şükela:  tümü | bugün
 • iki yüzlü akepe tarafından yakında gerçekleştirileceği iddia edilen eylem. akepe'nin gayrıresmi gazetesi milliyet'in haberine göre, "kumar sitelerine girenlere ağır cezalar" geliyormuş.

  akepenin kumar siteleri yeteri kadar kazanamıyor, milleti yeteri kadar sövüşleyemiyor diye rakipleri ortadan kaldırma projesidir. yani kumarla mücadele adı altında kendi kumar sitelerinin rakiplerini ortadan kaldırmaktır. habere göre bu amaçla bitcoin, ethereum vb sanal para birimleri ile para transferinin yasaklanması öngörülüyor.

  unutmamak lazım; bilyoner, nesine gibi kumar siteleri kumarcı akepenin icadıdır. iki yüzlü akepe kumar kanunen yasak olduğu halde kendi adamlarına illegal kumar siteleri açtırmış, banka kanallarını bunlara sonuna kadar açmış ve kumarı kağıt üstünde hala yasak olmasına rağmen istediği kişiyi zengin etmek için kullanmaya devam etmektedir.

  şimdi bu iki yüzlü düzenbazlar; "kumar sitelerine girenlere ceza verilecek"diyor. örneğin hede hödö kumar sitesi yasak, hatta yasak olduğu yetmiyor gibi fişleme yapılıp o siteye girene ceza var. ama bilyoner.com da bir kumar sitesi olmasına rağmen serbest. hatta teşvikli!

  hiç utanma haysiyet duygusu olmayanlar da buna "kumar ile savaş başlıyor diyor". bu yalancılığın, bu iki yüzlülüğün haddi hesabı yok. zira hep aynı plan işletiliyor. ne zaman bir şeyle mücadele varsa, artık eminiz ki o şeyi en çok kendileri yaptıkları için esas amaç rakipleri ortadan kaldırmak. fetö ile mücadele gibi. normal şartlarda insan kendi kendiyle mücadele eder mi?

  sayısız benzerlerinden biri de cep telefonlarına taksit yapılmasının kanunla yasaklanmasıdır. herhangi bir satıcı, herhangi bir şirket telefona taksit yapamıyor, yasak; ama teknosa, vatan, turkcell vb çatır çatır 36 ay taksit yapıyor. bir taşla vurulan kuşlara bakın; böylece hem bunların rakibi kalmadı, kanun yoluyla rakipleri silindi. hem de bunlar artık daha fazla taksitle ve daha pahalıya, daha yüksek kârla satış yapabiliyor. (bkz: bu milletin amına koyacağız)
 • bunun olacağını söylediğimizde, sözlükteki bazı arkadaşlar bizi cahil olmakla, bir bok bilmemekle suçlamıştı.

  oğlum bu adamlar kontrol edemedikleri bir para hareketine izin verebilirler mi?

  siz nerede yaşıyorsunuz.
 • amk neye elimi atsak kuruyor.genjler şöyle de bir durum var;bundan bi kaç ay evvel btctürk kapanmadan önce kullanıcılarını bilgilendirip genjler biz top attık bütün paranızı çekin diye haber vermişti.değerli btc kullanıcıları panik yapıp da elimizdeki btc leri satmayın.velevki koinim,paribu,btctürk biz çekiliyoruz hacı bize burdan ekmek çıkmadı derse paralarınızı banka hesaplarınıza aktarmanız için size önceden haber verirler kuşkulanmayın rahat olun yani içerde tek kuruşunuz kalmaz.
 • bu da olur herhalde bir gün... reserved deyip ön sıralardan yerimizi ayırtalım...

  buraya maykıl ceksın popcorn gif gelecek!