şükela:  tümü | bugün
  • bıyıkları aldırmak (iple veya sir agdayla yok etmek) çok acı verir hatta bıyıklarınızın karsında oturur aglarsınız. sarısın ve kumral olan bayanlar bu konuda daha rahattırlar.
  • tüysüz insanların yapmak zorunda olmadığı eylem.
    evet var böyle şanslı tipler.
  • hem maddi hem manevi çok acı verebilir. (bkz: erkek)
  • dudak sınırına yakın küçük tüylerin iple alınması kişide sabır imtihanı etkisi yarattığından marketlerde satılan bıyık ağdaları tercih edilmelidir. avuçların arasında fiti fiti yapmak suretiyle verdiğiniz ısı sir ağdayı akışkan hale getirecektir, bu bandı çekinmeden sorunlu bölgeye uygulayın. ve ağda suratınızın orta yerine yapıştığında birkaç saniye için tezahür eden kader anı kararsızlığı kendinizi gafil avlamanız ile son bulsun. kendinizi şaşırtamıyorsanız eğlenceli şeyler düşünmeye çalışın ya da bir iki bira için. arzu ederseniz yani çoğafedersiniz çok bıyıklıysanız yapacak bir şey yok, uygulamayı tekrarlayın. fakat dikkat edilmesi gereken bir husus vardır ki mühimdir, bir hafta kadar derisiz gezmek niyetinde değilseniz bandı yüzünüze dik açı ile değil, paralel ve tüylerin çıkış yönünün tersine çekin yoksa sesudan günah gider epitel doku demez çeker alır adamın dudağını. isminin babacan ve anlayışlı görünmesine hiç aldanmayın.

(bkz: sesu)
    (bkz: alix avien)
  • hayatımda hiç yaptırmak zorunda kalmadığım için şanslı hissettiğim olay. korkunç yarebbim, kaşın üstünün kavis kısmını aldırırken bile acıdan şapır şapır ağlayan biri olarak bıyık aldırmak zorunda olsam ne yapardım düşünmek istemiyorum.

bir de siz acılar içinde kıvranırken ağzında ipin ucu, yüzünde gerilmiş ve konsantre bir ifadeyle yüzünüze eğilip kalkan eğilip kalkan ağdacı abla vardır ki korku unsuru, kapatın gözleri direk.
  • lazer epilasyon hadi cilt ve kıl rengi uygun değilse de iğneli epilasyon gibi mucizeler varken boşa kendine işkence etmekten başka birşey değil.
  • en sevimsiz etkinliklerden biridir. kuaföre gidilir, genellikle erkek olan bayan kuaförü ne olacaktı diye haykırır. bunun üzerine tiz bir ses ile "ben bıyık" gibi anlamsız bir cümle duyulur.
  • kadınları bıyık burmaktan alıkoyan şeydir.
  • iple yapılanı acı verse de daha makbuldür, zira ağda bir süre sonra derinizin üst tabakasını tahriş edip renk değişimlerine yol açabiliyor.
  • hayatım boyunca hiç yaptırmadığım, sinir bozucu, can yakıcı olduğunu duyduğum şey. alıyorum 4 bıçaklı tıraş bıçağını, direk girişiyorum bıyıklara. netice: pasparlak. mis!