şükela:  tümü | bugün
 • bitcoin hakkında yararlı yararsız bir ortam. geniş kullanıcı kitlesiyle yeni şeyler öğrenebilir. bitcoin sosyetesiyle iletişim kurabilirsiniz.

  türkçe sayfalarını son zamanlarda internet kafe müdavimleri ve liseliler basmış sanırım.
  sırf bu arkadaşları savuşturmak ve adam akıllı postlar atmak için 2 senedir takip ettiğim foruma üye oldum.
 • türkçe kısmında donanımhaber tayfası takılıyor gibi bir izlenim veren, altcoin piyasasının nabzının attığı forum. varsa sözlükten takılan yeşillendirebilirse biz de ısınalım azıcık ortama.
 • uzun süredir okuduğum haberlerdeki yönlendirmeler sayesinde takip ettiğim ancak yeni üye olduğum verespit. hemen insider'lık yapayım: site içi arama yapmak tek kelimeyle imkânsız. aramaya 5 karakterden fazla giremiyorsunuz, bu da bir süre sonra öh dedirtiyor. bir de, diyelim ki 5 karakteri girip bu uyarıyı aldınız, karşınıza bir başka uyarı çıkıyor: 90 saniye içinde birden fazla arama yapılamıyor. e ne anladım ben o işten? üye olduğu forum tarzı siteleri en çok arama kısmı üzerinden kullanan biri olarak benim için bu iki saçma arama özelliği, siteyi tamamen işlevsiz yapıyor. ne diyelim, seni severdim ama üzdün bitcointalk.. *
 • bir kaç kutsal bilgi almak için girmeye çalışıp giremediğim alla alla ya acaba ne oldu derken kendimi sözlükte bulduğum, üstteki iki entry'i okuyum vay amısına koyyim bir şeyin de sülalesini sikmeseniz olmazdı dediğim güzelim forum. her kuşu siktik bir leylek kaldı, onu da sikmişiz, helaaaal.
 • vpn'siz bir türlü bağlanamadığım internet sitesi
 • ulan gerizekalılar (bu erişim yasağını koyan zihniyete sesleniyorum),

  sizce, bitcoin'i araştıran, almak isteyen veya almış olan biri, vpn veya smart dns ile bu erişimi aşmayı akıl edemez mi sanıyorsunuz?
 • bu siteye hangi badem bıyık erişim engeli getirdiyse ...
 • (bkz: btt)

  benim için btt'nin önemi fazladır. keza orada bir çok arkadaş edindim bitcoin muhabbeti yapabileceğimiz. hatta ben ilk oraya üye olup herşeyi oradan öğrendiğim için oraya üye olmayan, adını duymamış, al sat yapan insanlara denk gelince bayağı bi şaşırmıştım. o zaman siz nasıl öğrendiniz altcoin'i vs. diye hep şaşırırdım.

  edit: imla.
 • dün akşam itibariyle artık kolay kolay üyelik açarak para kazanılamayacak oluşum. yönetim herkesin multi hesaplarla para kazanmasını önlemek amacıyla merit sistemini devreye aldı. post + activity yanında + merit toplamanız gerekiyor. merit sadece elinde olan kullanıcıların size beğeni yada oy anlamında verdikleri bir puan gibi düşünebilirsiniz. bununla birlikte jr. memberlar artık imza vs. kampanyalara katılamıyorlar, ben full member ile ucuz yırttım :)
 • türkçe bölümünden uzak durulmalı zira tüm kezbanlar, bounty ve airdrop kasanlar, daha yüksek bir rütbeye ulaşmak için abuk subuk girdiler yapan üyeler hep burda toplanmış. ingilizce olan genel bölümden cripto piyasası hakkında gayet güzel bilgiler edinilebilir ama.