şükela:  tümü | bugün
 • çok yakında ortaya çıkacak insan türü.

  for example ;

  bitcoin lisansı diye birşey var mı ? yok ?

  denetim var mı yok ? yani market sahibi yeterince büyüklüğe sahip olduğunda hadi bana eyvallah diyebilir. ve sayısız kredi kartı ve çeşitli sizin bilgilerinizle.
 • anadilindeki bağlaçları ve noktalama işaretlerini doğru kullanmaktan aciz yüksek iktisat bilgili arkadaşın son derece basit bir şekilde ortaya koyduğu tespit.

  (bkz: bitcoin lisansı)
  (bkz: dolar lisansı)
  (bkz: 404 bulunamadı)
 • (bkz: ahahahahahhaha)

  çomar gelmiş dolar lisansı yazmış ya la.

  market sahibi derken tekelleşen btctürk daha şimdiden milleti 3000-5000 mağdur etmeye başlamıştır. işte bunun düzenlenmesi gerekmektedir. o yüzden nanay canım.
 • (bkz: don't feed the troll)

  blockchain nedir, nasıl çalışır bilmeyen dangoz tespiti.
 • p2p'nin adı olmuş blockchain , bu çomarlar yine dünyayı keşfettik gibi koşturuyorlar ortada , torrent çıktı baktılar bu torrent işinden para kazanamadılar . aha bunu ortaya attılar , torrent altyapısı yani o blockchain dediğin olay. ama bu torrentler yarın öbür gün , kötü kişilerin bilgisayarında takılmaya başlarsa o zaman , outlook'taki duruma düşersin , arkadaşım bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradı. :/
 • güzel beyin ha dikkat et evrene filan hükmetme o beyinle yanlışlıkla aman.

  konu muhtemelen 5 dakikalık bir googgle araştırmasından sonra açılmış.fazla takılmayın.
 • (bkz: türkçe)
 • bir hisseyi iki el arasında sürekli alıp satmak belli bir süreden sonra göze çarpar ve bu denentlenen borsada suçtur. ayrıca alınan hisseden kazancın vergilendirmesi ile zaten bu insanın belini büker, yapamazsın. bitcoin piyasasında bu denetlenmiyor, yani her türlü manipülasyona açık durumda.

  ikincisi de şu aylarda ki yükselişin balon olmadığını iddia etmekse tamamen bilgisizlik olur. tarihteki (bkz: tulip mania) benzer hikayelerden de geçkin bir fiyat yükselişi yaşıyor.

  diğer bir konuysa dolar, euro, vs. herşey devalüasyona uğrayabilir, ekonominin boktan sisteminde hep vardır. problem bu kağıt parçalarının dayanağı olan bir merkezinin oluşundan ötürü güven altındadır ama bu cryptocurrency lerde synı konu geçerli değildir.

  aranızda sikimsonizmi, anarşizmle sentezleyip bitcoin ile modern bankacılık sistemini yıkacağına inanan hıyarlar olabilir ama bu sisteme girerken kimleri zengin ettiğinize dair hiç bir fikriniz dahi yok.

  devlet, güvenliktir(eleştirsen de imar bankası boşalınca o devlet kısmen bişeyler yapmak zorunda kalmıştı). bitcoinde devlet yok, you are on your own.
 • ileride olmasi muhtemel ama bu sistemin veya bitcoin in degil tamamen insanlarin hatasiyla olacaktir. sene 2017 halen devletin kafasina gore para bastigindan(abd) haberi olmayan kisilerin devlet guvencesi yok bikerem diye boklamasi cok acinasi. olm zaten bu sistem devletin otoritesinden ayri bir sekilde para transferi veya alisveris yapmak icin kurulmus ama adam devlet yok yae arkasinda diyor. bi bizim necip turk milletinde bu devleti yuceltme devlet yoneticilerini peygamber yerine koymak var.
 • herkes lale çılgınlığını örnek gösteriyor da dönem farklı, konu edilen şey farklı. v.s. laleler borsada işlem mi görüyordu? yenilik miydi? kolaylık mıydı? sadece çiçek. balon olması çok normal içi boş bi değerdi. herkes üretebilirdi v.s. üret bakalım bitcoini. üretebiliyorsan.