şükela:  tümü | bugün
 • nedense çağrışımı şudur: (bkz: ponzi scheme)
 • bitconnect in kendi coin piyasa değeri 1.9 milyar dolar. ponzi yazip geçmeden önce az araştırın. ortağım lend den yaklaşık 7 aydır parasını alıyor. 25 bin dolar civarı gömdü.

  patlarmı bilemem ama "ponzi bu eki eki" deyip geçemeyeceğiniz kadar ciddi bir durum var. ama bu coin market. herşey olabilir.

  ayrıca bir çok cryptocoin investor unun sepetinde bulunuyor bitconnect lending opsiyonu.

  riski böldüğünüzde yatırım yapılabilecek bir enstrüman.

  edit: entrymi silmeyecem. "herşey olabilir" kısmı oldu. sepetinde %5den fazla bulunduran herkesin canı çok ciddi yandı. geçmiş olsun.
 • ponzi bu eki eki demek durumundayız çünkü %1 günlük getirinin sürdürülebilir bir durumu yok. adamların iddia ettiği şey, paranızı bize verin, bizim bir bot yazılım var, o al sat yapıyor, biz de kazandığımızdan size veriyoruz.

  insanın hemen inanası geliyor tabii ki ama arkasında bot olduğu ne malum? yani sisteme yeni adam girdikçe, onların paralarından dağıtılan birşeyler olamaz mı?

  parayı basıp istediğiniz noktada çıkmakta ise serbestsiniz. risk size ait.

  aşağıda uk hükümeti de siz ne işler çeviriyorsunuz diye ihtar çekmiş. firmaya iki ay süre vermiş. haber 6 gün öncesinden:

  https://thenextweb.com/…onnect-uk-ponzi-investment/

  uk hükümetini ikna edemezse bütün mallar kraliçenin.

  bilgilendirmek istedim. batana kadar devam edilebilinir, dediğim gibi risk var ve düşük değil...

  edit: istediğiniz noktada çıkmakta serbestsiniz yazmışım ama sizin ana paranızın büyüklüğüne göre sistem bir süre ana paraya el koyuyor, ana parayı geri çekemiyorsunuz ama komisyonlarınızı günlük alabiliyorsunuz.

  edit: 17 ocak 2018 itibariyle batmıştır. şunu da buraya bırakayım :) https://imgur.com/a/0lwzy
 • biz uyarımızı yapalım. bütün coinler için risk geçerli fakat bu oluşum sizin paranıza belirli bir süre el koyarak sizi sistemden hemen çıkmanıza engel oluyor. bu da en başında güvensizlik oluşturuyor.

  göz göre göre paramı buna yatırmam. borsalardan aldığım bitcoin veya alternatif coinler için limitler koyup şu rakama düşünce al-sat diyebiliyorum. bitconnect'te şu yazıyı yazarken olduğu gibi siteye erişim kesildiği an, paran içeride kalıyor...

  internette bazıları sistemi gözü kapalı savunuyor. bazıları ise yabancı kaynaklardan çektiği videoların üstüne konuşarak sanki kendisi çok yatırım yapmış gibi gösterip referans topluyor.

  siz hiç bitcoin almak için beni referans ver öyle bitcoin al, diyeni gördünüz mü? görürseniz kaçın.
 • an itibariyle patlamış sistem. hesaptaki paralarınızı bcc olarak yatırmışlar ve gitgide düşüyor. hemen gidip çekmenizde fayda var.
 • ponzi bu eki eki diyenleri haklı çıkarmış, paraları alıp kaçmış oluşum.
 • okuyalım ve ders çıkaralım:

  https://www.reddit.com/r/bitconnect/

  "this is all a bad joke right? ıt says bcc is at 30$ on coinmarketcap. people on telegram are telling me that bcc is not even 8$ worth now? ıf this is real, ım ruined. like really fucking ruined. ı have nothing left. ı put everything ı had into this, because ı trusted them. literally all of my familys savings are in bcc, because a friend told me the risk was worth it. are you telling me ı lost everything? 80,000$ gone like nothing? ım so angry right now. my wife doesnt know yet. she will come home soon. what am ı going to fucking tell her. how am ı suppossed to care for my family now? ı have literally nothing right now. my wife has two sons and ı am unemployed. how am ı suppossed to take care of them now??? ı hope someone pays for this mess. ıf not with money then with a sentence."
 • son şakasını yapmıştır.

  vay be şimdi baktım da para tabana kadar düşmüş... ben böyle ödünç para verme işlerine karşıyım. sanırım müdavimleri uyanınca hayatının şokunu yaşayacak.
 • entrylerde bile basbas ponzi denmesine ragmen "ama kazandırıyor eki eki"cilerin yandım anam nidası...