şükela:  tümü | bugün
  • resmi geçitlerde flamasını taşıyabilirim.
  • herkes trend olan her şeyi yapacak diye bir şey yok. ya da şöyle bakalım meseleye, atıyorum herkes aynı sektörde olsa orada herkes mi kazanır?
  • dernek başkanlığına adaylığımı koyarım.
  • referansla girilir ve herkes kazancının yarısını bir üsttekine verir.
  • birazdan refli linkleriyle dugmeciler dusuverir.

bosverin yahu, ben de turk hava kurumu deri toplama iliskisini anlayamiyordum kucukken. her seyi anlamak zorunda degiliz mecbur olana dek.

not: ethereum kacakcisiyim.
  • bunu okuyan ekonomist oluyor...
    (bkz: #72477938) (bkz: #72483285)

/**/haklı amaçlar üzerine kurulmuş dernektir. nitekim derneği kuranlar ve üye olanlar diyor ki -anlamadık- bitcoin nedir derken, onlar paranın ne olduğunu soruyorlar fakat ısrarla bu bilgiçler, bitcoin'in nasıl basıldığını ve dijital olarak nasıl üretildiğinin aşamalarını anlatıp duruyorlar. bir de nereden satın alacakları, nasıl kâr yapacaklarını anlatınca çılgına dönüp sonunda isyan etmişler. dernektekilerin anlamadıkları şey, paranın nasıl ortaya çıktığı, paranın ne anlama geldiği; buna nasıl ve neden para denildiğidir. ben sizi anladım kardeşlerim, siktir edin bu bilgiçleri. /*edit*/
  • (bkz: biz biliyoruz da mı oynuyoruz)

iki üç şey okuyup girdim ucundan kıyısından. çok da şey etmemek lazım. al koy kenara dursun.
  • anladığım tek şey, hızlı ve aşırı kazanç getiren şeylerin birer tuzak olduğu, bir çeşit dolandırıcılık olduğu
    12 eylül sonrası bankerler (özellikle kastelli), sonra emlak kooperatifleri, doksanlarda kombassan ve yimpaş , jet fadıl vs vs. bir şey hızlıca çok kazanç sağlıyorsa gümleyecek demektir, anladığım bu.
    ha, bir devlet güvencesi olmadan, maddi teminatı olmadan, bir takım yazılımlara neden para denir, işte işin o kısmını zerrece anlamıyorum
  • sanal üyesi olduğum dernek.
    belki dünya küreselleşir, sonra hükûmetler devrilir, ekonomi / ticaret gerçekten serbest olur, insanlar barışır, kapitalizmin babalarının rüyası gerçek olur; devlet olmadığından vergi de olmayacağından o düzenin geçerli parası bitcoin olabilir. ya da bir devlet, resmi para birimini kripto paraya çevirir.
    bugün sınırlar, devletler, merkez bankaları, konvertibıl olan - olmayan resmi para birimleri, vergi mevzuatı dururken kripto paranın karşılık geldiği tuhaf düzene ya da kaosa aklım ermiyor. belki düzenlemeler, mevzuat, teminatlar (mevduat garantisi gibi) olursa, daha dingin bir piyasa oluşur ve yavaş yavaş yerleşir.
    enerji tüketimi koca nijerya'nın yıllık üretiminin yarısına denk ve piyasası bu kadar spekülatif bir paranın sürdürülebilirliğini çözemiyorum.
    bugün kripto paralardan birinin mucidinin tüm portföyünü sattığını da okuduktan sonra, hiç aklım ermiyor.