şükela:  tümü | bugün
 • gelecek heralde.
  1 kasımda exchange lerde.. (diyolla)

  doymadınız çatallamalara arkadaş.

  tanım: bitcoinin gelecekteki forkundan zuhur etmesi beklenen cryptocurrency
 • kasimda yapilacak olan hard fork ile gelmesi muhtemel bitcoin klonlarindan biri. beklenti iki tane klon cikacagi yonde fakat minerlardan ne kadar destek gorecek tutacak mi bilinmiyor garip isler. son gunlerde milletin altcoinleri satip reserv bitcoine donmesi kasima kadar yukselisin surmesi muhtemel.
 • bu forklanma yüzünden millet parasını altcoinlerden kaçırıp btcde tutmakta. haliyle de, bitcoin değeri, önümüzdeki 5-10 günlük sürecte 5000$ seviyesini geçecektir.
 • tamamen scam olduğuna inanılan fork mahsülü olacaktır.
  https://bitcointalk.org/index.php?topic=2253633.0
 • "make bitcoin decentralized again" ideasıyla yola çıkan bir grup bitcoin yazılımcı ve madencisinin bitcoini tekrar merkezi olmayan, herkes tarafından üretilen bir yapıya büründürebilmek için yapacakları bitcoin hard forku sonucunda ortaya çıkacak paradır.

  bitcoin gold'cular 25 ekim tarihinde elinde bitcoin bulunduran herkese bulundurdukları bitcoin kadar bitcoin gold'u 11 kasım tarihinde vermeyi planlıyor.

  ekran kartlarıyla üretilebilecek olan bitcoin gold'un yoluna bir altcoin olarak devam etmesi muhtemel. bununla birlikte airdrop yaşanması da muhtemel olduğundan son günlerde insanlar altcoinlerini bozdurarak ellerindeki bitcoin miktarını arttırmaktalar.

  her dijital para gibi, bu dijital paranın da başarılı olabilmesi, arkasına alacağı madenci ve yazılımcı desteğine (başlangıçta) bağlı. ancak en önemli şey, bitcoin gold'a yatırım yapacak olanlar için cazibe merkezi olması gerektiği. bitcoin gold airdropu sonrası elimize geçecek olan bitcoin gold'ları 10 usd'ye de satabiliriz, bitcoin cash'de olduğu gibi 1000 usd'ye de. şimdilik hard forkun başarılı olabilmesi için madencilerin blokları oluşturabilmeleri ve bitcoinden ayrı bir blok zinciri kurabilmeleri gerekiyor .

  y harfini bir zincir olarak düşünün, hard fork bu y harfinin çatallandığı noktadır, sağa giden kısım bitcoin, sola giden kısım bitcoin gold olacak. hali hazırda çatallanmadan önce üretilmiş olan y harfinin sapı ise, önceden yalnızca bitcoin iken artık hem bitcoin hem de bitcoin gold olmuş olacağından, hard fork günü elinde bitcoin bulunduran herkes, eğer çatallanma başarılı olur ve blok zinciri oluşursa bitcoin gold sahibi de olacak. (teoride) uygulamada nasıl olacağına dair elimizde bitcoin cash tecrübesi var ancak o fork yaşanırken exchange siteleri açıklamalar yapıyordu. bugün itibariyle exchangelerden bitcoin gold'a ilişkin yeterli açıklama gelmedi. gelirse onları da paylaşırız.
 • resmi sitesi

  http://btcgpu.org/

  25 ekimde btc fork edilmesi sayesinde ortaya çıkacak yeni dijital para birimidir, elinizdeki btc kadar otomatik olarak btc gold sahibide olunulabilecektir, tabi bu btc nizi nerede tuttuğunuza göre değişim gösterecektir.
 • (bkz: make bitcoin decentralized again)

  developer ekibinde trump var galiba. yakışır sarı reise.
 • btc bakiyemizin bir exchange veya cüzdanda olması durumunda da alabileceğimiz yeni bitcoin türü.

  fakat yine de kafam karışık bu konuda. paper wallet'a dahi bu btc gelecek mi? exchange'de kalsak exchange ne zaman btcg'imizi bize gönderir? gibi sorular var kafamda.

  not: paribu spor.
 • sha256 olan pow'u equihash ile değiştirecekler. böylece asic madenciliğin önüne geçecekler. yani bir çobanla bir prof'un oyu aynı olacak. devasa data center sahibi çinlilerle evden bitcoin çıkaran adam aynı kazanacak. trump gelecek, dertler bitecek.