şükela:  tümü | bugün
  • musteri destek olayi iyi calisan, iyi kur veren ve deposit/withdrawal'larda sizi kanirtici komisyonlarla sikmeyen iyi bir bitcoin exchange'i. sanirim slovenya bazlilar. bir ab ulkesinde ikamet ediyorsaniz sepa transferi ile bankaniza komisyon yedirmeden € deposit edebilirsiniz (ortalama 1 gunde gidiyor). yalniz transfer ettiginiz €'yu $'a cevirip hesabinizda oyle tutuyor. eurozone icindeyseniz super de, degilseniz cift kur donusumu dezavantaji sayilabilir. ha bir de islem yapmak icin verify olmaniz gerekiyor. bu da 1 hafta kadar suruyor (dezavantaj sayilabilir).

    ps: dunyanin 3. en buyuk btc exchange'idir.
  • geçen hafta bir saldırı sonucu 5.1 milyon dolar değerinde bitcoinini bir hacker'a kaptıran exchange. aktif cüzdanlara yapılan bu saldırı yüzünden tüm sıcak parayı pasif cüzdanlara transfer etmek zorunda kaldı ve dükkanı bir süre kapattı. (hatta bu sırada ekstra bir 1.8 milyon dolarlık bitcoinini kurtarabilmiş hırsızın elinden, yarış yapmışlar adamla resmen)

    neyse, exchange 6 gün kapalı kaldı ama krizi o kadar iyi yönettiler ki mt.gox gibi bir tecrübe varken bile öyle büyük bir panik olmadı komünitede. (çin'in botlarla dolu exchange'lerini saymazsak dünyanın en büyük exchange'inden bahsediyoruz) nitekim bir sürü yeni güvenlik önlemiyle beraber dün açıldılar tekrar. ayrıca 1 hafta boyunca komisyon almayacaklar satışlardan. helal olsun diyorum.
  • hafta başından bu yana deposit aktarımındave özelikle son iki gündür ani çıkış ve yükselişlerde performans sorunu yaşayarak güven kaybına neden olmuş ingiltere kökenli bitcoin exchange sitesi.

    support ekibinin dönüşünü bekliyor insanlar twitter'larda. yakında linkedin'de ceo'ya mesaj atmaya kadar gidecek gibi bu iş.
  • bitstamp'da kredi kartina yapilan satislar nakit avans olarak geciyor.