şükela:  tümü | bugün
  • mesela bir tane boş şişe varsa: hepimiz bu şişeyi almak istersek bunun parası artar.

ama o şişenin boş olduğunu düşünürsek parası olmaz. bunu bitcoin olarak düşünürsek ben 100 milyon verirsem sende 100 milyon verirsen onun parası 110 milyon lira eder. bunu satıp ikimizde para kazanabiliriz.

artık altın gibi gayrimenküllerin parasının saçmasapan borsalarda işlem gördüğünü düşünürsek en mantıklısı bu tip paritelerdir. sonuçda çok kolay yöntemler değildir: ama akıllı davranırsanız herkez parasına para katabilir.

(bkz: bitcoin)
  • bitcoin'nin ne zike yaradığını tam anlamıyla kavradıktan sonraki evrede müdahili olacağım bilgiler silsilesi.

(bkz: araştırma yaparken uçak moduna geçen tip)
  • misal bir tane araba jantı var ve bir tane var bu janttan: bu jantın parasıda 1 tirilyon liraymış. bu janttan bir tane daha yapsalar 500 milyar lira eder. ama başka yapılmazsa bunun parası artmaya devam eder: bu parayı böyle düşünmemiz gerek.

sen bu janttan 10 tane yaparsan bunu tüm devletler bile almaya çalışırlar ama alamazsın: çünkü bunu ben almıştım daha önce. o yüzdende ben 100 milyon versem bunu sonra 500 milyon liraya bile satmam. satsam en kötü 100 milyara satarım. yani bişey ilk giriyosan ilk giren insan kazanır.

altını ilk bulan adam az para kazanmış ama sonra altın değer yapınca zenginliğin tadına varmışdır.

tabiki kolay yöntemler değildir: ama işin içine girince çözülünebilinir.

edit: 100 milyara satarım çünkü 1 tirilyon lira. 10 x 100 milyar = 1 tirilyon.
  • mesajlar geliyor: bende arkadaşımdan dolayı anlatıyorum.

şimdi dünyada 10 paket sigara varsa bu sigaranın paketleri tanesi 1 milyar eder. 100 paket olsaydı 100 milyon ederdi. ama ben bu dünyada 100 paket sigara olacağını biliyorsam ben bunun tanesine 200 milyon veririm: hepsini alırım sende sonra benden almak istersen 250 milyon lira isterim. tanesinden 50 milyon kar edersem 10 pakette 500 milyon kar ederim. sende bunu başkasına satarsan 300 milyon liraya sende 500 milyon kar edersin.

altın dolar herkezde olan pariteler: artık piyasalar yeni şeylere açık olduğu için bu tip para kazanılabilinir.

sonuçda elbette zor yöntemlerdir: ama biraz parayla oynamayı bilinirse güzel paralar kazanılabilinir.
  • marc faber'in uyarisina gore bitcoine yatirim yapanlar uzun dönemde büyük hayal kirikliklari yasayacaklarmis.benim fikrime gelecek olursaniz derin analiz yapacak bilgiye henuz sahip degilim ama bir sure sonra kendi balonunu olusturup acemi yatirimciyi üzecektir derim belkide hakli cikarim
  • piyasada onlarca bedava bitcoin dağıtan site olmakla birlikte en çok veren ve ödemeleri düzenli yapanlara buradan topluca ulaşabileceğiniz yöntemlerdir.
  • harika bir ornegi icin:
    (bkz: bitcoin zebra)
    guzel tarafi kumar oynayamiyorsunuz, withdrawaldan iki dakka once 40bin satoshi'yi hic etmiyorsunuz. tek basiniza dahi haftada rahatca 20-25bin satoshi yapilabiliyor. vaktinde ve tam odeme yapiyor.
  • şu an en güzel kazandıranı moonbitcoin sitesidir. yavas yavas biriken kazancınızı istediğiniz zaman çekersiniz ve anında hesabınıza geçer. diğer en çok kazandıran siteler için buraya bakılabilir.
  • aman eksik kalmayayım, ben de şu bitcoin dünyasına gireyim, sonrasında cahil kalmayayım diyorsanız buyrun :

öncelikle gidip bir sürü blog okudunuz anlamaya çalıştınız, eyvallah. sonra mining işi nedir ne değildir dediniz onu da anlamaya çalıştınız ama pek hoşunuza gitmedi, en azından bana birşey kazandırmaz dediniz, vazgeçtiniz.

ama yine de içinizde bir dürtü var, "ulen bigün birşeyler olduğunda geç kalmayalım" dediniz ve kopmak istemiyorsunuz, ona da eyvallah.

o zaman, önce gidip coinbase'den bir hesap açın ve wallet sahibi olun.

ee şimdi ne olacak, boş boş duracak mı diyeceksiniz, hayır.

mining yapmadan da bedavadan bitcoin kazanabilirsiniz. tabi kimse babasının hayrına vermiyor, adamın sitesine girip (milyon tane reklam var) bitcoin adresinizi yazıp sonrasında o iğrenç captcha'yı yazıyorsunuz ve mini mini bitcoinler elde ediyorsunuz.

