şükela:  tümü | bugün
  • scam olduğu şu yazıda ispatlarıyla tane tane anlatıldıktan sonra apar topar ismini bitwhite olarak değiştiren ve yalan haberlerle son bir vurgun yapmaya çalışan, kesinlike para yatırılmaması gereken coin.*

yatırım tavsiyesi değildir, scam uyarısıdır.

alttaki arkadaşın haklı tarafları var. ben de dünkü olaydan önce kendisine katılabilirdim. fakat dün gerçekleşen bir haber olayın scamin dibi olduğunu gösterdi. btw ile abd hazinesinin arasında imzalanan bir bono tahvili alışverişiydi. söylenene göre anlaşma dubaide gerçekleşmiş ve dubaili bir şirket olan gfdgp, btw’yi temsil etmişti. bugün internete düşen gve benim de şahsen cevap aldığım üzere şirkete resmi mail adresleri aracılığıyla bu durum soruldu. gelen cevap şu: “bu bir dolandırıcılık hamlesidir ve iddia edilen anlaşmayla ilgili tarafımızın hiçbir ilgisi yoktur.” diyerek dolandırıcılık maksadıyla yapılmış olan bu habere itibar edilmemesi gerektiğini söylemişler.

h

bunun dışında şimdiye kadar olanları toplayacak olursak neden scam olduğunu söyle özetleyebiliriz:
    -site asch’den çalınmış. giriş sayfasındakş kelimelere ve hatta kod hatalarına kadar hepsi direk alınmış ve değiştirilmemiş. bu koddan yararlanılmasından çok daha öte intihal olarak değerlendirilebilecek bir hareket.
    wallet da asch’nin kopyası. evet bunlar açık kodlar ama kopyala yapıştır yapılacak kadar da açık değil. kopyala yapıştır yapıyorsa dev tesm diye birbşry yoktur. sadece copy paste team vardır. yani bir gece çde ortalama bir yazılımcı bu altyıpıyı hazırlayabilir. peki emek yoksa yemek nasıl olacak? kendi sitesini yapamayan birinden dünyayı değiştirecek yazılımı yapmasını beklemek fazla iyi niyetli bir hareket değil mi?
    -white paper google translate ile çince bir white paperdan çevrilmiş, kelşmesi kelimesine. google translate’in hatalarının dğzeltilmesine bile uğraşılmamış. bu da projenin bir amacı olmadığını ve özgün olmanın tam tersi olduğunu gösteriyor. sitedeki ingilizce açıklamaların büyük kısmı da google translate’den -muhtemelen sırpçadan- çevrilmiş. bono tahvil haberinde kullanılan görselde btwyle ilişkili hiçbir şey yok ve haberlerde aracılık yaparak btw’yi temsil ettiği iddia edilen dubaili şirketin resmi mail adresine yöneltilen sorulara verdiği cevap şu: “hiç bir şekilde böyle bir anlaşmanın parçası değiliz. bu haber ve bizim ismimiz bir dolandırıcılığın parçası olarak kullanılıyor. bu illegal hareketle ilgili ereken hukuki tedbirleri alacağız.”
    -dev team’in fotoğraflarını photoshopta analiz edildiğinde de,3 farklı kişiden daha fazla kişi olmadıklarını görülüyor.göz açıklığı, rengi, pozisyonu, boyun uzunluğu, onuz genişliği kıstaslarıyla yapılan bu değerlendirme sonrası ortaya en fazla 3 farklı kişinin farklı maskeler takarak fotoğraf çektirdiği çıkıyor. nitekim bu iddianın sonrasında resmi sitede bulunan bu kosım kaldırılmış.
    -bono tahvili alımıyla ilgili haber kendi kaynakları hariç hiç bir kaynakta yer almıyor.
    -bitwhite’ın şimdiye kadar ürettiği tek bir özgün proje yok.

ha bir de şu var ki; scam olduğunu bilseler bile satmayacak bir kitle var. işte o kitle dolandırılmadan asla akıllanmayacak bir kitle. o arkadaşlara iyi dolandırılmalar diliyorum. onları ikna amacım da asla yok.

son olarak bunların hiçbiri scam olsupuba delil değilse o zaman bu piyasada scam diye bir şey yok. ben bahloni coin diye birşey çıkartıp 100 milyon tane üretip 90 milyonunu dağıtsam kalan 10 milyonu da 10 centten satsam iyi para kazanırım. etik olarak sıkıntınız yoksa kesinlikle daha iyi bir kolay para kazanma yolu yok. düşünün derim.

