şükela:  tümü | bugün
  • bitcoin piyasasında son 24 saatteki işlemlerin yaklaşık 20%si bu site aracılığla gerçekleştirilmiştir. sanırım son günlerde gerçekleşen ani yükselişlerin sorumlularından biri de bitmextir.

daha önce bu piyasada doğru dürüst işlem hacmi olmayan bir şirketin bir anda bu kadar yüksek bir payla piayasaya girmesi bir hayli ilginçtir.
  • nam-ı diğer bullmex. kripto işine alıştıktan sonra burada kalıp kasmaya karar verdim. doğru noktalar yakalandığı taktirde iyi kar yapabilirsiniz. ancak yanlış bir hamlede tüm btcniz de gidebilir.

dikkatli olun.
    adettendir refli link de verelim; buyrun.
  • bitmex ile ilgili söylenecek o kadar fazla şey varki, nereden başlasam nasıl anlatsam öncelikle sizi şuraya alalım arkada çalsın.

1.kural bitmex den uzak durun.
    2.kural halen istiyorsanız, abilerimizin dediği "never short btc" sözüne kulak verin.
    3.kural minumum tutarlarla işlem yapın, zira yuva yıkar.
    4.kural öncelikle buradan bir test net üyeliği açarak gereken süre kadar vakit geçirin. (en az 3 trend görün ve iliklerinize kadar yaşayın, düşüş,yükselme,balık)
    5.kural tüm kurallar bir bütündür.

gelelim hadiseye;
    -bitmex üyelik için herkes gibi bende link veriyorum, %10 komisyon az ödersiniz. sizi şuradan üyelik ekranına alalım.

-öncelikle bitmex bir "marging trade" yani kaldıraçlı işlemler borsasıdır. btc alınmaz, satılmaz. btc'nizi başka borsalardan almanız gerekir. halen yoksa evvela btc veya alt coin almak için en büyük borsa iyi bir başlangıç şurası olabilir.

-arayüzünü çok iyi öğrenmeniz gerekir bunun için sizi şuraya alalım. 2 saatlik bir webinar her şey anlatılmış. sabreden öğrenir, sabretmeyen kaybederek öğrenir. paranızın durumuna göre kendiniz karar verin. webinar türkçe bu avantajı değerlendirin.

evet şimdi gereken tüm bilgileri aldık, karnımızı doyurduk.

sırada öneriler ve asla yapılmaması gerekenler var. bunlar yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte tecrübelerden aktarımlardır.

asla ne yapmamalıyım ?
    -optimist olmamalısınız, karamsar olun, kaybedeceğiniz tutara odaklanın, kar gelirse ne ala.

-işiniz varken başına oturmamalısınız.

-pozisyonu açık bırakıp uykuya dalma günleri tecrübelenmeden olmaz, tecrübeliykende zordur, günlük, dakikalık, saatlik, haftalık, aylık trade bunlar aşama aşama kademe kademedir, her kuşun eti yenmez.

-short matematik gereği daha çok kazandırır ancak önerilmez daha önce belirtmiştik. (hesaplama için sizi şuraya alalım.)

başta söylemiştik yine belirtelim uzak durunuz.
  • gün itibariyle yine btc'yi sırtına vurup yukarı çıkan işlemlerin büyük oranda döndüğü borsadır.
    dikkatli dikkatli trade yapmakta fayda var. burada işlem yapmadan önce iyice araştırıp öğrenmek lazım. gerek youtube'da gerekse telegramda bilgi alınabilecek yerler mevcut.
    telegram
    youtube için faydali bir kaynak
    bitmex kayıt
  • kaldıraç miktarını düz mantıkla belirlememeniz gereken borsadır.

diyelim x5 ile 7000$'dan 10k kontrat ile long açtınız. btc 5600$ olduğunda likidite olacaksınız diğer yandan stop loss'unuz btcnin %2 düştüğü yerde. diğer senaryo x50 ile yine 10k kontrat ile long açtınız. btc %2 düştüğünde likidite olursunuz. iki senaryoda da kaybettiğiniz para aynıdır. kontrat miktarınızı belirleyin. kaldıraçı hareket alanınıza göre seçebilirsiniz. neden yüksek kaldıraç kullanayım ki derseniz, yukarıdaki senaryoda %2'lik kaybı göze almışsanız x50'den pozisyon açıp kalan btclerinizi diğer borsalarda değerlendirebilirsiniz. yani 1btc ile x5 açmak yerine 0.1 btc ile x50 açarsınız. 0.9 btc'yi binance gibi borsalarda değerlendirebilirsiniz.

