şükela:  tümü | bugün soru sor
 • önümüzdeki döneme damgasını vuracak olan mağdurlar. çiftlik bank gibi bitcoin saadet zincirinin de patlamasıyla oluşacak olandır.
 • ne bitcoin ne saadet zinciri hakkında fikri olan kişilerin btc yatırımcıları hakkındaki yorumu.

  edit: birbenexiktim nickli yazar arkadaşa ne... ne... bağlacının doğru kullanılışı konusundaki uyarısı için teşekkürler. düzeltildi.
 • başlık sahibini direkt engellediğim başlık. nedeni aşağıdaki bakınızda çok güzel açıklanmış arkadaş tarafından.
  (bkz: #73540430)
 • viskimi içip villamda otururken bu başlığın ilk entrysini okuyacağım.
 • gerizekalıları direk engellediğim başlık. nedenini arkadaş güzel açıklamış:

  (bkz: #74853859)
 • btc mağdurları çoktan oluştu bile. 20k olunca kimlerin eline verildi sanıyorsunuz. merak edenler geçen yıl en çok trade edilen ülkelerin istatistiklerine bakabilir, ülkemiz dahil nerede 3.dünya ülkesi varsa o.

  ama yok para kazanmayı yalamış yutmuş ekonomi uzmanlarımız toz kondurmazlar şimdi. ref linki de paylaşırlar, o kadar para kazanıyorlar(!) 50cent daha kazanmak için link çöplüğü yaparlar buraları. teknik yok temel yok paranın karşılığı yok sorsan yatırım ne ödeme aracı ne ayırt edemez pc başından kalkmaz emek yok özveri yok bi satır okuma yok ama gel gör hep kazanma peşinde.

  edit:bitcoin ödeme aracıdır, yatırım değil. kolay yoldan şu parayı koyup şunu kazanacağım diyenin sonu nettir. geçmiş olsun.
 • valla 4000tl'lik aldım, şimdi 3000, umrumda da değil düşerse düşsün, 5 sene dokunmam
 • trade bilmeyen yada yeni girenlerin şuanda içinde bulunduğu kesişim kümesi.

  ben 18bin dolardayken girdim bu işe, adam akıllı zamanınzı verip ufak bi miktar şansın da yardımıyla paramınızı katlamak gerçekten güç değil.

  he satmadığın sürece batmaz yada zarar etmiş sayılmazsın, hold yaptığın süre artar. bu dalga geçtiğin adamların yatırımları belki yarım belki 1 ay sonra fırlayacak belki kimse bilemez.

  sen belli ki girmek isteyip ya parasızlıktan yada totona güvenemediğinden giremedin bu işe. benchte kal evlat, böyle dikkatli izlemeye devam.
 • --- spoiler ---

  btc mağdurları çoktan oluştu bile. 20k olunca kimlerin eline verildi sanıyorsunuz. merak edenler geçen yıl en çok trade edilen ülkelerin istatistiklerine bakabilir, ülkemiz dahil nerede 3.dünya ülkesi varsa o.
  --- spoiler ---

  geçen yıl en çok trade edilen ülkeler denilen şey aslında geçen sene kriptopara işlemlerini en çok artıran ülkeler. sağdan soldan görüp duyarak yazarsanız böyle oluyor.

  insan bir düşünür en çok 3.dünya ülkeleri trade yapıyorsa nasıl bu kadar değerlendi ve nasıl bu kadar hacme ulaştı diye.
 • güldürmüş başlıktır.bitcoine saadet zinciri diyen mi ararsınız kafasına göre atıp tutan mı..
  nasıl gayrimenkul, döviz bir yatırım ise bitcoin de böyle bir yatırımdır.ama dünyada henüz bilinmeyen ve yönü tahmin edilmesi zor olan bir yatırım.bir çok markada kullanılması ve yaygınlaşması başarılı olduğunu ve gelecek vaad ettiğini gösteriyor.şunu da belirtmek gerek bitcoinlerinizi bozdurmadığınız sürece zarar edip mağdur duruma düşmüş olmazsınız, beklemekte fayda var diye düşünüyorum.
  tabiki de yatırım tavsiyesi değildir.