şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bikaç yıl evvel gülse birsel'in bir yazısında överek, kendi halinde sinek avlayan bir yerken su an önunde mercedesli tiplerin kuyruk oluşturmasına neden olduğu, her geçen yıl kendini aşan, konyaklı ve karadutlu dondurması insanı kendinden geçirten, sabah 10 dan sabah 7 ye kadar açık, salaş dondurmacı.
  (bkz: bodrum)
  (bkz: bitez)
 • vişneli dondurma ise içinde gerçek vişne tanesi , susamlısında susam ihtiva eden, doyulmaz lezzet diyarı. kanyaklı ve vişnelisi insanı kendinden geçirtecek, para ve franchising rüyalarında seyretmenize sebebiyet teşkil edecektir. civardan seyirtme durumu hasıl doğduğunda öncelikli gidileceklerden.
 • kavunlu dondurmasının içinden kavun çekirdeği çıkması üstüne dondurmalarını gerçekten halis mulis meyveden yaptıklarına ikna olduğum, derme çatma bir odanın içinde deli gibi iş yapan dondurmacı.
 • ne maraş ne roma ne çeşme ne de carte d or dur aklıma gelen.. (dondurma dedimmi)
  bitez dondurması-dondurmacısı yalıkavaktaki ve bitezdeki şubelerinde (ve daha nerelerde bilmiyorum) pek lezzetli, müthiş doğal ve acaip sağlıklı dondurmalarıyla hizmet veren güzide bir dondurmacıdır ..
  tadı damağımda arıyorum bulamıyorum ..
 • 3 günlük tatilimde 3 kere uğradığım,bitez köyünde 3 erkek kardeşin işlettiği dondurmacı.hayır vaktim olsa dördüncüyü de yapıcaktım amma velakin kısmet olmadı.muhteşem lezzetli dondurmalar yapıyorlar öyle ki açmışsınız,tokmuşsunuz,geçmiş,erkenmiş,uçağa yetişmeliymişsiniz hiç fark etmiyor,ille istiyor bünye.susam-tahinli ve konyaklı mutlaka tadılması gereken çeşitler,meyveli dondurmalarda gerçek meyve parçacıkları ağzınıza geligeliveriyor.velhasıl gidin,görün ve mutlaka yiyin derim ben.
 • önceden minicik ufacık bir dükkancıkken sadece bitez halkının uğrak yeri olduğu fakat gülse birsel yüzünden bilimum ünlüyle,onları görmek isteyen insanlarla ve ''şekerim tatilde otantik bir dondurmacıya gittim,herşey çok doğaldı.'' demek isteyen kokoşla dolup taşan,leziz dondurmalarıyla yöredeki hazır dondurma satışlarını tepetaklak eden dondurmacıdır.
 • adamı taaaa yalıçiftlikten bitez'e götüren, limonlu dondurmasının içinden limon çekirdeği çıktığına şahit olduğum harika dondurmacı. artık bodrum deyince aklıma ilk gelen şey bitez dondurmacısı oluyor, öyle bir şey yani. bak canım çekti ta dünyanın öbür ucundan.
 • dondurmasının özel lezzetinden birçok kez bahsedilmiş, aynı şeyleri söylemeye lüzum yok. eğer bodrum'a gidip de canınız waffle da çekerse, buradakinin güzel olduğunu söyleyebilirim. bodrum marina'ya giden yolda var bir şubesi.
 • bunu yiyenler şunu da yemeli. bitez mantıcısında mantı ve çiğ börek. en az bitez dondurmacısı kadar lezzetlidir. evet bitez'den bodrum anayoluna çıkış üzerindedir her ikisi de.
 • bir rivayete göre bodrum sahilindeki şubesine yunanistandan lüks yatlarla dondurma yemeye gelen müşterileri vardır. bu rivayet üzerine bodrum sahilindeki şubeden dondurmasının tadına baktım, muhteşem ve şaşırtıcıydı. lüks bir yatım olsaydı ve yunan olsaydım dondurma yemek için bodruma gelir miydim bilmiyorum ama tatildeyken bitez dondurmacısını farkettiğim günden sonraki her akşam bitez dondurmacısını ziyaret etmişimdir.