şükela:  tümü | bugün
  • rusya'nın sibirya'da ve kazakistan çöllerinde keşfettiği devasa bitcoin ve ethereum madenleri herkesin malumu. rusya bu madenlerin karanlık dehlizlerinde 18 saatlik mesailerle çalıştıracak nitelikli iş gücüne aç.

    bu maksatla novosibirsk'te bir köle kampında programlar bile açmışlar: http://bigdatansu.ru/#home

    bitcoin madenlerinden görüntüler ve insanlık dışı koşullarda çalıştırılan kölelerin şartlarına da bu linkten ulaşabilirsiniz: http://money.cnn.com/…ssian-bitcoin-farm/index.html

    böyle haberler sayesinde güneydoğu'da çıkarttırılmayan atıl bitcoin madenlerimizin kullanılmamasına seviniyorum bazen.
  • video'da hiç insanlık dışı koşullar ve görüntülerin olmadığı kölelerdir.
  • 2023'te lozan antlaşması'nın süresi dolduğunda ülkemizde de benzer görüntüler oluşacaktır. bildiğiniz üzere lozan'daki gizli madde yüzünden madenlerimizdeki bitcoinleri çıkaramıyoruz. rusların tutuşması da bu yüzden zaten.
  • dedem stalin tarafından sibirya'daki bitcoin madenlerine sürgüne gönderilmişti. eline tornavida, gpu, fan vererek tam 29 yıl gece gündüz bitcoin çıkarttırmışlar. madendeki güvenlik görevlilerinin paskalya kutlamalarında votkayı fazla kaçırmalarını fırsat bilerek kaçmış. ural dağlarını yürüyerek geçip odessa limanından kaptanına birkaç satoshi verdiği şileple istanbul'a gelmiş. kaçarken cebine doldurduğu bir avuç bitcoin sayesinde istanbul'da kurduğu işletmelerden oluşan holdingin başına geçmiş. bugün aile servetimiz kaçarken cebine doldurduğu o bir avuç bitcoin'e dayanır.