• 2013 senesinde çalıştıgım firmada it ci arkadas bitcoin diye bir şey varmış incelesek alsak felan dediydi sallamamıştım:( aynı arkadas 2010 yılında burdan (arnavutkoy) bir arsa/tarla buldum bak 1 donum 30bin tl alalım mı demişti, gene sallamamıştım:( benim bu arkadastan ucuncu bir sansı zorlamaya ihtiyacım var..
  • dogecoin ilk çıktığında laptopta kazıp sağa sola şaka amaçlı yolluyorduk. 10 milyon kadar dogeyi cüzdanı açmadığım için çöp etmişliğim var.
  • ilk bitcoin çıktığında 100 btc almıştım. çünkü beleş paraydı saadet zincirlerinden gelen parayla almıştım. sonra millete aldığımı söylediğimde bu ne saçma şey paranı boş işlere harcama batar gider gibi yorumlar gelince bende bilgili abilerden ve ablalardan gelen yorumlar doğrultusunda sattım.

şimdi hepsinin ammına koyayım. yarrak gibi boktan hayatlarına beni de dahil ettiler. ne güzel zengin olacaktım. hayır neden başkasının sikiyle gerdeğe giriyorsun ki.. aklın yokmu senin.

bazen hesaplıyorum ve kalbime kazık saplayasım geliyor. 3 milyon 750 bin dolar.. ediyor. 27 milyon 750 bin lira..

edit. kimseyi dinlemeyin topunun ammına koyim. varsa bir fikriniz hayata geçirin ve kimseye de söylemeyin. yarrak kafalılar at gözlükleri ile hayata baktıkları için ve üstüne kendilerini çok akıllı ve bilge sandıklarından hata yapmazlar.

çok yükseldim, gidip bi sigara içeyim. sabah sabah moralim bozuldu.
  • btcturk uygulamasına 2013 yılında üye olmuşum. o zamanlar lisedeydim ve fiyatları takip ediyordum. 600 lira olduğunu hatırlıyorum. arkadaşlarıma bahsettim ama alım satım yapmadım.
    o zamanlar alp ışık’la twitterdan tanışmıştık o da takipteydi. günümüzde alp ışık bu işin uzmanı oldu ben de normal bir vatandaş.

en büyük üzüntüm şudur
    üniversitedeyken 50 liraya btc almıştım. anlık fiyatı 1000 liralara yakın olması lazım. param bittiği için çekmek zorunda kaldım. eğer unutsaydım o parayı 50 x 40 = 2000 lira havadan para olacaktı. azcık zorlasam 1 tane btc alabilirdim...

şimdilerde eth ile güzel bir kâr yakaladım. artık bu borsadan çıkmam
  • para parayı çeker sözü işte böyle durumlarda belli oluyor. aile evinde, işsiz güçsüz yaşarken bir makale üzerine önce deep webkeşfettim. burada alışverişin bitcoinile yapıldığını öğrenince birazda o konuyu araştırdım.

sonuç: cepte sigara alacak para yok ne ile alayım bitcoin. yoksa şimdi burada bunları yazacağıma yapacak başka bir uğraş bulurdum.
  • 2011 de gpu ile btc minelayip, bu ne la elektrigi kurtarmiyo demistim 1 gün. o 1 gün kazdigim btc simdi 2k dolar oldu. devam edip kazsam neler neler...
  • berat'ın istifasından önce gram aldım, eğer gram yerine bitcoin alayım şu an mevcuttaki varlığın iki katı olacaktı. bu olay sanırım 40 günde vuku buldu.
  • herkes dağılsın bu başlık benim için açılmıştır.

sene 2010 daha bitcoin bilen yok gittim bitcoin aldım.

öğrenciyiz o zamanlar, evdeki arkadaşlara anlatıyorum bakın böyle böyle bir şey var diye, anlamıyorlar ne parası öyle şey mi olur dolandırıldın diye konu uzuyor gidiyor bende gittim bozdurdum. şimdi bitcoin 40000 dolar
  • 2015 yada 2016 olması lazım. tanesi 1000 tl’den 18 tane alacaktım. herşeyi ayarladım. son bir de babama sorayım dedim çünkü o zamanlar borsa, altın vs. yatırımları beraber yapıyorduk. sormaz olaydım.
  • 2011-2012 yıllarıydı, işim gereği dijital arama trendleri raporu hazırlarken bitcoin aramasının çok olduğunu fark ettim. internette bu terimi girdim, inceledim... sonra dedim "iyi bir keriz dürtme çalışması" diyerek konudan ayrıldım. şuan baktım da o zamanlar 2-6 dolar arasında değişen fiyatlardaymış.
hesabın var mı? giriş yap