şükela:  tümü | bugün
  • ben demiyorum, jpmorgan chase ceo'su jamie dimon diyor.

link.

o interneti yıkarlar.
  • ticaretin tarihi ve paranın oluşumunu, tarihini az biraz bilen insan zaten bitcoinin ne olduğunu bilir.
    bizim sülün osmana elin gavuru bitcoin dedi.
  • dünyadaki paranın önemli bir kısmını kontrol eden her "güçlü"nün söyleyebileceği bir şey. kriptoparalar üzerinde kontrol sağlamaları pek mümkün olmadığından olabilir mi acaba?
  • jamie dimon çıkıp bir konu üzerinden açıklama yapıyorsa, bir şeylerden korkuyordur gibime geliyor.manipüle edilebilir konuları severler.

tanım:jp morgan ceo'su açıklaması.
  • açıkçası ben de kapitalizmin vezirlerinden olan bir bankaya sahip olsaydım, ben de bunu söylerdim.

insanları soymayı adet haline getirmiş bir yapının başındaki insan bunu demiş. umarım bu blockchain işi sonunuzun başlangıcı olur.
  • kendi kripto parasini/veya destekleyicisi olarak markete sokmaya calisan adam beyani. basaramaz o ayri.
  • jp morgan ceo'sunun ağzından çıkan bir söz. şimdi biz bu tip insanların ağzından çıkan her söze inanmak zorunda mıyız? adam belki spekülasyon yapıyor. belki kendisine alım fırsatı yaratmaya çalışıyor. belki taşak geçiyor.

işte insanlar sadece istediğini duyuyor ve görüyor. bu herifin her sözü sanki kanunmuş anayasaymış gibi düşünenler "ha dolandırıclık mı? tamam o zaman almıyorum." deyip kenara çekileceklerdir zaten. ben bitcoin'e kendi çapında ufak ve düzenli yatırım yapan birisi olarak madalyonun diğer tarafından bakmak zorundayım. bu herifler parayı yönetiyorlar, bitcoin'i değil. elbette böyle diyecek. elbette elindeki kağıt paraların bir gün çöp olmasından korkacak. elbette kendi servetini yatırımını koruyacak. herif ceo yani, bitcoin alın, aldırın, ben 100bin btc aldım mı diyecekti? tabi ki hayır.

bu açıklama sadece bitcoin'in b'sinden anlamayan loser ekşicileri eğlendirir. biz yine alım satıma devam.
  • katıldığım önerme.

not: herhangi bir bankam ya da finans kuruluşum yok.
  • (bkz: bitcoin)

dünkü haberdir ve ilgili başlıkta onlarca kişi yazdı zaten. her cümleye/beyana özel başlık açıp aynı boku laciverde boyamayın rica ediyorum.
  • manipülasyon yapıyor. ve fiyatları düşürdü. tabi bu düşmede çinin de katkısı var ama bu laflarında bir etkisi olduğu aşikar. biraz daha düşsün 3500 seviyelerinde almayı planlıyorum nası olsa 1-2 aya yine 4500 leri görür.