• genellikle kafayı kurclayan ve kisiyi icten ogutmeye and icmis kurtlar oldugu takdirde gecmek bilmeyen ve iskenceye donen gece tanımıdır ki boyle gecelerde genellikle en yorgunken bile cok uzaktadır uyku..
  • "bu kitabı okudğunuzda kendinizi yeniden değerlendirme ihtiyacı duyacaksınız......" -sanırım üniverste okurken -gözleri kör olmuş mitat erçin hayatını yazdığı roman...
  • insana farklı bir bakış açısı kazandıran, herkesin okuması gerektiğini düşündüğüm ve okuduğum en etkileyici otobiyografi.
    “evrenin tüm karanlığı tek mum ışığını bile köreltemez.”
  • bari bir işaret falan koysaydınız reklam olduğunu anlamak için.. vallahi yedim altan!
  • götünü yiyim ayağı.
  • pc den ekşiye gireyim dedim bişey bakmağa, allah'ım yanlışlıkla elim basmış (hade len oradan) yanda başlıklar acayip acayip onun bunun indirimi gösterip duruyor. bende kim hackledi yada trol patlaması mı oldu acaba dedim. o değil odaya biri girse ne hesap vericem ortada kocaman bitmeyen gece yazıyı. altındakiler alakasız ama isteyen nelere yorar onu.
  • mitat enç'in yaşam öyküsünü - kavgasını demek daha uygun olur sanırım - anlattığı ilk baskısı 1983'de yapılan bu kitabın 2019 tarihli 26. baskısını okumak da benim ayıbım olsa gerek.
    üniversitenin ilk yılında başlayan görme sorunun giderek körlüğe dönüşmesi,körlüğe uyumu,öğrenim hayatı ile kisisel gelişim;ülkemizde "özel eğitim" in yerleşmesi için verdiği mücadele,körler okulu kurucu müdürlüğü, gazi e.e eğitim bölümde öğretmenliği, odtü ,talim terbiye kurulu üyeliği ,eğitim fakültesi günleri ile de sanki eğitim tarihimizin kısa bir tarihi.
    hocanın , yarattığı dille de benim diyen edebiyatçılara taş çıkarttığını bilesiniz.
  • her sene muhakkak tekrarlanan gece.

sabah olmaz. bilirsin ki gitsen imkanı yok, kalsan duramazsın. yine yaşanacağını bilirsin, ne desen nafile; sussan susamazsın, söylesen sadece kendine…

bir sen bilirsin o bitmeyen gecelerin sabahında ne yaşadın, gece binlerce kez nasıl öldün.
  • şuan öyle bir gecedeyim ki bu tarz geceleri çok yaşadım ama o kadar sıkıldım ki yaşamaktan böyle zamanlar yaşamak istemiyorum artık
hesabın var mı? giriş yap