şükela:  tümü | bugün
 • gün geçmiyor ki kolay yoldan para kazanıyımcılar yüzünden sisteme yeni tuzaklar kurulmasın.

  en itici bulduğum kesimdir bu “şuraya şu kadar para koyuyosun günde sana şu kadar para kazandırıyor” diyenler.

  aklınızı, mantığını ve enerjini verimli olmaya harcamayın sakın.
 • nedense çağrışımı şudur: (bkz: ponzi scheme)
 • bitconnect in kendi coin piyasa değeri 1.9 milyar dolar. ponzi yazip geçmeden önce az araştırın. ortağım lend den yaklaşık 7 aydır parasını alıyor. 25 bin dolar civarı gömdü.

  patlarmı bilemem ama "ponzi bu eki eki" deyip geçemeyeceğiniz kadar ciddi bir durum var. ama bu coin market. herşey olabilir.

  ayrıca bir çok cryptocoin investor unun sepetinde bulunuyor bitconnect lending opsiyonu.

  riski böldüğünüzde yatırım yapılabilecek bir enstrüman.
 • kripto para hakkında bir halt bilmeyen lamerlerin ponzi deyip geçmesi. 4 yıl önce bitcoine bile ponzi dediler.
  şimdi olayı ayrıntılı anlatıyorum, bitconnect bir kripto paradır ve bir tanesi şuan 280 dolardır ve bir kripto paranın değerini belirleyen işlem hacmidir. bu paranın günlük işlem hacmi 70 milyon dolar. market hacmi 600 milyon dolar (piyasadaki bitconnect sayısına göre) (saklananları hesaba koyarsak 2 milyar dolar).peki bu coin nasıl bu kadar hacme kavuştu? bitcoini kullanarak yapay bir hacim oluşturuldu, adamlar kendi kripto paralarını bedavadan bastılar, sonra millete satmaya başladılar, satmayı nasıl başardılar ponzi taktiği ile ama olay ponzi değil. diyelim 100 dolarlık yatırım yapıyorsun sana günlük ortalama %1 faiz veriyorlar, sana bu oranda faiz verirlerken kendi kripto paraları %4 değer kazanıyor, nasıl mı? sen yaptırımı direk dolarla yapamıyorsun, onlara bitcoin ödüyorsun onlar sana bitconnect ödüyor sonra bitconnecti satıp dolara çeviriyorsun onunla yatırım yapıyorsun, ve sanal para borsada hacim kazanıyor değer kazanıyor siteye yaptırım yapamayan adam bile bu para iyi yükseliyor alayım yatırım yapayım diyor adamlar bedavadan para basıp satıyor olay bu. şuan en büyük kripto para borsalarından hit btc de işlem görüyor. peki ne zamana kadar sürer? 2 olayla sonuçlanabilir 1. bitcoin patlarsa, coinmarket sitelerinde grafiklere bakarsanız bitcoin ve bitconnect grafikleri tamamen aynı, yani bu kripto para yapay olarak değer kazandığı için kaderi bitcoine bağlı, 2.şuan 8 milyon çıkarıldı daha 20 milyonu çıkarılmadı, çıkarıldıktan sonra site sahipleri para basamayacakları için artık iflas bayrağını çekeceklerdir(şuan piyasadan gizlenen 5 milyon bitconnect onların elinde olduğunu düşünüyorum) ve bu paranın borsa değeri 0, 0001 e kadar düşecektir. iyi günler.
 • ponzi bu eki eki demek durumundayız çünkü %1 günlük getirinin sürdürülebilir bir durumu yok. adamların iddia ettiği şey, paranızı bize verin, bizim bir bot yazılım var, o al sat yapıyor, biz de kazandığımızdan size veriyoruz.

  insanın hemen inanası geliyor tabii ki ama arkasında bot olduğu ne malum? yani sisteme yeni adam girdikçe, onların paralarından dağıtılan birşeyler olamaz mı?

  parayı basıp istediğiniz noktada çıkmakta ise serbestsiniz. risk size ait.

  aşağıda uk hükümeti de siz ne işler çeviriyorsunuz diye ihtar çekmiş. firmaya iki ay süre vermiş. haber 6 gün öncesinden:

  https://thenextweb.com/…onnect-uk-ponzi-investment/

  uk hükümetini ikna edemezse bütün mallar kraliçenin.

  bilgilendirmek istedim. batana kadar devam edilebilinir, dediğim gibi risk var ve düşük değil...

  edit: istediğiniz noktada çıkmakta serbestsiniz yazmışım ama sizin ana paranızın büyüklüğüne göre sistem bir süre ana paraya el koyuyor, ana parayı geri çekemiyorsunuz ama komisyonlarınızı günlük alabiliyorsunuz.
 • şu ara değeri 286 dolar olan coin ve daha fazlası.

  ilerde editleyip daha detaylı bilgi vereceğim.

  edit: ( yazıda bcc bitconnect altcoinini, bitconnect ise şirketi temsil edecek.) bitcoin ve altcoinlerle bayağı içli dışlı biri olarak diyebilirim ki bitconnect'in ayda %45 lere kadar faiz verebilmesinin birçok sebebi var ve bunlardan biri de ponzi tekniğini kullanması diyebiliriz ama ponzilerde içeri para akışı durduğunda patlaması kesindir ve eldeki parayı arttırmanın tek yolu içeri yeni paranın girmesidir ama bu bitconnect'te geçerli değil.

  bitconnect sizden aldığı para sayesinde birçok şekilde kar eder. öncelikle siz bitconnect'ten faiz alabilmeniz için paranızı bitcoin olarak aktarıp bcc' ye çevirmeniz gerekir. daha sonra bunu faize yatırırsınız (faizi ve anaparayı hep dolar bazlı alırsınız). bu sayede bcc'nin market capi artar dolayısıyla değeri artar, arz-talep dengesi bu şekilde diri tutulur. ve elinde 5 milyon adet bcc bulunduğu düşünülen bitconnect'in elindeki her bcc daha fazla değer eder. an itbariyle bcc'nin market capi $1.025.133.322 son 24 saatteki volume $15.644.000.

  uzun lafın kısası bitconnect verdiği faizden çok daha fazlasını aldığı paralar sayesinde kazanıyor.

  peki bitconnect sonsuza kadar sürebilir mi? büyük ihtimalle süremez ve çok büyük bir olay olmazsa 2-3 sene daha buralarda olacaktır. çok büyük bir olaydan kasıt bitcoin'in sıfırlanması bitconnect'in yasaklanması gibi. neyin olacağı da belli olmaz tabi tutup varınızı yoğunuzu bu siteye gömmeyin derim ve eğer içinizde biraz kuşku varsa bile girmeyin ya da sizi hiç etkilemeyecek miktarla girin. ama önce araştırın olayın ne olduğunu kavrayın.

  referansımla şuradan üye olabilirsiniz sizden gelen bonusu bitcoin, ethereum veya litecoin olarak size geri göndereceğim (yatırdığınızın %5i) yatırımınızı yaptıktan sonra mail ya da mesajla bilgilendirirsiniz. sorularınıza da yardımcı olurum. mail : eksionly@gmail.com

  refsiz link