şükela:  tümü | bugün
  • bitfinex, arayüzü kullanışlı olmasına ve ios uygulaması olmasına rağmen aldığı yüksek komisyonlar ve tepki sürelerinin yavaşlığı ile can sıkmıştır, ayrıca ios uygulamasında usd ile işlem yapılmasına izin vermemektedir. binance için altcoin çeşitliliğinin fazlalığı olumlu fakat verification süreleri haftalar alıyor.
  • abd vs. çin
  • binance’da tonla altcoin var. çeşit çeşit alıp kenarda bekletmek için seçenek çok. tabi al-sat için de sitesi, uygulaması tam teşekküllü.

    bitfinex’te coin çeşitliliği daha az. web arayüzü bence binance’a göre daha iyi (özellikle chart daha kullanışlı sanki). coinleri fona yatırıp sabit faiz alabiliyorsunuz(düşük risk, düşük kazanç). margin trade ile kaldıraçlı işlem yapabiliyorsunuz (yüksek risk, yüksek kazanç/kayıp). ios uygulamasında her coine trade izni yok.

    bu borsalar arası gün içi arbitraj yapılır mı diye düşünenler olacak. çünkü bazen böyle fırsatlar oluyor. ama pratikte transfer süreleri yüzünden yapamayacaksınız muhtemelen.

    malesef sadece birini tercih edemiyorum ama bitfinex coin sayısını arttırırsa ve ios uygulamasındaki kısıtlamalar kalkarsa tadından yenmez. (bkz: margin trade)