şükela:  tümü | bugün
  • bıyıkların çıkıp uzamalarına izin vermek. burada "bırakmak" bi nevi ters anlamda kullanılmıştır. bıyık kullanmayı bırakmak anlamına gelmemekte, bilakis tam tersini kastetmektedir.
  • köse olmayan hemen her türk erkeğinin en azından dışarı çıkılmayacak bir akşam üstü traş olurken aklına gelen ve bir geceliğine denediği bir şey oldugunu tahmin ediyor, tecrübelerime dayanarak bu denemeden önce misafir beklenmediğinden emin olunmasını önemle tavsiye ediyorum.
  • bir seri katil icin tuhaf bir imza birakma sekli.
    haberin giri$i $oyledir: "new york'u kana bulayan sapik katil 13. cinayetini isledi, polis sessiz. bilindigi gibi bu seri katilin en her cinayetten sonra mutlaka yaptigi bir sey var, o da kurban kadinlara kalemle biyik cizmek ve yanlarina biyik birakmak. psikologlara gore gur biyigi olmadigi icin agir bir sizofreni icinde olan bir katil."

yıllar sonra gelen edit: harbiden tam manyakmışım haa. kelime oyunu yapacam diye ne kadar da kasmışım. a be eşşek mir a be salak mir, başka işin mi yokmuş lan! bugün hala sürünüyor olmamı o zamanki salaklıklarıma borçluymuşum, bunu anlıyorum.
  • kızlarda zor durumda kalmadıkça yapılmayan şey...
  • aynaya bakıp bakıp kendime götümle gülmek istediğim için yapmayı şiddetle arzuladığım fiil. bakalım bu güçlü ihtirasıma ne zaman yenileceğim...

(bkz: çok sıkılıyorum be sözlük)
  • bi kadın tarafından yapılırsa çok itici. ama bazı erkeklere acayip yakışıyor. hatta bazılarına çok çok çok yakışıyor. onları bıyıksız düşünemiyorsun. sanki bıyıksızken çıplakmış gibi gelebiliyor.
  • ulan ani ve bikaç günlük bi hevesle şu işe kalkıştık, kimyam sikildi kardeşim. düzenim bozuldu. düzen müzen hak getire. gece yatmalar bilmeeez, sabah kalkmalar bilmez. anneciğim klavyemi bırakır mısın? hah, ne diyodum abi, hay ben usturaya jilete uzanmayan ellerimi sikeyim.

dün müydü, ondan önceki gün müydü, yaşadığım tatil fiyaskosunun akli dengemi sarsması sebebiyle olacak, koyverdim bıyığı. inceden uzamış saçlarım, aviator gözlüğüm, bıyıklarım ve desenli mesenli gömleğimle ortamlarda bir robert de niro havası estireyim dedim; tam o gün de -adını vermek istemediğim- ağırlıklı olarak muhafazakar ve genellikle doğulu vatandaşların yaşadığı bir semtte, bir sebepten tam yedi saat geçirmek zorunda kaldım. evden çıkarken "nasıl oldu ihtiyar, amerikan sapıklarına benzedik he mi? akıakıakı" soruma validenin "daha ziyade italyan maçolarına benzedin" şeklinde cevap vermesiyle gönül rahatlığıyla evden çıktık. eeee, elin oğlu anana benzer mi? az daha götü kurcalatıyorduk şerefsizim.

daha mahalleye giriş yapmamla bi bokların tersoya döndüğünü anladım abi. şimdi, normal şartlarda karıyla kızla kesiştiğinde mevzu bellidir, buradakiler öyle bir bakıyor ki hani beğendiği için mi, kolpacıların madiğine gelmiş bi turist olduğumu düşündüğünden mi, yoksa hapisten niye çıktığımı anlamadığından mı bakıyor, bilemiyorsun. ilk insan gibi bakıyor karı.

hadi karısını kızını siktir ettim, herifler bile bakıyor be. o geçirdiğim yedi saat içinde önümden genci ihtiyarı 500 adam geçtiyse, zerre mübalağa etmiyorum 490 denesi baştan ayağa süzüyor arkadaş. bir tanesi de çıkıp "senin olayın nedir birader?" diye sormadı amına koyim. herif de bıyıklı, güneş gözlüklü, gömlekli; o bile bakıyor lan?