aklınıza gelen her şeyi test hesapta denemenizi tavsiye ederim.
  • bence bu yazdıklarımı kesinlikle okumalısınız, bundan daha başarılı bir strateji ile karşılaşacağınızı sanmıyorum. hani belki siz de stratejimden esinlenerek daha iyi strateji geliştirebilirsiniz :) olur da geliştirirseniz yeşillendirin lütfen:) strateji şu şekilde çalışıyor; elden geldiğince güvenli ve azar azar artırmak. strese ve elimizi sıkıştırmaya hiç gerek yok az artsın ama artsın. kazanç kazançtır. önemli olan devamlılık.

genelde trade'i eth'de ve btc'de(btc daha güvenli, eth çok daha oynak) btc yatay seyir halindeyken yapıyorum. çıkacağını düşündüğüm zaman 5x kaldıraçlı (sebebi ani düşüş olursa likidite olmamak yani paranın yok olmaması için. daha fazlasını kesinlikle önermiyorum. 10x ve 15x bile çok fazla. ada, trx ve eos'ta ise max 3x kaldıraç kullanırım) sabırlı bir şekilde bekleyerek fırsat olduğunda örnek olarak önce 100 dolarlık alım yapıyorum çıkarsa satıyorum ve karımı alıyorum. diyelim 100 dolarlık alımdan sonra düşmeye devam etti, böyle bir durumda sabırla ikinci fırsatı bekliyorum ve 200 dolarlık alım yapıyorum. 200 dolarlık alım yapmamın sebebi ortalamamın 2. alım yerine yakın olmasını istediğimdendir. böylece düzeltmede kar ile yine çıkabiliyorum. diyelim 2. fırsatta da başarısız olduk ve düşmeye devam ediyor. 3. fırsat bölgesinde 600 dolarlık giriyorum ki ortalamam son giriş yerine yakın olsun. daha da garanti bir trade gerçekleştirmek için bir sonraki girişlerde sürekli önceki girilen ''toplam'' tutarın 2 katı şeklinde ayarlarsanız çok yakınlaşır entry price'a son giriş tutarı. tabi bunu elinizdeki paranın gücüne göre ayarlamalısınız ve ne kadar küçük oynarsanız kademeleri o kadar artırabilir kazanma şansınızı sürekli artırabilirsiniz. bundan daha risksiz yöntem şu anda yok.(detaylı örnek: 1.giriş: 50tl, 2.giriş 100tl, 3.giriş:300tl, 4.giriş:900tl sürekli toplamın 2 katı kadar artırarmak.) 1 yıldır günde 12 saatimi verdim ben bu işe. emin olun ki daha iyi bir yöntem yok. aç gözlü olmaz ( bu konuda çok önemli önerim: küçük küçük oynayın, asla 4 işlemde tüm paranız içerde kalacak kadar işleme girmeyin. mesela bu 4 işlemin toplamı sermayenizin yüzde 10'u olursa maksimum likidite olursunuz ve sermayenizin yüzde 10'u gider. diğer şekilde tüm paranız gidecekti. bu 4 girişte sermayenizin yüzde 10'unu kullanmanızı önermemdeki sebep bazı zamanlar pozisyonun ters yönde gerçekten de hiç dönmeyecekmiş gibi ilerlemesi. her zaman 4. girişe kadar dönecek ve kar alacağım diye bir şey yok çünkü. o yüzden 4. girişten sonra iyi bir realizasyon yapmanız gerekir. realizasyon yapmanız gerek diyorum çünkü gerçekten de ters hareket siz hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar devam edebilir bazı zamanlar. ben neredeyse her zaman disiplini bir şekilde yüzde 50 kayıptan sonra kaybımı realize eder pozisyonumu kapatırım çünkü yarı kaybı geri getirmenin yolu aynı giriş miktarları ile 2x yapmaktır.) miktarları düşük tutarak ve her seferinde ufak ufak eklerseniz sonraki emre neredeyse hiç kaybetmezsiniz. böylece en garanti şekilde düzeltmede kar alıp çıkabilirsiniz ve unutmayın sürekli ufak kazançlar dağ oluyor daha sonra:) short işlemi için ise aynısının tersi geçerli. tabi bu benim stratejim ve bu şekilde 4 kazanırsam 1 kaybederek