şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bitcoin, önümüzdeki yıllarda hayatlarımıza daha fazla entegre olacak gibi görünüyor: paranın evriminin son halkası bitcoin'in yükselişi neden durdurulamaz?
  • pil ve şarj'a muhtaç kaldığı sürece durdurulabilir!
  • "bu ne lan böyle para mı olur" dendiği an çöp olur.
  • iktisat bilmeyenlere hitap eden bir yazı ve reklam sorusu. biraz paranın tarihi olmuş, biraz finansal araçlar, biraz işte türev ürünler ama hiçbiri tam olmamış maalesef. zaten o kadar kısa yazıda tam anlatmak imkansız.

durdurulamaz evet, ama reklamdakilerden dolayı da değil. üşenmezsem yazarım bir ara ama internet bu konuda literatür dolu. merak eden felsefesini de okur, istatistiki analizini de, tahminleri de. sadece parasal bir varlıktan bahsetmiyoruz kriptopara ile.

edit: ayrıca biri geçen hafta olmak üzere etf olma başvurusu iki kez reddedildi abd'de.

paranın evrimi durdurulamaz, katılıyorum. açgözlü devletler kadar açgözlü firmalar tarafından da.
  • yükseliş derken, değerden bahsediliyorsa, değeri sürekli yükselen ''sonlu'' miktarda bir metayı en sonunda kimse alamaz.
    önemden bahsediliyorsa ''sonlu'' miktarda önemli bir meta, değerli olmayabilir. oksijen çok önemlidir ''sonlu'' olduğu halde her yerdedir. onu satarak zengin olamazsınız.
    yükseliş derken?.
  • satoshi sanın isminin hatalı girildiği reklam içeriği.
  • yakınlarda amerikan borsalarının başta bitcoin olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini işlemlerine dahil edeceği haberleri yayılmakta. eğer haberler doğru ise en azından geçen yılın seviyelerini zorlayabilir. yok haberler piyasayı beklenti içine sokmak için uydurulmuşsa şu sıralar bitcoinin artışı için bir neden göremiyorum. söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir, herkesin aklı var fikri var.
    ayrıca
    (bkz: ethereum'un yükselişi durdurulamaz)
    (bkz: neo'nun yükselişi durdurulamaz)
  • 0'a indikten sonra illa yükselecek...
    hala neyin bitcoin'i peşindesiniz anlamıyorum ki.
    hype'ı devam ederken abi biz de bitcoin işine girelim diyip, bir türlü proje ayaklandıramayanlar, iş işten geçtikten sonra bıtcoın cart, coıntrust, blockzik, blockzok diye şeyler kurup garip bir parlatma, article paylaşma kafasına giriyorlar. yani bu bitcoin olayının hype'ı varken ve öncesinde çiftlik bank gibi bir şey olduğu muhabbetine uyuz oluyordum, gel gelelim bu yukarıda bahsettiğim arkadaşlar olayı oraya kaydırıyor. ne alaka bilader, aynı şeylere bakıyorsak, bitcoin göçtü gitti. "yok aslında göçmüyor, yükseliyor" muhabbeti nedir?