şükela:  tümü | bugün
  • gün geçmiyor ki kolay yoldan para kazanıyımcılar yüzünden sisteme yeni tuzaklar kurulmasın.

en itici bulduğum kesimdir bu “şuraya şu kadar para koyuyosun günde sana şu kadar para kazandırıyor” diyenler.

aklınızı, mantığını ve enerjini verimli olmaya harcamayın sakın.
  • nedense çağrışımı şudur: (bkz: ponzi scheme)
  • bitconnect in kendi coin piyasa değeri 1.9 milyar dolar. ponzi yazip geçmeden önce az araştırın. ortağım lend den yaklaşık 7 aydır parasını alıyor. 25 bin dolar civarı gömdü.

patlarmı bilemem ama "ponzi bu eki eki" deyip geçemeyeceğiniz kadar ciddi bir durum var. ama bu coin market. herşey olabilir.

ayrıca bir çok cryptocoin investor unun sepetinde bulunuyor bitconnect lending opsiyonu.

riski böldüğünüzde yatırım yapılabilecek bir enstrüman.

edit: entrymi silmeyecem. "herşey olabilir" kısmı oldu. sepetinde %5den fazla bulunduran herkesin canı çok ciddi yandı. geçmiş olsun.
  • ponzi bu eki eki demek durumundayız çünkü %1 günlük getirinin sürdürülebilir bir durumu yok. adamların iddia ettiği şey, paranızı bize verin, bizim bir bot yazılım var, o al sat yapıyor, biz de kazandığımızdan size veriyoruz.

insanın hemen inanası geliyor tabii ki ama arkasında bot olduğu ne malum? yani sisteme yeni adam girdikçe, onların paralarından dağıtılan birşeyler olamaz mı?

parayı basıp istediğiniz noktada çıkmakta ise serbestsiniz. risk size ait.

aşağıda uk hükümeti de siz ne işler çeviriyorsunuz diye ihtar çekmiş. firmaya iki ay süre vermiş. haber 6 gün öncesinden:

https://thenextweb.com/…onnect-uk-ponzi-investment/

uk hükümetini ikna edemezse bütün mallar kraliçenin.

bilgilendirmek istedim. batana kadar devam edilebilinir, dediğim gibi risk var ve düşük değil...

edit: istediğiniz noktada çıkmakta serbestsiniz yazmışım ama sizin ana paranızın büyüklüğüne göre sistem bir süre ana paraya el koyuyor, ana parayı geri çekemiyorsunuz ama komisyonlarınızı günlük alabiliyorsunuz.

edit: 17 ocak 2018 itibariyle batmıştır. şunu da buraya bırakayım :) https://imgur.com/a/0lwzy
  • an itibariyle 373 usd olan coin. ali nesin'in btc den paranızı çekin paylaşımını yaptığı gün btc ye para yatırıp bir haftalık süreçte 20.000 tl kar elde ettim ve bu yeni sermayem ile blockchain dünyasına girmek üzere daha da heveslendim. bitconnect benim gibi heyecan arayanlar için güzel bir ortam sunuyordu ve günden güne değişen oranlarda para kazanmak heyecan verici geldi. 20.000 tl değerinde usd mi yarı yarıya bitcoin ile bitconnect coin arasında bölerek tekrar yatırım yaptım ve bir hafta itibariyle btc %60 ( 1200 usd ) gibi bir kar getirdi bcc ise 200 dolar civarı bir kar getirdi. mantık olarak bütün parayı btc de tutmak mantıklı gibi ancak bu piyasa içerisinde al sat yapmak ufak tefek transfer yapmak değişik işlemler yapmak ve tüm bu deneyimlerin verdiği heyecanı deneyimlemek açısından bcc o aradaki 1000 dolarlık farkı bana deneyim olarak kazandırdı. bitconnecte para yatırdım yarın hıyar da çıkabilir ancak kendimle ve heyecanımı yönetmekle ilgili oldukça şey kattı şahsıma. günlük kazandığınız usd leri de bcc ye ücretsiz çevirerek ekstra kazanç elde ediyorsunuz. ayda bir para transferi yaparsak maaş gibi bir durum oluyor ve bunu hissetmek ayrı bir rahatlık . totalde btc ve bcc ye yatırdığım 20.000 tl den yaklaşık 8000 tl lik bir karı bir haftalık süreçte elde ettim ancak yarın site kapansa zerre hak iddia edemeyeceğimin farkında olarak devam ediyorum.
    not : kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
  • biz uyarımızı yapalım. bütün coinler için risk geçerli fakat bu oluşum sizin paranıza belirli bir süre el koyarak sizi sistemden hemen çıkmanıza engel oluyor. bu da en başında güvensizlik oluşturuyor.

göz göre göre paramı buna yatırmam. borsalardan aldığım bitcoin veya alternatif coinler için limitler koyup şu rakama düşünce al-sat diyebiliyorum. bitconnect'te şu yazıyı yazarken olduğu gibi siteye erişim kesildiği an, paran içeride kalıyor...

internette bazıları sistemi gözü kapalı savunuyor. bazıları ise yabancı kaynaklardan çektiği videoların üstüne konuşarak sanki kendisi çok yatırım yapmış gibi gösterip referans topluyor.

siz hiç bitcoin almak için beni referans ver öyle bitcoin al, diyeni gördünüz mü? görürseniz kaçın.
  • an itibariyle patlamış sistem. hesaptaki paralarınızı bcc olarak yatırmışlar ve gitgide düşüyor. hemen gidip çekmenizde fayda var.
  • ponzi bu eki eki diyenleri haklı çıkarmış, paraları alıp kaçmış oluşum.