şükela:  tümü | bugün
  • bitcoin hakkında yararlı yararsız bir ortam. geniş kullanıcı kitlesiyle yeni şeyler öğrenebilir. bitcoin sosyetesiyle iletişim kurabilirsiniz.

türkçe sayfalarını son zamanlarda internet kafe müdavimleri ve liseliler basmış sanırım.
    sırf bu arkadaşları savuşturmak ve adam akıllı postlar atmak için 2 senedir takip ettiğim foruma üye oldum.
  • türkçe kısmında donanımhaber tayfası takılıyor gibi bir izlenim veren, altcoin piyasasının nabzının attığı forum. varsa sözlükten takılan yeşillendirebilirse biz de ısınalım azıcık ortama.
  • uzun süredir okuduğum haberlerdeki yönlendirmeler sayesinde takip ettiğim ancak yeni üye olduğum verespit. hemen insider'lık yapayım: site içi arama yapmak tek kelimeyle imkânsız. aramaya 5 karakterden fazla giremiyorsunuz, bu da bir süre sonra öh dedirtiyor. bir de, diyelim ki 5 karakteri girip bu uyarıyı aldınız, karşınıza bir başka uyarı çıkıyor: 90 saniye içinde birden fazla arama yapılamıyor. e ne anladım ben o işten? üye olduğu forum tarzı siteleri en çok arama kısmı üzerinden kullanan biri olarak benim için bu iki saçma arama özelliği, siteyi tamamen işlevsiz yapıyor. ne diyelim, seni severdim ama üzdün bitcointalk.. *
  • üye olduğunuz tarihe göre yapılan airdroplardan kazancınız değişiyor.

bu nedenle bu iletiyi gören her vatandaşın üye olması gereken forum.
  • bitcointalk forum hesabınızla ücretsiz (bkz: bitcoin) kazanabileceğiniz platformdur. ücretsiz fakat biraz çaba gerekmektedir. öncelikle foruma üye olmanız gerekiyor link. bitcointalkta 7 farklı hesap tipi vardır. newbie'den başlar legendary member'a kadar gider.hesabınızın rank'ına göre bitcointalk'taki (bkz: bounty) ve (bkz: airdrop)'lardan bitcoin kazanabilirsiniz.

aylık bounty ve airdrop kovalayarak ayda 1000-2000 usd gelir elde eden hatta multi hesaplarla daha üst rakamlar kazananlar vardır ve bitcointalk hesabınızı para "bticoin" karşılığı satabilirsiniz ve hesap satışı yasak değildir bir ticaret kapısıdır forumda. bitcointalk hesabınızın kaç btc ettiğini şu linkten kontrol bile edebilirsiniz link

aşağıda forum ranklarını veriyorum:

brand new
    0 posts

newbie
    10 posts

jr. member
    30 activity

member
    60 activity

full member
    120 activity

sr. member
    240 activity

hero member
    480 activity

legendary
    775 and 1030 activity

yeni açtığınız bitcointalk hesabınızla türkçe konularda dahil ingilizce topic'lere kısa olmayan cevaplar veya konular açın. günlük 4-5 post atmaya çalışın 2 haftada 1 "çarşamba günleri" forum rank puanı gelir +14 activity kazanırsınız bazen daha fazlada gelebiliyor.

bitcointalk hesabım eski fakat post ve activity kasan biri değildim 3 aydır buna biraz ilgi gösterdim ve şu an hesabımın rank'ı sr. member ve kısa bir zaman zarfında hero member olacak. 3 ayda katıldığım ve çokta uğraşmadığım airdrop ve bounty'lerden 500 usd gibi bir rakam gelir elde ettim tabii bu (bkz: ico)'lardan gelenleri şahsen hemen satıp bitcoin'e çeviriyorum. eğer bu ico'ların projeleri sağlamsa elinizde tutarsanız ve bittrex, poloniex vb büyük borsalara girerlerse çok daha büyük gelirler elde etmek mümkündür. bitcoin borsası olarak cex.io kullanıyorum çünki trade kısmında "limit" sekmesinden işlem yaparsanız buy ve sell'den işlem ücreti ödemezsiniz.

altcoinler için güvenilir ve (bkz: iota) alabileceğiniz, günlük 2 bitcoin kimlik doğrulama gerektirmeden alım satım yapabileceğiniz binance borsası ve linki

vesselam, bitcoin faucet link'lerinden kuruştan az satoshi'ler için linklere, chaptalara tıklamayın. boşa zaman harcamayın. hobi olarak parmak kası çalışmak istiyorsanız karar sizindir. ico'lara katılıp, airdrop ve bounty'lerden şanslıysanız bitcointalk hesabınızın seviyesine göre çok güzel gelirler elde edebilirsiniz.

bira ısmarlamak isteyenler için btc adresim: 326getiva9yakyhm2pqbxj7p61jdbmaz6f

bol şanslar.
  • bir kaç saattir ulaşılamayan forumdur. sanıyorum dns problemi var siteye girilmiyor aramızda girmeyi başaran var mı?

edit: ve türkler bitcointalk'u keşf etti.. şu an türkiye sunucusuna yoğun trafik varmış bu bağlantı sorunu bundan ötürü. bir üstteki posta bahsettiğim airdrop ve bounty gelirleri sanırım sunucuyu göçertti. donanımhaber ölücüleri hesap yükseltme botu bile yazmışlar para ile satmaya çalışmışlar! konu kapatılmış hesap banlanmış. milletçe bir şey bulduk mu bokunu çıkartmayı çok seviyoruz malum..