan mine ettikleri bch'ları elden çıkararak bitcoin'ın o an düşük olan fiyatından bch'larını btc'ye çeviriyorlar.

zaten olayı takip eden farkındadır ki, bch yükselirken btc düşüyor. adamlar yüksekten bch satıp, ellerine geçen nakitle btc alıyorlar.

bu manipülasyona kanıp da elinizdeki paraları bu çakallara kaptırmayın, yüksek fiyattan bch sahibi olup ağlamayın.
  • sene 2012 de tanesi 4 dolardan 25 tane almaya niyetlendiğim ama ya tutmazda patlarsa diye almaktan vazgeçtiğim kripto para birimidir...şimdi ki fiyatını gördükçe hay ben benim kafamı s*keyim dediğim olay
  • ben demistim beni dinlemediler cileri ortaya cikaran para birimi.
    alaydin amk
  • black friday'de durumunun ne yönde değişeceğini henüz kavrayamadığım para birimi.
  • sene milattan önce 3000, o zaman 2 sentti, alayım dedim ama almadıydım. şimdi dörtyüzbin dolar olduğunu görünce kafamı taşlara vuruyorum.

he ak, tamam. gördüydünüz, almadınız. aferin önce sen gördün, al bedava 1000 bitcoin. yeter be.
  • adeta hayatın sanal bir yanılsama olduğunun kanıtı.
    biz çok kıymetliyiz.okullar bitirdik.minicik yavrularımız prenses,prens.
    yuvamız kıymetli,herşeyi biz biliriz.acayibiz deriz.
    sonra güm aldatılırız veya batarız.hiç olmadı ölürüz.
    bitcoin gibi insanlarız.
    değerli olduğumuzun kriterleri ölçülemez.kontrol edilemez.öngürülemez.
    böyle hayata bitcoin yakışır.garantimiz yanılsamalarımızdır.
  • bir dolarken haberim vardı. o gün alsam bu vizyonsuzluk ile en fazla 10 dolara kadar tutar satardım. parasıyla kredi kartını kapatırdım. neden, çünkü vizyon ne arar la bende. maaşa ekstra 500 tl yatsa mutlu olan insanım. dolayısı ile hayıflanmıyorum.

ha o zaman alıp, olduğunu unutup, şu an kenarda 100 bitcoin’im olduğunu hatırlasaydım o zaman başka. ne güzel o parayla ev alır kirası ile gül gibi geçinirdim. bilmem anlatabiliyor muyum??
  • bi sabah bakmışsınız tüm birikimiz uçup gitmiş. girsek mi girmesekmi derken o dan 30 bin liraya çıkan sanal para inşallah yatırımcısını üzmez ytd.
hesabın var mı? giriş yap