şükela:  tümü | bugün
  • mesela bir tane boş şişe varsa: hepimiz bu şişeyi almak istersek bunun parası artar.

ama o şişenin boş olduğunu düşünürsek parası olmaz. bunu bitcoin olarak düşünürsek ben 100 milyon verirsem sende 100 milyon verirsen onun parası 110 milyon lira eder. bunu satıp ikimizde para kazanabiliriz.

artık altın gibi gayrimenküllerin parasının saçmasapan borsalarda işlem gördüğünü düşünürsek en mantıklısı bu tip paritelerdir. sonuçda çok kolay yöntemler değildir: ama akıllı davranırsanız herkez parasına para katabilir.

(bkz: bitcoin)
  • bitcoin'nin ne zike yaradığını tam anlamıyla kavradıktan sonraki evrede müdahili olacağım bilgiler silsilesi.

(bkz: araştırma yaparken uçak moduna geçen tip)
  • misal bir tane araba jantı var ve bir tane var bu janttan: bu jantın parasıda 1 tirilyon liraymış. bu janttan bir tane daha yapsalar 500 milyar lira eder. ama başka yapılmazsa bunun parası artmaya devam eder: bu parayı böyle düşünmemiz gerek.

sen bu janttan 10 tane yaparsan bunu tüm devletler bile almaya çalışırlar ama alamazsın: çünkü bunu ben almıştım daha önce. o yüzdende ben 100 milyon versem bunu sonra 500 milyon liraya bile satmam. satsam en kötü 100 milyara satarım. yani bişey ilk giriyosan ilk giren insan kazanır.

altını ilk bulan adam az para kazanmış ama sonra altın değer yapınca zenginliğin tadına varmışdır.

tabiki kolay yöntemler değildir: ama işin içine girince çözülünebilinir.

edit: 100 milyara satarım çünkü 1 tirilyon lira. 10 x 100 milyar = 1 tirilyon.
  • mesajlar geliyor: bende arkadaşımdan dolayı anlatıyorum.

şimdi dünyada 10 paket sigara varsa bu sigaranın paketleri tanesi 1 milyar eder. 100 paket olsaydı 100 milyon ederdi. ama ben bu dünyada 100 paket sigara olacağını biliyorsam ben bunun tanesine 200 milyon veririm: hepsini alırım sende sonra benden almak istersen 250 milyon lira isterim. tanesinden 50 milyon kar edersem 10 pakette 500 milyon kar ederim. sende bunu başkasına satarsan 300 milyon liraya sende 500 milyon kar edersin.

altın dolar herkezde olan pariteler: artık piyasalar yeni şeylere açık olduğu için bu tip para kazanılabilinir.

sonuçda elbette zor yöntemlerdir: ama biraz parayla oynamayı bilinirse güzel paralar kazanılabilinir.
  • eğer paranız yoksa, mining için yeterli donanıma da sahip değilseniz en mantıklı olanın freebitco.in gibi ücretsiz bitcoin dağıtan sitelerden faydalanmak olduğu yöntemlerdir. yine düzenli aralıklarla size ücretsiz bitcoin gönderen sitelerden birisi de bitvisitor bu site her 60 ubtc'ye ulaştığınızda size ödeme yapıyor. her iki sitede ziyaret edildiğinde oldukça iyi getiri oluyor.
  • marc faber'in uyarisina gore bitcoine yatirim yapanlar uzun dönemde büyük hayal kirikliklari yasayacaklarmis.benim fikrime gelecek olursaniz derin analiz yapacak bilgiye henuz sahip degilim ama bir sure sonra kendi balonunu olusturup acemi yatirimciyi üzecektir derim belkide hakli cikarim
  • piyasada onlarca bedava bitcoin dağıtan site olmakla birlikte en çok veren ve ödemeleri düzenli yapanlara buradan topluca ulaşabileceğiniz yöntemlerdir.
  • şu an için en mantıklı kazanma yöntemlerinden birisi kuşkusuz cloud mining hizmeti sunan cex.io servisidir. cex.io üzerinden satın alacağınız gh ile doğrudan üretime başlayıp her geçen gün bitcoinlerinizin arttığını görmeniz mümkün. bunun yanı sıra dilediğiniz an sahip olduğunuz gh'leri satıp sistemden çıkmanıza da imkan tanıyor yani hem üreterek kazanabiliyorsunuz hem de trade ederek.

not : linkler ref içermektedir.
  • hem eğlenip hem de bitcoin kazanabileceğiniz enfes bir web tabanlı strateji oyunu olan müfreze online'ın da içinde olduğu yöntemler. oyunda savaş kazandıkça bitcoin kazanıp bunu kendi cüzdanınıza gönderebiliyorsunuz.