şükela:  tümü | bugün
  • utanarak kabullendiğim, yakışana çok fena yakışan, içimin yağlarını cızır cızır eriten erkeğin güzel hali.
    hele ki 20 - 30 yaş arasındaki erkeklere bir fena yakışıyor yahu.
  • fiziki yaşını 10 yaş ötelemek isteyen erkektir.
    bıyık ciddi ciddi yaşından büyük gösterir bir erkeği.
  • (bkz: omam bıyık)
    (bkz: kana bıyık)
  • 6 sene bıraktım bir kız emmi dedi. sonrada geldi özür dilerim sana emmi dedim abi deyip hepten sinirimi bozdu.o gün bugün kestim 30 a yaklaşmadan bırakmamak lazımmış birde kesince herkese komik geliyorsun,hele birde yakışıyorsa da kesmişsen herkes yine sana tavuk götüne dönmüşsün demesine alışmalısın.
  • candır, canımdır, bazı kadınların zaafıdır. 25-35 arasındaki erkeklere bıyık çoğğhoş bir hava katıyor yüzleri de azcık düzgünse; ama mümkünse üst dudağın üzerinde perçem gibi durmasın da düzenli kesilsin, bakımı yapılsın. şekerlenmiş pişmaniyeye dönene kadar da uzatmanın alemi yok, çirkinleşmeyelim lütfen.

ödipal mödipal faslını sevenlere: babamın bıyığı olmadı hiçbir zaman. bazen bir bıyık, sadece bir bıyıktır.
  • bıyıklı erkek deyince aklıma gelen bir örneği için (bkz: kenan kalav) kendisini bıyıksız düşünemiyorum veya bıyığı kenan kalavsız. o derece.
  • kıymeti bıyıklarını kestiği zaman da olsa anlaşılır. zira bıyık bir yoldur; geri dönüşü olmayan..
  • bir erkeğe bıyık yakışmıyorsa muhtemelen hiç bir model yakışmaz.
  • bazıları gerçek bir karizmadır.

(bkz: freddie mercury)
  • çok büyük değişiklikler yaşayacak olan erkektir.

yaklaşık 4 aydır "bıyıklı erkek" sınıfına giren bi kişi olarak tecrübelerimi paylaşayım.

öncelikle daha önceden 1-2 ay bıyık bırakmışlığım olduğundan benim için zor bir karar olmadı ancak, hani yıllık izin olur, kurban bayramı olur falan o aralarda denemenizde fayda var. bir de sabırlı olun, gürleşmesini bekleyin cemaat abisi gibi durunca "bu ne lan" deyip kesmeye niyetlenirseniz olmaz.

bir bıyığın adam gibi surata oturması için gereken zaman, uzama süresinin durumuna göre minimum 15 gündür.

sizi ilk defa bıyıklı görenler "bu ne ya, kes abi" diyeceklerdir ama hemen gaza gelip kestirmeyin. siz 1 nebze olsun kendinize yakıştırmışsanız, bırakın kalsın bir süre daha.

muhtemelen bıyık konusunda tamamen zıt geri bildirimler alacaksınız kimisi "kes abi" derken kimisi "abi süper olmuş" diyebilir. zamanla, alışıldıkça yakıştıranların sayısının daha baskın olduğunu göreceksiniz ha, yakıştıranlarda bir artış olmuyorsa dahası yakıştırmayanların sayısı artıyorsa gerçekten yakışmıyordur hacı abi.

şimdi bıyık bıraktıktan sonra değişen şeylere değinirsek; alenen yazan hatun sayısında ciddi artış olur. yüzünüz görüntü bakımından inanılmaz kullanışlı olur ve fotoğrafçılıkla uğraşan kişilerden mankenlik teklifi alabilirsiniz. en az 3-4 yaş büyük gösterirsiniz. her şeyi pipetle içmeye başlarsınız, alkollü içecekleri -rakı, bira, vodka vs.- bardaktan içerken ağzınızı balık gibi kullanmayı öğrenirsiniz ki, bıyığınız minimum şekilde sıvıdan nasibini alsın. gün geçtikçe olumsuz görüş bildirenlerde azalma göreceğinizden gaza gelip uzunca bir süre bıyıklı olmayı düşüneceksiniz. dişlerinizi göstermeden gülmeye gayret edeceksiniz zira bıyıklı erkeğin dişlerini göstererek gülmesi hoş görüntü sunmuyor, ortamda yarattığınız tüm karizma ve sempati bir anda yer ile yeksan olabiliyor. kış mevsimi için çok ideal bir imaj yaratıyor.

özetle, hatun milletinin makyajdı, saç rengini değiştirmeydi, saçına brezilya fönü yaptırmaydı, röfle yaptırmaydı, perma yaptırmaydı, zart yaptırmaydı, zurt yaptırmaydı gibisinden imaj değişikliği yapma seçenekleri çok fazla ama özellikle çalışan erkek için -eğer iş yerinde serbestse- bıyık ideal bir değişiklik aracı.

şahsen tavsiye ederim. faydası var, zararı yok.