• kakaodan kakao özü ve kakao yağı adlı iki ayrı ürün çıkartılır. çikolata yapılırken eğer kakao yağını çikolataya katmazsanız, bir de üstüne süt katmazsanız bu oluyor bitter. ikisini birden katarsanız bu oluyor sütlü çikolata. yok ben kakao özünü katmayacam sadece kakao yağı ve sütle yapacam çikolatamı derseniz bu da oluyor beyaz çikolata. kakaonun k'sini görmek istemiyorum ben sadece süt katacam derseniz onun adı sadece süt oluyor.
  • bitter çikolatadan sütlüye dönen münafıktır, 12 şekerli çay içendir, alkolsüz bira ve ihlasın kolasını içendir, tatli hardal yiyendir.
  • bayramda seyranda gelen cukulata paketlerinde dikkat ediniz bir sira bundan bir sira sutlu cikolatadan olur.sutlu kahverengiler biter siyahlar kabbak gibi ortada kalir.onlarla artik dama mi oynarsiniz tasomu oynarsiniz bilinmez.bazen pakedi acip ulan hic normali kalmamis dendiginde atarsiniz bi tane agza, o aci kekremsi tadi gelmeden yutmaya calisirsiniz.sutle yemeye gayret edersiniz ama nafiledir, bi boka benzemez bitter.

babalar bunlarin yenmemesine ifrit olur
    "olm sen agzinin tadini bilmiyosun, en guzeli hasi o ondan ye" derler.yemeyiz, amma dikkat ederiz peder de yemez, neden baski yapar anlasilmaz.

hastasi olan gurmeler viskiyle tuketmeyi tercih ederler, ve saraptan domates notalari duyarlar.ben bitter severim farkliyim trendindeki adamin evinde ki madlen cikolata pakedinden mevzu ortaya cikar.
  • 3 saat boyunca kan akış hızını attırır, beynin önemli noktalarına kan gitmesini sağlar, böylece beyniniz daha hızlı düşünür.
  • süt, bal, fıstık gibi katkılar eklenmemiş durumda, cikolatanın has formu. lezizdir.
  • çocukken değil de büyüdükçe sevilen tatlardan. bir bakmışsın ki bir zamanlar bitter çikolataya burun kıvırırken şimdi aynı şeyi sütlü çikolataya yapar olmuşsun.
  • nasıl çayın tadına şekersiz çay ile varılırsa, çikolatanın tadına da bitter çikolata ile varılır.
  • "yeaaa çabuk biter o çikolata" esprisini yapan herkesin kafasına odamda duvara asılı oyuncak tüfekle vuracağıma yemin içtiğim, şiddet teşebbüsümün ardından eve dönüp yine hevesle yemeye devam edeceğim çikolata.

türü itibariyle ne sütlü çikolata kadar yoğun, ne sarı çikolata kadar tatlıdır. tat yoğunluğu bakımından kardeşlerine göre arafta kalmış gibidir. yersiniz, acı fakat keyif veren bir tat dilinize damağınıza yapışır. orgazmik yiyecek klasmanında değildir. fazla tüketilmedikten sonra bünyeye yük yapmaması, vücut yağlarına yüksek oranda katılım gerçekleştirmemesi güzeldir. diyetisyenler bile ağız birliği yapmışçasına bu çikolata türünü önermelerinin başka izahı olamaz.

2. paragrafta iyi methiyeler düzmüşüm. halbuki 15 dakika önce aklımda ne bitter çikolata yemek, ne de bu entryi yazarak sözlüğü kof entrylerle kirletmek vardı. her şey, 80 gramlık bitteri ambalajıyla birlikte yememle başladı. etrafıma "daha yok mu ulan" bakışı atmamla devam etti. dur ben mutfağa gene yollanayım. kumanya dolabında çikolata kalmadıysa matrax'a telefon açar "zekiy bey çok açım, evde yiyecek namına bir şey yok. kesmeşeker yiyorum kaç gündür" yalanını sıkıp, eve bitter getirttiririm. hayvan olmak ayrı bir meziyet canım.
  • 31 yaşına kadar nefret ederdim bu meretten. hatta valide hanım çok sevdiği için ona bitter kendime sütlü alırdım. benimki bitince onunkine musallat olup sonra da "lan bu iğrenç şeyi nasıl yiyor?" derdim kendi kendime. sanırım herşey yaklaşık 6 ay önce şekeri tüm içeceklerden çıkartmamla ve de gazlı içecekleri hayatımdan uzaklaştırmamla başladı.

şu anda bildiğin hep daha fazla kakao mottosuyla hareket ediyorum. normal çikolata yiyemez oldum. insanların belli bir yaştan sonra damak tatarının değişmesini anlayamazdım ama şu anda gayet net anlıyorum.

bitter yedikten sonra insan çikolata neymiş daha iyi anlıyor.
  • cikolatanin jazz i - agzinin tadini bilenlerin eninde sonunda varacagi son nokta...
hesabın var mı? giriş yap