şükela:  tümü | bugün
 • yeni bir fork.

  bitcoin sahiplerine 10 katı kadar hibe edilecekmiş.
 • ortalama 8 saat sonra 495,866'ıncı blokta oluşacak hard fork sonrası yeni ortaya çıkacak para birimi. hesabınızda 1 adet bitcoin bulunması durumunda 10 katı bcd sahibi olabileceksiniz.

  diyelim hesabınızda 1 bitcoin varsa 10 adet bitcoin diamond private key'inize tanımlanacaktır.

  satmanızı tavsiye etmiyorum, zira 10 yıl sonra bedavadan edindiğiniz bu para birimleri ciddi değerlere ulaşmış olacaktır.
 • an itibarıyla blockchain üzerindeki bloğun 495.866'ya gelmesiyle bölünmesi yaşanmış coin'dir. yeni moda oldu şimdi. sıfırdan coin çıkarmak yerine bitcoin'in şöhretinden faydalanarak hazıra konmaya çalışıyorlar ve bunu yaparken de bitcoin sahiplerinin ağzına biraz bal çalışıyorlar bedava coin'ler ile. bu bölünmede 1 bitcoin'i olana 10 bitcoin diamond gelecek. türkiye'de hiçbir borsa diamond'ı vereceğini açıklamazken hong-kong merkezli binance bu diamond'ları vereceğini, kendine saklamayacağını açıkladı. neo sahiplerine ücretsiz olarak sürekli verilen gas'ı da diğerlerinin aksine kendisine saklamayarak kullanıcılarına veren binance'ten beklenen harekettir.

  link
  binance duyuru linki
 • bitcoinin en son çatallanmasından oluşturulan yeni kripto paradır. her bitcoin için 10 adet bitcoin diamond verileceği açıklanmasına rağmen türk borsalarından çıt çıkmamaktadır.
 • binance hesabımda dolaşırken tesadüfen gelmiş olduğunu fark ettiğim para birimi, binance kullanan varsa bi kontrol etsin derim.