şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: clive bixby)
 • samsung'un sesli asistanı olacak. uygulamaların iç menülerine de erişebileceği, dolayısıyla sesli komutların aç-kapa'dan öteye gideceği söyleniyor
 • samsung'un yeni kişisel asistanı. neler yapabilir ve ne tür özelliklere sahip görücez.
 • halen daha türkçe desteği yokmuş. telefonda bu özelliğe ayrılmış bir düğme var, bu telefon türkiye'de resmi olarak satılıyor ama türkçe olarak kullanamıyoruz.

  bu neye benziyor biliyor musunuz, microsoft'un cortana'sı türkçe olarak kullanılamıyor, ona rağmen teknoloji mağazalarındaki muhtelif dizüstü bilgisayarlarda kocaman etkiket var "cortana için hazır" vb. diye. ulan cortana çalışmıyor ki aga?
 • samsung'un, kullanıcılarına zoraki dayattığı bir uygulama olup aynı zamanda zoraki olarak telefonunuzun üzerinde bulunan bir tuştur.

  (bkz: diktatör)
  (bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz)

  şu anda bir sike yaramadığı gibi tuşu öyle bir yere koymuşlardır ki ota boka yanlışlıkla açıp duruyorsunuz. hemen ses tuşlarının altında yer alıyor ve tuş için başka bir komut atayamıyorsunuz. bazı beyinler bunu çözmüştü ancak durumu fark eden samsung yöneticileri siz kimsiniz ki bizim sikindirik bixby'ımızı devre dışı bırakıyorsunuz diyerek son yamasıyla bu durumu engelledi.

  buradaki ironi ise 5000 tl ye yakın para veriyorsunuz ancak sikimsonik bir tuşun işlevini değiştiremiyorsunuz.
 • cebinizden çıkarırken, elinizde gezdirirken, bir şey izlerken sesini kısayım dersen, bi yere yaslarken ota boka uygulamayı açıp sinir bozan bir tuşa sahip uygulama.

  acil bir durumda kilit ekranını açmak isterken yanlışlıkla bu tuşa bastığınızda uygulamanın açılmasını beklemek, kapatmak için yüklenmesini beklemek, kapanmasını bekleyip ve daha sonra tuş kilidini tekrar açmaya çalışmak saniyeler sürse de yüklediği sinir paha biçilemez.

  pişmanlıktır. sırf bu yüzden s7'ye dönebilir veya samsung'dan vazgeçebilirim.

  ayrıca bu uygulama gerçekten bir işe yaramıyor. bunu tuşla dayatmaktansa, ekran uygulaması olarak neden sunmazlar anlamıyorum.
 • valla kullanıma açıldı. ilk denemem google maps oldu. ancak telefonum türkçe olduğu için open google maps deyince play store'a yönlendiriyor.

  lan zaten yüklü mal mısın nesin.

  google haritalar deyince de anlamıyor doğal olarak. (ara edit: anlatabildim ama google'da haritalar diye aratmaya kalktı)

  ingilizce bilmeniz bile kar etmiyor kısaca.

  bu tür çapraz bağlantıların yapılması lazım.

  instagram'ı güzelce açıp bir şeyler aratabiliyorum ancak show me stories veya play instagram stories ve benzeri bilimum kombinasyonu deyince telefondaki foto galerimdeki hikayeleri bulup oynatmaya çalışıyor.

  olmamış demek istemiyorum ama; henüz hiç hazır değil.

  anca telefonun standart fonksiyonlarını kurcalayabilirsiniz, open location services, turn off wireless, clear all notifications vs change background.

  ama bak mesela selfie çektirdim, ardından share first picture on instagram dedim, zar zor caption eklettim (ingilizce) ve share deyince de instagramda paylaştı. o kadarını yaptı. ancak filtre filan seçmeye kalkınca kamerada kendi filtrelerini eklemeye çalışıyor (telefonun krema filtresi var, cream diyince anladı). instagram filtreleri ekleyemiyorum.