şükela:  tümü | bugün
 • filimdeki en unutulmaz sahnelerden biride mafya babasının adam öldürme şeklidir.ölüm marşı çalarken kenarları platik çiçeklerle süslü tabut gelir ve mafya babası bileti keser seyahate yollar.
 • muazzam kavga sahnesiyle akılları alan film. şöyle ki filmin başında iki kardeş birbiriyle atıştıktan sonra kavgaya tutuştuklarında, kadir inanır usta bir manevrayla merdivenin içine hapseder abisini. lakin tarkan filmleriyle form tutan kartal tibet, kıstırıldığı merdivenin her bir basamağını yararak ilerler ve en sona geldiğinde şaşkın şaşkın bakan kadir inanır'a okkalı bir yumruk indirir. bir de baba rolündeki hulusi kentmen'in, ölüm döşeğindeki hasta adam numarası yaparken, oğullarının kendisine getirdiği parayı duyunca eşhedüenlahilaheillallah diyerek aniden şahlanması da müthiştir.
 • sener senin figuran olarak garson'u oynadigi filmdir. kendini seslendirmemiştir, fakat bu filmde sami hazinsesi seslendirmiştir.

  (bkz: gereksiz bilgiler)

  diğer gereksiz türk filmi bilgileri için

  (bkz: ah nerede/@event)
  (bkz: gazanfer ozcan/@event)
  (bkz: zafer onen/@event)
  (bkz: aglayan melek/#8210228)
  (bkz: pekcan kosar/#8207727)
 • turk mafyasi-arap mafyasi maci ile akillarda yer eden zamanin 2-3 gunde cekilen standart senaryolu turk filmleri arasindan siyrilan film..
  senaryosunun ilgincligi, arada eklenmis olan detay espriler ile guclenince ortaya cok guzel bir film cikmis. her seferinde keyifle izlenilesi yapim..
 • siklikla bitirimler sosyetede ile karistirilan film. bu filmin konusu biri at arabasiyla (kadir inanir) biri sirtinda (kartal tibet) yuk tasiyarak hayatlarini kazanan birbirine dargin iki kardesin olum dosegi numarasi yapan babalari tarafindan (hulusi kentmen) kandirilmasi ve baristirilmasidir. daha sonra bu ikili tesaduf eseri ellerine gecen bir bavul vasitasiyla unlu eroin kacakcisi arap seyhinin paralarina konarlar. bununla da yetinmeyip mafyaya da bulasirlar. vurdugunu deviren bu iki kardes butun kacakcilik sebekesini cokertse de isin sonu istedikleri gibi bitmez. cok eglenceli bir filmdir.

  birbirinin kardesi oldugunu fotograf araciligiyla ogrenen ve biri hamal digeri dolandirici olan kardesler bu filmde degil "bitirimler sosyetede" filmindedir. (bkz: bitirimler sosyetede)
 • (bkz: zeki ökten)
 • nihayet, bitirimler sosyetede ile birlikte restore edilerek youtube'dan yayımlanmış.

  bitirim kardeşler
  bitirimler sosyetede
 • bu filmin 22. dakikasında başlayan bir müzik var. tanıdık da geliyor ama bir türlü bulamadım. nefis bir müzik.

  https://youtu.be/_dd3sanhj74?t=1314
 • biraz önce izlerken, kadir inanır ve kartal tibet’in gazino sahnesinde kadın kılığında farkedilmemek için bıyıklarını kesip kesmediklerini; sonraki sahnede o bıyıkların nasıl bir anda çıkabildiğini merak ettiğim türk filmi.