şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yesilcam kanserinden kalma arabesk kulturunun devami niteligindeki goygoy. sagolsun bahceli bir politikacimiz da gundeme getirip duruyor bu "kader kurbani" geyigini.

  adam oldurup hapse giren adam hangi ulkede "kurban" olarak gozukur aq akil alir gibi degil.
 • inançlı toplulukları sömürmek için kullanılan sözlerden biri.
  diğerleri için
  (bkz: şeytana uymak)
  (bkz: allah affetsin)
  (bkz: değerli kardeşlerim)
  (bkz: kandırıldık)
 • başkasının malına, canına, ırzına saldır... sonra kader kurbanı ol.

  oh ne ala.

  uyuşturucu tacirlerine de madalya takalım istersen.

  vergini ödeme af edilsin, hırsızlık yap af edilsin, cinayet işle af edilsin, dolandırıcılık yap af edilsin çok güzel yahu.

  peki anası, babası, kardeşi, evladı öldürülmüş, darp edilmiş, tecavüze uğramış, dolandırılmış adamı karşına alıp, gözünün içine baka baka biz bu olayların faalini af ettik diyebilir misin?

  dersin çünkü arkan sağlam he mi?

  (bkz: rahşan affı)
 • bir yazar arkadaş başka bir başlıkta çok güzel ifade etmişti. aynısını yazamam, yazmak da istemem zaten ama kısaca söylemek istediği şu idi:

  bana karşı işlenmiş bir suçu devlet ne hakla affediyor? onu affederken benim hakkımı gasp etmiş olmuyor mu? devlet affetmeyi çok istiyorsa kendisine karşı işlenmiş olan suçları affetsin.
 • kader kurbanı yoktur, az hukuk vardır.

  bir kişi tesadüf eseri veya zorlanarak suç işletilmişse hukuk bunu ayırt edememiş , ilgili yeterlilik ve seçicilik sağlanamamış demektir.

  türkiye gibi çivisi çıkmış bir ülkede kadar kurbanı oranı milyarda bire yakınken geri kalan 0,999999999 ihtimali bu olasılığa dayayıp genel durummuş gibi algılatılması embesilce.

  affedecekleri kişilerin hiçbirinin ilk suçu olmadığı da göz önüne alınmalı .. hırsız, gaspçı, katil, tecavüzcü, çeteci, mafya mensubu, kaçakçı, torbacı hedeflenen kesim ..

  ortamlarda kader kurbanı de kim bilecek aq.