şükela:  tümü | bugün
 • bitcoin hakkında yararlı yararsız bir ortam. geniş kullanıcı kitlesiyle yeni şeyler öğrenebilir. bitcoin sosyetesiyle iletişim kurabilirsiniz.

  türkçe sayfalarını son zamanlarda internet kafe müdavimleri ve liseliler basmış sanırım.
  sırf bu arkadaşları savuşturmak ve adam akıllı postlar atmak için 2 senedir takip ettiğim foruma üye oldum.
 • türkçe kısmında donanımhaber tayfası takılıyor gibi bir izlenim veren, altcoin piyasasının nabzının attığı forum. varsa sözlükten takılan yeşillendirebilirse biz de ısınalım azıcık ortama.
 • uzun süredir okuduğum haberlerdeki yönlendirmeler sayesinde takip ettiğim ancak yeni üye olduğum verespit. hemen insider'lık yapayım: site içi arama yapmak tek kelimeyle imkânsız. aramaya 5 karakterden fazla giremiyorsunuz, bu da bir süre sonra öh dedirtiyor. bir de, diyelim ki 5 karakteri girip bu uyarıyı aldınız, karşınıza bir başka uyarı çıkıyor: 90 saniye içinde birden fazla arama yapılamıyor. e ne anladım ben o işten? üye olduğu forum tarzı siteleri en çok arama kısmı üzerinden kullanan biri olarak benim için bu iki saçma arama özelliği, siteyi tamamen işlevsiz yapıyor. ne diyelim, seni severdim ama üzdün bitcointalk.. *
 • bitcointalk forum hesabınızla ücretsiz (bkz: bitcoin) kazanabileceğiniz platformdur. ücretsiz fakat biraz çaba gerekmektedir. öncelikle foruma üye olmanız gerekiyor link. bitcointalkta 7 farklı hesap tipi vardır. newbie'den başlar legendary member'a kadar gider.hesabınızın rank'ına göre bitcointalk'taki (bkz: bounty) ve (bkz: airdrop)'lardan bitcoin kazanabilirsiniz.

  aylık bounty ve airdrop kovalayarak ayda 1000-2000 usd gelir elde eden hatta multi hesaplarla daha üst rakamlar kazananlar vardır ve bitcointalk hesabınızı para "bticoin" karşılığı satabilirsiniz ve hesap satışı yasak değildir bir ticaret kapısıdır forumda. bitcointalk hesabınızın kaç btc ettiğini şu linkten kontrol bile edebilirsiniz link

  aşağıda forum ranklarını veriyorum:

  brand new
  0 posts

  newbie
  10 posts

  jr. member
  30 activity

  member
  60 activity

  full member
  120 activity

  sr. member
  240 activity

  hero member
  480 activity

  legendary
  775 and 1030 activity

  yeni açtığınız bitcointalk hesabınızla türkçe konularda dahil ingilizce topic'lere kısa olmayan cevaplar veya konular açın. günlük 4-5 post atmaya çalışın 2 haftada 1 "çarşamba günleri" forum rank puanı gelir +14 activity kazanırsınız bazen daha fazlada gelebiliyor.

  bitcointalk hesabım eski fakat post ve activity kasan biri değildim 3 aydır buna biraz ilgi gösterdim ve şu an hesabımın rank'ı sr. member ve kısa bir zaman zarfında hero member olacak. 3 ayda katıldığım ve çokta uğraşmadığım airdrop ve bounty'lerden 500 usd gibi bir rakam gelir elde ettim tabii bu (bkz: ico)'lardan gelenleri şahsen hemen satıp bitcoin'e çeviriyorum. eğer bu ico'ların projeleri sağlamsa elinizde tutarsanız ve bittrex, poloniex vb büyük borsalara girerlerse çok daha büyük gelirler elde etmek mümkündür. bitcoin borsası olarak cex.io kullanıyorum çünki trade kısmında "limit" sekmesinden işlem yaparsanız buy ve sell'den işlem ücreti ödemezsiniz.

  altcoinler için güvenilir ve (bkz: iota) alabileceğiniz, günlük 2 bitcoin kimlik doğrulama gerektirmeden alım satım yapabileceğiniz binance borsası ve linki

  vesselam, bitcoin faucet link'lerinden kuruştan az satoshi'ler için linklere, chaptalara tıklamayın. boşa zaman harcamayın. hobi olarak parmak kası çalışmak istiyorsanız karar sizindir. ico'lara katılıp, airdrop ve bounty'lerden şanslıysanız bitcointalk hesabınızın seviyesine göre çok güzel gelirler elde edebilirsiniz.

  bol şanslar.
 • bir kaç saattir ulaşılamayan forumdur. sanıyorum dns problemi var siteye girilmiyor aramızda girmeyi başaran var mı?

  edit: ve türkler bitcointalk'u keşf etti.. şu an türkiye sunucusuna yoğun trafik varmış bu bağlantı sorunu bundan ötürü. bir üstteki posta bahsettiğim airdrop ve bounty gelirleri sanırım sunucuyu göçertti. donanımhaber ölücüleri hesap yükseltme botu bile yazmışlar para ile satmaya çalışmışlar! konu kapatılmış hesap banlanmış. milletçe bir şey bulduk mu bokunu çıkartmayı çok seviyoruz malum..
 • bir kaç kutsal bilgi almak için girmeye çalışıp giremediğim alla alla ya acaba ne oldu derken kendimi sözlükte bulduğum, üstteki iki entry'i okuyum vay amısına koyyim bir şeyin de sülalesini sikmeseniz olmazdı dediğim güzelim forum. her kuşu siktik bir leylek kaldı, onu da sikmişiz, helaaaal.
 • vpn'siz bir türlü bağlanamadığım internet sitesi
 • ulan gerizekalılar (bu erişim yasağını koyan zihniyete sesleniyorum),

  sizce, bitcoin'i araştıran, almak isteyen veya almış olan biri, vpn veya smart dns ile bu erişimi aşmayı akıl edemez mi sanıyorsunuz?
 • bu siteye hangi badem bıyık erişim engeli getirdiyse ...
 • (bkz: btt)

  benim için btt'nin önemi fazladır. keza orada bir çok arkadaş edindim bitcoin muhabbeti yapabileceğimiz. hatta ben ilk oraya üye olup herşeyi oradan öğrendiğim için oraya üye olmayan, adını duymamış, al sat yapan insanlara denk gelince bayağı bi şaşırmıştım. o zaman siz nasıl öğrendiniz altcoin'i vs. diye hep şaşırırdım.

  edit: imla.