şükela:  tümü | bugün
 • hakkaten oku oku bitmeyen bir pınar kür romanı, güzel bir roman olmakla beraber uzunluğuyla doğru orantılı bir sürükleyiciliğe sahip değildir, başka kitap olmadığı zamanlarda teknede mahsur kalınca bitirebilir*.
 • kitabin ilginc kisimlarindan birisi, uc farkli gozden anlatimin sürmesiydi. kadin ve erkek karakterin disinda yazar da ara sira lafa karisir hatta kapris filan yapardi. hatta sonuna dogru yazar iki karaktere de feci kil olmus, bogacam ben bunlari gibilerinden bir tavra burunmustu. kitap sona erdiginde - aa.. nasil bitti ya..
  diye agzimiz acik kalmisti. *
 • (bkz: endless love)
 • romandaki sair tiplemesi tum sairlerden tiksindirecek kivamdadir. pinar kur'un bu karakteri yaratirken ne dusundugu merak konusudur. bulamamis mi soyle delikanli bir esas oglan diye okuyucuyu derin buhranlara suruklemektedir.
 • sair karakterinin takintilarindan biri de gil ekidir. hatta kabus aile otaminda dogacak cocuguna herkese inat ve giciklik olsun diye gil ismini koymak istemistir.
 • bas kadin, bas oglan ve yazarin agzindan yazilan farkli bolumler sayesinde bir olayin farkli insanlara ne gibi farkli duygular yasatabilecegini irdeleyen pinar kür romani.
  mesela yazarin, "sair kapiya kadar geldi, sonra gitti" dedigi yeri, sair sinan 3 sayfa boyunca o kapida yasadigi ruh calkantilariyla anlatmis, bas kiz nilgun ise "gelmedi bile, ben nasil da bekledim" tavriyla yazmistir.
  evet, sair sinan dramatik, aglak, sov meraklisi ve samimiyetsiz bi adam gibi gelir yer yer ve insan, bu nilgun bu hiyarda ne buldu acaba der demesine de... yine de guzel kitaptir.
  diger pinar kür kitaplari icin:
  (bkz: bir cinayet romani)
  (bkz: asilacak kadin)
  (bkz: yarin yarin)
  (bkz: sonuncu sonbahar)
  (bkz: bir deli agac)
 • sürükleyici olmamakla birlikte, insanın yarıda bırakamadığı kitap. sürüm sürüm süründüren, cinnet geçirten ve sürekli bunu yapan insan olamaz dedirten bir kitap. adından dolayı zaten önyargılı olup evde bir yıl boyunca bekletip sonra okuduğumda anladım ki bekleterek doğru bir şey yapmışım. hayatında bir kez aşık olmuş ve o ilişkisi de kötü sonuçlanmış insanın okumadan önce bir kere daha düşünmesi gerekir. tamamen subjektif bakış açısıyla dünyanın en iğrenç erkeğini tanımak isteyenler için bire bir olsa da; objektif bakış açısıyla ele alındığında pınar kür, kadının ağzından yazılan kısımlarda gerçekçi ve içtenken, erkeğin ağzında yazarken tamamen yanlı davranmıştır, ama amacı "insanlar okusun da adama küfretsin" ise başarılıdır.