ilerliyorum. hatta o kadar sürekli bir duruma dönüştü ki nazar değmesin sonsuza kadar hep böyle kazanacakmışım gibi hissediyorum. aç gözlü olmadan fırsatı bekleyerek 3-4 aşamada çok büyük bir olasılıkla işlemden kar ile çıkıyorum. aynı stratejiyi daha küçük miktarlar ile test edip alışıp kesinlikle ama kesinlikle sabırla fırsatı bekleyerek denerseniz ve kendinize hakim olursanız zamanla girdiğiniz miktarı da artırarak kazançlarınızı büyütebilirsiniz. kısacası elinizi sıkıştırmadan elinizdeki tutarı en optimum şekilde ayarlarsanız devamlı kazanç sağlanabilir. daha sonra elinizdeki toplam btc arttığı oranda giriş yüzdenizi artırmalısınız. umarım hesap makinasını iyi kullanıyorsunuzdur:) ben btc miktarımı bu stratejiyi ile azar azar 1 yılda yüzde 1225 artırdım evet yüzde 1225. tabi ben bu artışı sağlayana kadar kazandığımın yarısı kadar para da kaybetmişimdir ama şimdi kaybetme oranım ciddi oranda düştü. belki de daha önceden bu stratejiyi geliştirebilseydim şimdi çok daha iyi bir pozisyonda olacaktım. artık stres seviyem düşük yaptığım için bazen sıkılıyorum bile:) ek olarak yüzde 10 indirimli komisyon ödeyerek kaydolmak için buraya tıklayabilirsiniz ki kesinlikle referanslı linkten kaydolmalısınız çünkü yüzde 10 indirim çok ama çok fark ediyor ödeyeceğiniz komisyon açısından ve bana da destek olmuş olursunuz çünkü benim işim ağırlıklı olarak bitmex'te ve bu destek ufak da olsa benim zor günlerimde psikolojik açıdan anlamlı olacaktır. ( şu anda referanslı linkimle üye olanların sayısı ''0'', önceki hesabıma giriş yapamıyorum artık ki yine de bir elin 5 parmağını geçememişti ref sayısı. yardımlaşma seviyesi çok zayıf ülkemizde maalesef. eskiden verdiğim linkle üye olanlar tekrardan verdiğim linkle üye olurlarsa 6 ay boyunca yüzde 10 indirimlerini tazelemiş olurlar. )
    dipnot: bu benim için yatırım stratejisi değildir, günlük hatta anlık trade stratejisidir. bu stratejiyi uygularken aynı anda btc eth ada ve eos grafiklerinin anlık olarak bazı indikatörler ile inceler ona göre anlık trade yaparım. haliyle ytd. site hakkında her türlü sorunuzu sorabilirsiniz, bilgim dahilinde yardımcı olurum.
    edit: önemli strateji güncellemesi ve imla
  • bugün sabaha karşı 3 civarı bakıma alınan bitcoin kaldıraçlı işlem borsası. kendisinin bakıma alınmasıyla birlikte bitcoin fiyatı 7100lere kadar çıkmış, daha sonra 6700 civarına sabitlenmiştir. bakımın sürdüğü yarım saatte yine birileri rekt, birileri zengin oldu.
    bende ise risk alacak taşak olmadığından, durum stabil. short/long oranı hala yüksek, elbet o shortları patlatacak bir balina gelecektir, o balina ne yüce balinadır, ne güzel balinadır.
  • yavaştan modası geçen borsa, alternatifi deribit'e geçişler çoktan başladı.
    https://twitter.com/…ool/status/1033375662890016769

(bkz: deribit)
  • halen daha benzeri diğer borsalardan çok daha volatil, çok daha hacimli işlemler yapılan site. yüksek volatilite hem çok iyi hem çok kötü. doğru noktadan gir-çık yapılarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz ancak çok hızlı bir şekilde kaybetme şansınız da var. burada işlem yapmak isteyenlere tavsiyem telegram grubumuza katılıp aklındakileri sorsunlar, bildiğimiz kadarını cevaplayalım. zamanında çok btc ezdik burada, bir nusubet bin nasihattan iyidir düsturu ile. *