şükela:  tümü | bugün
  • yüzyıllardır insanların kısa yoldan para kazanma arzusunun günümüzdeki özeti olan gafil insandır. teknoloji çağı ayağına gelişen sanal para bitcoin kendi kültürünü oluşturmaya çalışıyor ama uzun vadede çok zor görünüyor ben demiyorum . işin boku şimdiden çıkmış görünüyor ve yakında sermaye piyasası müthiş spekülasyonla hepsini tepetaklak eder. genel geçer yasal zemini yok. bitcoin şu an tamamen kumar tadında para katlama manyaklığıyla kullanılır hale geldi. ucuz para ve insanın olduğu her yerde bokluk çıkar dünyanın düzeni bu. asırlarca varlığını koruyan şeyler modern devletlerin kendi para birimleri ve madenler oldu. elindeki paran değer kaybetmesin istiyorsan bunlara yatırım yap bedavaya kimseye ekmek yok. 300-500 lira kazanacağım diye de alnının terini böyle maceralara harcama. kısa yoldan para kazanma arzusunu dizginleyemeyen gebeşleri kıbrıs’ a, batum’a rulet masasına alalım. bitcoinle aynı şey aynı risk. hem de kısacık vadede kazanıp kaybettiğin belli oluyor. aklıyla kazanmak isteyen dostlarıma da tek tavsiyem cebindeki parayı ne kadar az harcarsan o kadar çok kazanıyorsun. gün içinde bitcoinden 20 tl kazanınca dünyalar senin olur ama aynı şeyi bir yere arabayla gitmek yerine metroyla gidince de başarıyorsun.

edit: he amk ben moronum joseph stiglitz de moron
  • kısa yoldan para kazanmaktan bahseden kim? dünyanın mesaisini istiyor bu iş. daha bunu anlayamamış gerzeklerin moron tespitlerine kanmayın. bu alemde kısa yoldan para kazanmak isteyenler genelde kısa yoldan paralarını kaybeden gerzomat tiplerdir. ayrıca boş insan neyle uğraşırsa uğraşsın boştur. spesifik olarak bişeyle uğraşıyor olması o şeye zeval getirmediği gibi tespit sıçmaya çalışan çok bilen moronların kendini rezil etmesiyle sonuçlanır.
  • imf başkanı bitcoin açıklaması.
  • 40 bin tl yatırıp 230 bin tl olarak geri çektiğim ve ikinci evimi aldığım için umursamadığım başlık.
  • diyanet sen misin?
  • saadet zincirinin ikinci ayağı olan bitcoinciler şimdiden başlamış villa aldım jip aldım diye. (bkz: fakirdim zengin oldum reflinkime tıkla kaydol sen de kazan)
  • bir ara da qnet vardı.formula 1 e sponsor olduk yeaaa,olm siz gerizekalımısınız?dedik.arkadaşım bmw aldı yeaaaa dediler.inşallah bu da öyle olmaz:)

qnet veya benzerleri gibi sistemi kuranlar ve ilk farkedenler paranın amına koydu.

gerisi hikaye.
  • dünyada an itibari ile 374 milyar dolar toplayabilmiş başka bir ponzi örneği gösterin, hemen bütün kripto paralarımı size karşılıksız vereceğimi iddia ettiğim saçma tespit. hodri meydan!

kaynak