edit1:bu entry girildiğinde bitwhite .21 centten işlem görüyordu.

edit2: scam olduğunu bilale anltır gibi anlatan bu arkadaşa da teşekkür ederiz. https://steemit.com/…m-alert-bitcoin-white-bitwhite

edit3: bazıları diyor ki, açık kaynak kodun kullanımında behis yoktur. haklılar da. ben de var demedim hiç. problem birşeyi alıp kullanmakta değil. alırsın kullnırsın da sen onu veya ondan yola çıkarak kullandığın başka bir şeyi daha üyi kılmak için ne yaptın kardeşim?

edit4:bu entry girildiğinde 0.21 $ olan degeri suan %97 dususle 0.008 $’a gelmistir. uyarima ragmen alan olduysa gecmis olsun.
  • yukarıdaki arkadaş bitwhite coinin scam olduğunu uyarmış paylaşmış bir yazı. baştan sona kadar okudum yazıyı. ben proje daha ilk çıktığı güden beri takip ediyorum devamlı telegram gruplarındayım ve projeyi yakından takip ediyorum. projenin ne ekibinden birisiyim ne de elimde alınmış yüklü miktarda bitwhite var.

bir kere bitwhite scam bir proje olsaydı bu zamana kadar coin sahipleri çoktan pılını pırtını toplar giderdi. 95 centleri gördü bu coin ama ekipten hiç kimse coin bozmadı.

scam fork demiş yazıda. bitwhite başından beri fork olmadığını sadece isminde birtcoin olduğunu üstüne basa basa belirtti. geçen gün de ismini zaten bu eleştrilerden dolayı bitwhite olarak değiştirdi.

takım roadmap'e uygun olarak çalışıyor. söz verdikleri gibi zamanında geliştirmeleri tamamlıyorlar. bazı aksaklıklar yaşasalar da kısa sürede hallediyorlar.

takım maskeler ardında kendini gizliyor. o tartışılır bir konu evet. ama zaten bitcoinin yaratıcısı kim kimse bilmezken bitcoine de herkes yatırım yapabiliyor değil mi?

coin dpos algoritmasını kullanıyor ve gözlemlediğim kadarı ile orijinal bir altyapıya sahip. zaten piyasada bulunan coinleri incelerseniz çoğunun altyapısı ve whitepaper'ı birbirine benzer. dpos algoritması ile çalışan bildiğim kadarıyla şuan 2-3 coin var ve birbirinden farklılar.

yazıyı okudum ve objektif araştıran birisi olarak ben de gözlemlerimi yazmak istedim. proje scam değildir diye bir iddiam yok lakin haklarını da yemek istemem. bu proje güzel yerlere gelebilir. zamanla göreceğiz zaten.
  • 0,08 dolara düşmüştür.

edit: 0,008 cent yazmışım uyarı için utopian arkadaşa teşekkürler.
  • 0,050990 dolara düşmüştür.
  • scam scam diyenlerine eline veren kripto paradır. dev ekibi, an itibariyle ıboe haberini doğrulayan bilgiler paylaştı.

--- spoiler ---

bitwhite ailesi, önemli haberleri duyurmaktan mutluluk duyuyoruz! hepiniz ıboe ile haberimizi hatırlıyorsunuzdur. sonunda ıboe faturalarının dao cüzdanına yeniden kaydını tamamladık! bize inananlara ve bize güvenenlere - bu sorunu çözeceğimize söz verdik ve çözdük-bizimle oldukları için teşekkür ederiz. bürokratik yapı bizi durdurmadı, yasal firmaların açgözlülüğü bizi durdurmadı.

25 nisan 2018 tarihinden itibaren, herkes amerika birleşik devletleri'nin kamu elektronik devlet sicilini, amerika birleşik devletleri devlet menkul kıymetlerini sağlama kanıtını görebiliyor. kayıt, tüm topluluk parasının ve özellikle de bütçesinin gerçek bir güvenceye sahip olduğunun bir işareti olarak dao bitwhite'in cüzdanını belirtir.

https://app.sos.ky.gov/…/search.aspx?filing=1187935

bizi kayıtta bulabilirsiniz.
    https://www.sos.ky.gov/pages/default.aspx - bussiness - ucc - genel bakış - ucc başvuruları - doldurma numarası: 2018 - 2957451 - 34

herkesi tebrik ederiz!

ıboe hakkında hatırlatma:

ıboe - abd hazinesi tarafından verilen uluslararası kambiyo senedi

uygulamanın temel tanımları, hakları ve özellikleri;

uluslararası notun ödemesi, amerika birleşik devletleri'nin hazinesi veya abd hazinesi tarafından yetkilendirilen öznedir.