öncelikle bu iştah kabartıcı fakat işin aslı çok mantar.

herşeyden önce 1 satoshi'nin 1 bitcoin'in yüz milyonda bir değerinde olduğunu hesap etmeniz lazım. an itibariyle 1 bitcoin 420 dolares. bu girdiğiniz sitelerde de türlü türlü mevzu var, hadi diyelim 100 satoshi verdi. adam diyor ki 1 saat sonra gel, bu captcha'yı doldur, sonra yine sana 100 satoshi verecem.

ama abi, 100 satoshi'nin değeri 0.00042$, yani tek bir siteden 1$ kazanabilmek için kabaca bir hesapla 100 gün boyunca her saat başı gidip bu eylemi yapmanız lazım (10 hesap açarım 10 koldan girerim derseniz, abi yapmayın öyle şeyler, burdan vole vurulmaz işte, pazartesi sabahı işe gidecez)

hatta şöyle bir kıyak yapayım, linki vereyim : http://www.macobserver.com/…aucets-that-really-pay/ (çok ta matah değil, googleda bunu bulmak max 30 saniye)

adam bütün bu siteleri toplamış tek bir yerde, kenardan yaptığım projelere vakit harcayacağıma gittim bunları inceledim, neden böyle birşey yaptığım hakkında en ufak bir fikrim yok, zaten bunları yaparken de kafam pek ayık değildi.

her neyse, yukarıdaki linke bakıp, köfteci gören her türk gibi "lan bu adam günde 100 köfte satsa" mantığıyla hesaplamalar yapıp benimle aynı ya da benzer sonuçlara ulaşacağınıza eminim.

ee sonuç olarak ben bu mevzulardan kopmak istemiyorum ama bir yandan da maraba gibi captcha girip kasmak istemiyorum derseniz şu adımları takip edin, en azından ben öyle yapıyorum :

1- coinbase'den bir hesap açılır.
    2- moonbitcoin sitesi bilgisayar açıldığında bir pencerede açılır kenarda bekletilir. zırt pırt captcha girme olayı yok, kendi kendine yazıyor birşeyler. bedavadan oluyor gerçekten.
    3- freebitcoin sitesi açılır kenarda tutulur. bunu bir güzelliği browserın tepesinde geri sayım yapması (saatlik oluyor mevzu) ve random bir sayı üreterek buna göre ödül vermesi. birşeylerle uğraşırken arada bir bu pencereye bakıp zar atılabilir (random işleri seviyorum modeli)
    4- coincheckin sitesi açılır kenarda tutulur, 5 dakikada bir checkin yap diyor, tutturursan güzel şeyler verebiliyor. bu da yine bişeylerle uğraşırken arada bir pencere değiştirip, zar atıp "tüh amk yine tutturamadım" deme keyfini yaşatıyor insana, bu açıdan eğlenceli

yani özetle, ben kendime göre eğlenceli 3 tane site buldum, tamamen kafa dağıtmak ve kendime checkpoint yapmak için kullanıyorum. faydacı bi insanım, evet.

teşekkürler..

notlar :
    -----------------------------------------------------------------------------------
    - linkler referer içermektedir, şimdiden aro.
    - coinbase, yanlış hatırlamıyorsam 30 mio $ yatırım almıştı, o yüzden niyet ettim allah rızası için güvenmeye.
    - ulen oturup adam gibi projeler yapacağıma gidip bunlarla uğraşıyorum, harbiden mal bir insanım
    - captcha denen şeyleri ben okuyamıyorum, robot nasıl okusun amk?
    - gerçekten mantar işler bunlar, bu şekilde zengin olunamaz gibi geliyor bana, ya da bu şekilde zengin olanlar muhtemelen bizim hiç göremeyeceğimiz arkadaşın arkadaşı olan tiplerdir, hani şu işi bırakıp evde yan gelip yatan ve ayda beş bin tele yazan insanlar..