yalnız, bi tinerci grubunun davranışı çok ağırıma gitti lan. 6-7 tane genco, hiç bu herif bizi sikertir mi, dokatlar mı, ıstırır mı demeden sıfatıma bakaa baka güldü. ama öyle gülümseme, tebessüm, sırıtma falan değil ha, kahkaha atıyor resmen pezevenkler. yetinmediler, toplaşıp yanıma geldiler, önümde sağımda solumda resmen safları sıklaştırdılar. içlerinden en büyüğü -ki 17-18 yaşlarında bi it- "abi çakmağın var mı?" gibi gayet basit ve masum bir soruyu "birazdan payitahtını peyderpey sikecez, haberin yok" tonlamasıyla sorunca "ulan inceden tırsmıyor değilim karşımdaki şen şakrak ekipten. ama serde de erkeklik var be abi" çelişkisinden müteşekkil bir beyin fırtınası yaşayıvermişim oracıkta. bu esnada sağ cebimden cüzdanımın kafayı çıkartmış olduğunu fark ettim, kafamda "ateş versek çakmağı çalacaklar, vermesek cüzdanı." ikilemini yaşıyordum. çakmak... cüzdan... çakmak... cüzdan... derken çıkarıp cüzdanı verdim çocuğa sigarasını yaksın diye. heheh saçmalamayın lan. bi anda ayağa kalktım ve sigarasını ellerimle yakmaya niyetlendim. tinercinin sigarasını yakışım adeta bir tören havasında geçmekteydi. 17 yaşındaki bir genconun karşısında haz'rolda durmuş, çarşı iznimin iptal olmaması için sigarasını nizami ölçülerde yakma uğraşı veriyordum. paşam ve beraberinde getirdiği kahkaha, taşşak ve goygoy uzmanı çavuşlar bana götleriyle gülerek uzaklaşana kadar da hazr'ol pozisyonunu bozmadım.

sonra, oturduğum bankın hemen karşısına 10-11 yaşında iki kız çocuğunun bana bakarak güldüğünü görünce artık kayışı koparttım, "ne gülüyonuz ulan eşşekoğlueşşekler" diye yanlarına gitmeyi planlıyordum ki birinin diğerine "ama sana göre çok uzun" ve "öfff kafayı taktın be. istersen git kaçır, evlen" dediğini duymamla artık bu lanet olası parktan arazi olmam gerektiğini anladım. zira bu güzide mahallede bir de pedofili ile itham edileydim, herhalde haz'rolda linç ederlerdi beni.(ölüyom ama şerefimle ölüyom pozisyonu)

bilahare, gidip bakkaldan gazete almaya karar verdim. semtteki ağırlıklı siyasi görüşü tam olarak tahlil edemediğim için en orta yolcu gazeteyi aldım: posta. var olsun, haydar dümen'e sorulan bir soru ve cevabı tüm gerginliğimi bi anda alıverdi:

- 14 yaşındayım. haftada 2-3 kez mastürbasyon yapıyorum ama bu artık bana zevkli gelmiyor. bir kızla birlikte olmak istiyorum. -buraya dikkat- kızlara bakmaktan kafayı üşütmek üzereyim. ne olur yardım edin.
    - sevgili yavrum, hemen annenin dizinin dibine koş. ağlayarak anlat durumunu. annen de biraz dövünsün. doğru psikiyatrik tedaviye.

evet; kafayı üşütmüş çocuk, haydar dümen'i pezevenk sanıyordu. gülmeye hazırlanırken, sayfanın sol üst köşesinde haydar dümen'in itiyle çektirmiş olduğu fotoğrafı dikkatimi çekti. haydar dümen... bıyıklı ve uzun saçlıydı.

hemen eve gidip 2-3 kez mastürbasyon yaptım. bir kıza bakıp kafayı üşüttüm. annemi döverek doğru psikiyatrik tedaviye başladım. ne olur yardım edin.
  • 2010 ile birlikte benim de içinde bulunduğum eylem. şu an kızların %60ı olumsuz tepki verdi.

buradan hanımın çiftliği senaristlerine göz kırpıyorum efenim, çünkü tam köy ağası gibi olduk.
  • her türk gencinin traş olurken 10 saniyeliğine de olsa bırakıp, aynadan kendine bakıp ''bu kim lan?'' demesine sebebiyet veren eylem. lakin bırakacağım aha buraya yazıyorum. 2 metre keçi sakalımı kestim, sıra bıyıkları uzatmakta.
    bıyıkları burarak kız keserken, sonbahar 2010
  • şu aralar denemekte olduğum eylem. değişik bi adam yaptı beni ama dudaklarımı biraz rahatsız ediyo gibi. hevesimi alıp geçeceğim evet. sevdim ama. bi de sakalı kısa bırakıp bıyığı uzun yapmak iyi bence yani bu zamanda böyle olur. yoksa sinek kaydı traşla uzun bıyık falan bi iki yüz yıl öncesinin başında fesle yeleğinden sarkan köstekli saatine bakan, kendisine gördüğüm yerde faik * diyesim gelen bi herif olmanın en azından şu zaman diliminde bi getirisi olduğuna inanmıyorum. yok.