önemli olarak, kambiyo yasası abd doları banknotlarına eşdeğerdir: yasal bir ihale olup, diğer ülkelerin banknotlarını ihraç etmek için rezerv para olarak kullanılabilir. bu durumda, yalnızca ihraççının(emitör) doğrudan federal rezerv sisteminin bankası olarak hareket etmeyeceğinden farklıdır.

ıboe, abd hazinesi'nin doğrudan abd hazinesi tarafından verilen yasal bir ihalesi olup, bu tür bir uluslararası tahvilin güvenliği abd anayasası'na göre abd hükümeti'nin altın rezervi tarafından garanti edilmektedir.

abd'nin anayasal hukukuna göre, abd hazinesi'nin kontrolünde, ıboe'nin ilk talep üzerine, ödeme yapandan herhangi bir itiraz gösterilmeden sunulması üzerine ödeme yapılır.

abd hazine bakanlığı, federal rezerv bankası gibi, abd hükümeti'nin çıkarlarına ve diğer kurumsal ve özel müşterilere hizmet etmek için birçok işleve sahiptir.

her iki durumda da, bu kurumsal ve / veya özel müşteriler talep üzerine, ilgili hesapların güvenliği temelinde menkul kıymetler / çekler yapma hakkını saklı tutan bir hesap açabilirler.

ıboe, benzer bir durumda olduğu gibi abd hazine bakanı tarafından yayınlandı.
    menkul kıymetler veya çekler verirken federal rezerv ile birlikte gerçekleşir. her iki durumda da, ıboe gibi belirtilen ödeme yükümlülükleri, diğer banka menkul kıymetleri ile olduğu gibi ticari kullanım veya şartlar üzerinde de kısıtlamalara sahip değildir.

yayımlanan ıboe, dijital para birimleri aracılığıyla mülkiyet haklarının tayini için maksimum esnekliğe sahip herhangi bir projeden para kazanılması için ideal bir araçtır.
    --- spoiler ---
  • 0,025 dolara düşmüştür.
  • bitwhite; kucoin de listelenmek için 1.100.000 btw dağıtıyor. bitwhite, kucoinde listelenmeyi kazanırsa oy gönderenler arasından rastgele bir kişiye 100.000 btw, geriye kalan tüm katılımcılara 1.000.000 btw eş olarak pay edilecektir.
    btw'nin şuan değeri 0,03$ dır. aktif olarak borsalarda listelenmektedir.

--- spoiler ---

ref link yoktur!

--- spoiler ---

yapılması gerekenler:
    1- kucoin'e üye olun!
    2- kucoin telegram grubuna katılın.
    3- oylama botu ile özel konuşma başlatın.
    4- botun özel sohbette size gönderdiği alanları doldurun, size aşağıdakiler sorulacaktır:
    4.1 kucoin hesabınızın kayıtlı olduğu e-posta adresinizi yazın
    4.2. proje adını yazın: proje adı olarak bitwhite yazıyoruz (kısaltma vb. yazmıyoruz! bu şekilde yazıyoruz: bitwhite)
    4.3. bitwhite projesini özel kılan nedir? neden kucoin'de listelenmeli? bu sorular için ingilizce cevap yazıyoruz.
    5. @btw_kucoin_bounty grubuna katılıyoruz.
    6. kucoin bot ile aranızda geçen diyaloğa dair ekran fotoğrafını bu gruba gönderiyoruz.

not proje ismi: bitwhite (b ve w büyük) lütfen farklı şekilde yazmayınız!

oylamaya katılım örnek videosu: https://youtu.be/acwabh9mdm8
  • bitwhite coinex adlı borsada listelenmek için oylamada. oy veren ilk 500 kişiye 100'er btw dağıtacak. zaten aktif olarak borsalarda listelenmekte, bir yenisini daha katacak gibi görünüyor.

yapılması gerekenler
    1. coinex hesabı olmayanlar için bu linkten üye olun
    2. hesabınızı kimliğinizle doğrulayın.
    3. coinex’te btw’ye oy vermek için bu bağlantıyı tıklayın @btwcoinexvoting
    4. oyununuz bittikten sonra, coinex e-postanızı ve oylama ekranınızı telegramda bu grup sohbete gönderin: @btwcoinexvoting

btw türkiye topluluğuna telegramdan ulaşmak için tıklayın

coinex oylamasından sorumlu kişi de türk bir arkadaş. kendisine telegramdan ulaşabilirsiniz @kotominekirei