şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iki yüzlü akepe tarafından yakında gerçekleştirileceği iddia edilen eylem. akepe'nin gayrıresmi gazetesi milliyet'in haberine göre, "kumar sitelerine girenlere ağır cezalar" geliyormuş.

  akepenin kumar siteleri yeteri kadar kazanamıyor, milleti yeteri kadar sövüşleyemiyor diye rakipleri ortadan kaldırma projesidir. yani kumarla mücadele adı altında kendi kumar sitelerinin rakiplerini ortadan kaldırmaktır. habere göre bu amaçla bitcoin, ethereum vb sanal para birimleri ile para transferinin yasaklanması öngörülüyor.

  unutmamak lazım; bilyoner, nesine gibi kumar siteleri kumarcı akepenin icadıdır. iki yüzlü akepe kumar kanunen yasak olduğu halde kendi adamlarına illegal kumar siteleri açtırmış, banka kanallarını bunlara sonuna kadar açmış ve kumarı kağıt üstünde hala yasak olmasına rağmen istediği kişiyi zengin etmek için kullanmaya devam etmektedir.

  şimdi bu iki yüzlü düzenbazlar; "kumar sitelerine girenlere ceza verilecek"diyor. örneğin hede hödö kumar sitesi yasak, hatta yasak olduğu yetmiyor gibi fişleme yapılıp o siteye girene ceza var. ama bilyoner.com da bir kumar sitesi olmasına rağmen serbest. hatta teşvikli!

  hiç utanma haysiyet duygusu olmayanlar da buna "kumar ile savaş başlıyor diyor". bu yalancılığın, bu iki yüzlülüğün haddi hesabı yok. zira hep aynı plan işletiliyor. ne zaman bir şeyle mücadele varsa, artık eminiz ki o şeyi en çok kendileri yaptıkları için esas amaç rakipleri ortadan kaldırmak. fetö ile mücadele gibi. normal şartlarda insan kendi kendiyle mücadele eder mi?

  sayısız benzerlerinden biri de cep telefonlarına taksit yapılmasının kanunla yasaklanmasıdır. herhangi bir satıcı, herhangi bir şirket telefona taksit yapamıyor, yasak; ama teknosa, vatan, turkcell vb çatır çatır 36 ay taksit yapıyor. bir taşla vurulan kuşlara bakın; böylece hem bunların rakibi kalmadı, kanun yoluyla rakipleri silindi. hem de bunlar artık daha fazla taksitle ve daha pahalıya, daha yüksek kârla satış yapabiliyor. (bkz: bu milletin amına koyacağız)
 • bunun olacağını söylediğimizde, sözlükteki bazı arkadaşlar bizi cahil olmakla, bir bok bilmemekle suçlamıştı.

  oğlum bu adamlar kontrol edemedikleri bir para hareketine izin verebilirler mi?

  siz nerede yaşıyorsunuz.
 • amk neye elimi atsak kuruyor.genjler şöyle de bir durum var;bundan bi kaç ay evvel btctürk kapanmadan önce kullanıcılarını bilgilendirip genjler biz top attık bütün paranızı çekin diye haber vermişti.değerli btc kullanıcıları panik yapıp da elimizdeki btc leri satmayın.velevki koinim,paribu,btctürk biz çekiliyoruz hacı bize burdan ekmek çıkmadı derse paralarınızı banka hesaplarınıza aktarmanız için size önceden haber verirler kuşkulanmayın rahat olun yani içerde tek kuruşunuz kalmaz.
 • bu da olur herhalde bir gün... reserved deyip ön sıralardan yerimizi ayırtalım...

  buraya maykıl ceksın popcorn gif gelecek!
 • böyle bir durumla karşılaşırsam bitcoinlerimi nasıl paraya çeviririm diyerek biraz araştırma yaptım. sonuç olarak debit kart çözümünü buldum. internette yaptığım araştırmalar sonucunda referanslı olarak şu linkten, ben %25 indirim istemiyorum zengin adamım diyorsanız eğer bu linkten üye olabileğiniz wirex sitesini buldum. bu sitede türk borsalarından daha ucuza kredi kartıyla veya banka kartıyla bitcoin alabilir, sanal kart oluşturabilir, bedavaya plastik kartı sipariş vererek kullanabilirsiniz. deneyimlerimi paylaşacak olursam eğer;

  -ilk olarak bitcoin yavaş olduğu için bitcoinlerimi dash'e çevirdim ve siteye gönderdim. 10 dakikada geçmesine rağmen site direk olarak dash'i kullanmak yerine dash'i bitcoine çevirdiği için ve çeviri oranları diğer sitelere göre daha düşük olduğu için daha fazla komisyon ödemiş gibi bir şey oldum. bu sebeple aceleniz yoksa size direk bitcoin olarak göndermenizi tavsiye ederim.

  -siteye bu komisyonla ilgili şikayet dilekçesi yolladığımda yakın bir süre sonra diğer altcoinleri de sisteme dahil edecekleri üzerine bir geri dönüş aldım.bu dönüşü 2 gün içinde yaptılar bana bence iyi bir süre.

  -sitede 3 dolar karşılığında anında sanal kart oluşturabildiğiniz gibi ücretsiz olarak plastik kart siparişi de verebiliyorsunuz fakat ücretsiz verdiğiniz kartın ne yazık ki kargo takibi yok ve bazı yerlerde kargo takibi olmadığı için kargoda kaybolduğunu okudum bu sebeple 10 dolar vererek kargo takipli sipariş verdim.

  -plastik kart gelene kadar sanal kartı denemek amacıyla visa bir sanal kart oluşturdum 3 dolar karşılığında ve alışveriş yapmak için sanal kart bilgilerimle alışverişi denedim. fakat ne yazık ki türkiye'deki sanal posların kabul etmediğini farkettim. bende yurtdışından geldiğinde daha fazla fiyata satabileceğim bir ürün siparişi verdim aliexpressten.

  -plastik kart elime geçer geçmez market alışverişlerinde, bankamatikten para çekme yatırma gibi işlemlerde kullanmayı deneyeceğim daha önce okuduğum bir kaç yerde herhangi bir sorun olmadığından bahsedilmiş.

  -hesap onayı gönderdim kabul olduğunda kredi kartı veya banka kartıyla türk borsalarından daha düşük fiyatlara bitcoin alıp diğer borsalara göndermeyi deneyeceğim bakalım. eğer kredi kartı komisyon oranları türkiye ve yurtdışı borsalarının aralarındaki fiyat farkından düşük olursa kar bile elde edebilirim.

  kartım elime geçtikten ve hesap onayı aldıktan sonra güncelleme yapabilirim bakalım.