şükela:  tümü | bugün
 • 2017 için de aynı cümleyi kuracaktır.

  kimseye umutsuzluk vermek istemem ama 2017 2018 2019... senelerin bir günahı yok. bence yaşayacağımız hiç bir sene daha iyi olmayacak. bireysel olarak güzel seneler elbette geçirebilirsiniz ama küresel çapta zor.
  ileride daha çok savaş olacak, daha çok insan ölecek, ekonomik krizler, felaketler aklınıza ne kadar kötü şey varsa getirin, hepsi gerçekleşecek.

  (bkz: bitsin artık şu 21.yy)
 • tarih tarihtir. yılın bitip başlamasıyla kötülükler bitmez, insan kendini değiştirmez. yıllardan medet ummak artık bitmesi gereken bir şeydir.
  insanlar eğitilemediği müddetçe asla değişiklikler olmaz.

  tanım: aynı zamanda yeni yıldan kendisi için bir ton şey isteyen ama karşılığında da bir şey yapmayan insandır.
 • sözlükteki en samimiyetsiz tayfayı temsil eden tiptir. anlamıyorum abi ben bu işi. dışarıdan nasıl samimiyetsiz, nasıl itici, nasıl aptal göründüklerinin farkında olsalar yapmazlar belki.

  patlama başlıklarına yazarlar.

  sevdikleri şarkıcı/oyuncu vs öldüğü zaman yazarlar.

  dünyayı ayağa kaldıran olaylar olur, bunu yazarlar. tek yazdıkları da bu amk. "bitsin artık 2016!!!111birbir!

  deprem olur, 2016'ya söverler.

  yurt dışında saldırı olur, yine bunu yazarlar.

  tuttukları takım kötü gittiğinde bile "bu 2016 uğursuz geldi, bit artık 2016!!!" yazan dangalak tipler mevcut.

  hadi bitti diyelim. 31 aralık 2016 günü saat 23:59'dan 00:00'a döndüğü zaman, 1 ocak 2017'ye geldiğimizde pkk, ışid vs balkabağına mı dönüşecek? son kullanma tarihleri mi dolacak? ertesi gün terör, patlama vs olmayacak mı? tuttuğun takıma messi mi gelecek, transfer sezonunun açılmasını mı bekliyorsun amk? sevdiğiniz ünlüler ölümsüzlük iksirinden içecek de eczanelere 1 ocak'tan itibaren mi gelecek? bu neyin artistliği, bu neyin salaklığı lan? adam akıllı 3-4 cümle yazmak yerine sanki bütün bok içinde bulunduğumuz yıldaymış gibi "ya bitsin artık bu sene :((((" samimiyetsizliğinize sokayım.

  1 ocak 2017'den itibaren de aynı boklar olacak, aynı haberler dönüp duracak ekranlarda. 31 aralık 2017'yi mi bekleyeceksiniz?

  - uff, 2017 uğursuz başladı :(((
  + siktir git şuradan.

  https://i.hizliresim.com/g22vbn.jpg
 • kesinlikle anlayamadığım tiptir.sanki 2017 de gözlerini norveçte açacak amk.
 • şom ağızlı bir pezevenktir.
 • rakamlara fazla anlam yükleyen tiptir. umarım her yılın bir öncekinden daha güzel olmayacağını anlamaz da mutlu mutlu yaşar. umut fakirin ekmeği ne de olsa.
 • 2016'nın bitmesini isteyen tiptir.
 • 1 ocak 2017'ye girince safezone'a mı gireceksiniz arkadaşım? anlıyorum tamam kötü zamanlar geçiriyoruz lakin bu işin 2017'ye girmekle alakası yok, 2017'ye girecek olmamız ve bu olayların hala devam etmesi ile alakası var. duygusal ama yararsız bir serzeniş.
 • 2017'de ebesinin erekesini bir an önce görmek isteyen sikkodur! zira "gelen gideni aratır" hesabını yapamayacak kapasitededir.