şükela:  tümü | bugün
  • her zaman olduğu gibi çifte standardın kralını yapan tiptir.

bundan birkaç ay önce bitcoin yükselişe geçtiğinde buralar yıkılıyordu. her gün o günün bitcoin kuruyla ilgili yeni başlık açılıyor, dünyanin para birimi olacagi soyleniyordu. bu sivri akıllılara göre bitcoin en kısa zamanda 500.000'i görecekti, hatta bunların arasında 70.000 liradan bitcoin alan da çoktu.

peki şimdi ne oldu? bitcoin 15.000 dolar seviyesine kadar indi ve görülen o ki bu süreç devam edecek. peki o her gün bitcoinden bahseden tiplerden ne haber? ne olacak, tabi ki kayıplar. gel de sinirden delirme.

bakın ben amerikali değilim ama yapılan doğru işin de yanındayım. ülke hepimizin ülkesi, ona göre davranalım lütfen. kaygım bu.
  • ripple ile gününü gün ediyordur.
  • 12 ay önce tam bugün 738 $ olan para birimi an itibariyle 14.800 $ olmuş, ama hâla dibi boylamış diyenler var.
    20k $ dan 14k ya gerileyen bi para birimi dibi boylamış demek değildir, yeni para girişi olması için kış uykusuna yatmıştır. uyandığı zaman silmeyin o entryleri..
  • altcoin'ci çakaldır. ripple ile gününü gün edenleri bitcoin'in 25k seviyelerine çıktığında buralarda görmek isteriz.
  • "12 ay önce tam bugün 738 $ olan para birimi an itibariyle 14.800 $ olmuş"
    bu nasıl para birimi lan? bir para birimi olduğu iddia edilen şeyin değeri nasıl değişir ki? mesela, 12 ay önce 1 bitcoin karşılığı satın aldığım arabayı, bugün satın almaya çalışsaydım fiyatı 0,05 bitcoin mi olacaktı? e peki benim maaşımı nasıl hesaplayacak çalıştığım şirket? kendi gelir-gider hesaplarını nasıl yapacak? aklınız alıyor mu sizin bunu?

bitcoin'in diğer iddiaları da hızlı ve çok düşük ücretli transaction idi. e olm bitcoin alıp satmak, ne hızlı ne de ucuz. anonim falan da değil zira borsalara kaydolmak için pasaport resminizi falan veriyorsunuz amk. bitcoin belki zamanında bir para birimi olması hayaliyle ortaya çıktı ancak 2017-18 itibariyle bitcoin sadece her gelenin kendinden sonrakine daha pahalıya satma hayaliyle girdiği bir saadet zinciri konumunda. hiç bana blockchain de demeyin zira en büyük problem orada: "transactionlar ne hızlı ne de ucuz." birkaç hafta birkaç milyon kişi alıp satmaya çalışınca minerler yetişemedi bu trafiğe ve fiyatlatı arttırıp, sıraya koydular işlemleri. umarım bir gün bu kısa yoldan para kazanma hayalindeki kımıl zararlılarından kurtulur da internetten üzerinden alışveriş yapmak istediğimizde bankalara komisyon bayılmak zorunda kalmayız.
  • 12 ayda su kadar oldu goygoyu bitmeyen eksicidir.

he amk 12 ayda uctu gitti ya. allah oldu artik tekrar 700lere dusene kadar bitcoin allah.

gerizekali herif sen 700den mi aldin yoo. o zaman ne konusuyorsun. patlayan patlamis bi tarafinizda
  • bread'in ekmeğini yiyordur*
  • ...