şükela:  tümü | bugün
  • kanserleşmeye yüz tutmuş ilişkidir. yapmayın etmeyin, yazıktır.
  • insanın bütün o kafasında kurduğu "bitmesi gerekliliğine" dair inancı sikip bayıltan mantıklı bi yaklaşım için (bkz: http://www.startv.com.tr/…olalim-be-bahar-2388.html) sdlkfsdjlk biz de mutsuz olalım amk? sdlkfsdjlk kaya gibi oturuyo.
  • eninde sonunda bitecek ilişkidir. her iki taraf da en başta birbirlerini daha sonra kendilerini aldatmaktadır. hayatın tükenmiş bir ilişkiyi sürdürmek için çok kısa olduğu gerçeğini görmek gerekir.
  • burada sorun şunlar olabilir;

farkında olmamak,
    farkında olup da bir kişinin sorumluluğu üzerine alıp cesaretle hareket edememesi,
    ayrılma etkisini en aza indirmek için geçiş nesnesine (yeni sevgili adayı yada kendisi) sahip olunamaması

diğer bir şık da 3.şahısa öyle geliyor olabilir. (yanlış yorumlama)
  • bu ilişkilerin başını, tülay geri dön diye çemkiren muhsin çeker.
  • (bkz: hırs yapmak) böyle kadınlar tanıyorum ben. uzun yıllar devam ettiği ilişkisini, sırf ''yıllarca bekledim, her tür kahrını çektim.bunu sonucu nikah olmalı'' diyerek ölü eşşeği dürtmeye çalışan kadınlar.
    (bkz: mecburiyet) (bkz: üşengeçlik) böyle erkekler tanıyorum ben. uzun yıllar devam ettiği ilişkisini, sırf '' ilk erkeği benim,şimdi herşeye başkası ile yeni baştan mı başlayacağım off ,bundan daha iyisini mi bulacağım'' diye ilişkisini devam ettirip evliliğe kadar götüren erkekler.
    ha her zaman mutlu sonla biter mi? tartışılır.
  • mümkün olan en kısa sürede bitirilmesi gereken, sevgiden çok bir takıntının ve alışkanlığın sürdürdüğü ilişki modelidir. bu tarz ilişkilerde çoğu zaman her iki taraf da olayların farkında olur. bir taraf sürekli açılır, ayrılmak istediğini dillendirir, fakat hala sevdiğine ve ilişkiyi kurtarabileceğine inanan diğer taraf ise bir şeyleri bile bile diretmeyi sürdürür. bu ilişkilerde önemli olan ayrılmak isteyen tarafın duygularını yumuşatmadan, karşısındakini kıracağını bile bile söylemesidir. zira ne yaparsanız yapın, söyleyeceğiniz cümlelerden yakalayacağı en küçük bir detay, karşınızdaki kişiye umut vermekten öteye gitmez.

'acıyarak' yürüteceğiniz ilişki, her iki tarafı da daha çok yıpratmaktan başka hiçbir işe yaramaz. zaman ilerledikçe verilen sözler unutulur, eski konular açılır. dahası, karşınızdaki kişi ağzıyla kuş tutsa size yaranamaz hale gelir, siz bir kere aklınızda da kalbinizde de ilişkiyi/duyguları bitirmişsinizdir. onun size dokunması, sizin için yaptığı şeyler bile batar hale gelir. yapmadığı şeyleri, eski hatalarını aklınıza getirerek yapmış gibi düşünürsünüz. aklınızdaki 'o' hiçbir zaman değişmez.
  • demek ki henüz bitmesi gerekmiyordur. bitmesi gerektiği zaman biter zaten. beyin bitmeli diyor ve siz bitiremiyorsanız beyin kalp koordinasyonunu sağlayamıyorsunuz demektir bu da aşık olduğunuza işarettir o yüzden de öyle yok bitmesi gerekiyor yok bitmeli yok uzatmalarda vs diye düşünmeyin. bırakın illa ki bitmesi gerektiği zaman taraflardan birisi bitirecektir. rahat olun.
123 entry daha