şükela:  tümü | bugün
  • utanarak kabullendiğim, yakışana çok fena yakışan, içimin yağlarını cızır cızır eriten erkeğin güzel hali.
    hele ki 20 - 30 yaş arasındaki erkeklere bir fena yakışıyor yahu.
  • (bkz: movember)
  • fiziki yaşını 10 yaş ötelemek isteyen erkektir.
    bıyık ciddi ciddi yaşından büyük gösterir bir erkeği.
  • (bkz: omam bıyık)
    (bkz: kana bıyık)
  • 6 sene bıraktım bir kız emmi dedi. sonrada geldi özür dilerim sana emmi dedim abi deyip hepten sinirimi bozdu.o gün bugün kestim 30 a yaklaşmadan bırakmamak lazımmış birde kesince herkese komik geliyorsun,hele birde yakışıyorsa da kesmişsen herkes yine sana tavuk götüne dönmüşsün demesine alışmalısın.
  • candır, canımdır, bazı kadınların zaafıdır. 25-35 arasındaki erkeklere bıyık çoğğhoş bir hava katıyor yüzleri de azcık düzgünse; ama mümkünse üst dudağın üzerinde perçem gibi durmasın da düzenli kesilsin, bakımı yapılsın. şekerlenmiş pişmaniyeye dönene kadar da uzatmanın alemi yok, çirkinleşmeyelim lütfen.

ödipal mödipal faslını sevenlere: babamın bıyığı olmadı hiçbir zaman. bazen bir bıyık, sadece bir bıyıktır.
  • bıyıklı erkek deyince aklıma gelen bir örneği için (bkz: kenan kalav) kendisini bıyıksız düşünemiyorum veya bıyığı kenan kalavsız. o derece.
  • kıymeti bıyıklarını kestiği zaman da olsa anlaşılır. zira bıyık bir yoldur; geri dönüşü olmayan..
  • bir erkeğe bıyık yakışmıyorsa muhtemelen hiç bir model yakışmaz.
  • bazıları gerçek bir karizmadır.

(bkz: freddie mercury)