şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin kolay, güvenilir ve hızlı kripto para alım satım platformu. şu an için btc/try, xrp/try ve xlm/try tahtalarıyla hizmet veren borsayı api ve mobil uygulama gibi kanallardan da takip edebilir ve emirlerinizi yönetebilirsiniz.
 • yeni kripto para alım satım borsası. teknolojisi iyi duruyor. piyasada bir çok borsa olmasına rağmen mobil uygulaması ve apı sahibi olan 2. borsa. şu an için betada olmasından kaynaklı olarak hacmi diğer borsalar kadar değil. ileride hacmi artar diye düşünüyorum.
 • bitexen kullanıcılarına ücretsiz dağıtılacak ve yine bitexen tarafından tümü geri satın alınacak exen coin bugünden itibaren dağıtılmaya başlandı.

  exen coin nedir?

  exen coin, bitexen tarafından ethereum blok zinciri üzerinde erc-20 token standardı ile sadece 15 milyon adet üretilen yeni bir kripto-paradır.

  exen coin’ler, bitexen kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtılır. kullanıcılar, bitexen üzerinde hesap oluşturarak ve başka kullanıcılara referans olarak exen coin’lere sahip olabilirler. ayrıca düzenlenecek yarışmalar ve kampanyalarla kullanıcılar daha fazla exen coin kazanma şansına ulaşabilirler.

  exen coin’ler kullanıcılar arasında, bitexen alım-satım tahtaları aracılığıyla farklı para birimleri ile alınıp-satılabilir. böylece exen coin fiyatları kullanıcıların alım-satımlarıyla belirlenir.

  bitexen, ocak 2019'dan itibaren her üç aylık dönemin sonunda, elde edilen kripto para gelirinin %50'si ile exen coin alım-satım tahtaları üzerinden geri alımları gerçekleştirir. ne kadarlık alım yapılacağı ve geri alım tarihleri önceden kullanıcılara duyurulur. exen coin geri alımları, kullanıcıların belirledikleri satış fiyatları üzerinden gerçekleşir.

  exen coin geri alımları, kullanıcılarda kalan son exen coin geri alınana kadar 3’er aylık periyotlarla devam eder.

  whitepaper: https://www.bitexen.com/…ources/exen-whitepaper.pdf
  ınfografik ve genel bilgiler: https://www.bitexen.com/exen-coin-information
 • sanırım türkiye'de bu kapsamda kendi coini basan ilk borsa.

  kampanyayı biraz inceledim, önce coinlerin tümünü basıyorlar, sonra da dönem dönem geri satın almayı vadediyorlar. yani değerlenme ihtimali var duruyor. zaten bir ödeme yapmadan kazanıyorsunuz coini, hediye ediyorlar. her türlü almak lazım.

  coini almak için borsaya üye olmak yeterliymiş. ancak referansla başkalarını getirdiğinizde de kazanıyorsunuz.

  üye olanlara ücretsiz sunmaları güzel olmuş ama keşke kampanyayı ayrıca referans özellikli de yapmasalardı, buralar referanslı link dolar yakında hazır olun.

  kısacası win/win durumu. kaydolun geçin.

  referanssız link: bitexen.com
 • exen coin işi tutarsa ileride pişman olurlar gibi geliyor.
  gelirin %50'si ile satın alacağım diyorlar.
 • kendi ürettiği coinleri ücretsiz dağıtarak yolun başında kendini sevdirmeyi başarmış yerel kripto borsası. şimdilik sadece btc, xrp, xlm ve exen coin üzerinden işlem yapılabiliyor.

  buradan hesap açarak 100 yerine 150 exen coin kazanıyorsunuz. nasıl mı? referansla gelen coinin yarısını size gönderiyorum. kayıt olduğunuz mail adresinizi pm atmanız yeterli.

  2 yıl sonra gelen edit: referans ödülleri bildiğiniz gibi iki yıl içinde 25 - 5 - 2 şeklinde giderek düşürüldü fakat coin fiyatı arttığı için popülerliği devam ediyor. güncel olarak referansımla gelip mail adresini pm atanlara hesapları onaylanır onaylanmaz 1 exencoine karşılık gelen miktarı ether yada ripple olarak gönderdim ve göndermeye devam ediyorum. bazı hesap onaylarının 1 haftayı bulabildiği söyleniyor. eğer onay için belgeleri doğru gönderdiğinizden eminseniz ve hala onaylanmamışsa destek bölümü ile iletişime geçin.
 • neyse ki exen fiyatı düşüyor da şu refçilerin burayı işgal etmesi de bitecek. şimdiden 16 kuruşa kadar düştü. herhangi bir kullanım alanı olmadığı için de fiyatı artmayacaktır. komisyon ücretlerini, exen olarak ödeyenler için yarı fiyatına düşürürlerse (binance gibi) o zaman bir değeri olur.

  işlem hacminin henüz düşük olmasının dışında görebildiğim tek eksiği market sayfalarında fiyat grafiğinin olmaması. tabi bir kaç kripto para daha eklenirse güzel olur.
 • adı dışında fena bir borsa gibi durmuyor, zaman zaman kullanışlı olabilir bence.

  kimse tıklamaz gerçi ama bu da benim referans şeysi: https://www.bitexen.com/?ref=525493
 • ekşide entri satın alarak reklam kampanyası yapan borsamsı.

  (bkz: yapma demiyorum hobi olarak yine yap)

  edit :
  dm 3 kez yeşillenmiş. kurucu ortaklardan biri mesaj atmış. ekşide markalar hakkında sadece şikayet edilir. bu başlıkta tek bir eleştiri bile yok. 10 aydır falan açık olduğunu söyleniyor borsanın. ilk 3 entriden sonrası bi hafta içinde girilmiş. ayrıca girilen entrilerde aynı dil kullanılmış. teker teker göstermeye üşendim şimdi. dolayısıyla ister istemez girilen entrilerin yapaylığı hakkında düşündürüyor. bu benim görüşüm. belki de yanlıştır. kimsenin kimseye para verdiğini görmedim. belki de yanlıyorumdur. belki de cidden organik trafiğin ürünüdür bu bi haftada gelen entriler.
 • boğa sezonunda iyi iş yapacağını düşündüğüm yerli kripto borsası
  ref linkimle kaydolursanız sevinirim, sizin bir kaybınız yok sadece bana ekstradan token gelecek a dostlar.
  bitexen