şükela:  tümü | bugün
 • verilerin sınıflandırılması, tablolar, histogramlar grafikler... merkezi eğilim ölçüleri, ortalamalar, mod,medyan, olasılık kavramı, dağılımlar, hipotez testleri ve ki kare testi...
  tabi bu ki kare testini kimse anlamadı bende anlamadım kaldım 3. kez alttan alıyorum bonus yapıyorum...
 • ne idüğü belirsiz bir ders olmakla beraber , hocaları tarafından öneminin altı ylın sonra anlaşılacağı tekrarlanıp duran şey.
  ctfde anabilim dalına gidip soru sormanın yasak olduğu ders.
 • tıp fakültesindeki öğrencilerin matematikle tek bağı.
 • biyoloji öğrenilerine, ileride akademisyen olup, bilimsel araştırma yaparsanız ihtiyaç duyacaksınız kandırmacasıyla verilen bir ders. burdan da anlaşılacağı üzere, ileride bir işe yarasa bile, ancak 100 öğrencinin 2'sinin işine yaracaktır. ayrıca her nedense istatistik bölümü öğretim görevlilerinin çok ciddiye alması nedeniyle, biyoloji öğrencilerinin baraja takılması, okuldan atılması gibi hadiselerinde genelde başrol oynar. bir yandan miyoglobinle, pürinle uğraşıp beyni sulanan öğrencinin diğer yandan fi'lerle pi'lerle boğuşmasına yol açar.
 • itfde 1. sinifta verilirdi bu ders eskiden. kimse de bir bok ogrenmeden gecerdi. bir ise yaradi mi?hayir.
 • diş hekimliği falütesindede okutuyorlar. saçmalığın daniskası. artık kim bu dersleri koyuyorsa şunu bilsin hiç bir diş hekimi bu gerzekliği kullanmıyor! işim düşersede gideriz bir istatistikçiye veririz o yapar bizim içim. biyo kelimeside fazlalık bildiğin istatistik işte. maksta öğrenciler fazla boş kalması böle saçmalıklarlada uğraşsınlar.
 • odtu biyolojide bio400 koduyla tanımlanan işe yaramaz ve genetik - biyoloji ayrımının açıkça görüldüğü dersin türkçe adı.
 • odtu de bio400 kodlu ders. genetik ogrencilerine ikinci sinifta verilmek suretiyle ayri iskence yontemlerinden biri haline gelmistir biyolojicilere son sinifta verilir ve baska hoca verir zaten genetikcilere veren hoca da: "ben emekli olacaktim ama sizin gibi istekli genetik ogrenceleri sayesinde isteklendim yine" demistir. fosil olduktan sonra da bizi bilgilendirmeye devam eden hocamiza tesekkur ederiz!
 • bazi biyoloji bolumlerinde adi biyometri diye de gecer.
 • ne kadar gerekli bir ders olduğunu anlayamayan kişilerin kesinlikle bilim adamı olmaya falan heveslenmemeleri gereken, hatta kişinin "acaba akademik kariyer yapmak istiyo muyum istemiyo muyum" sorusuna cevap vermesi için kullanabileceği bir yöntem olabilecek ders. şöyle ki:

  -biyometriyi* seviyor muyum?
  cevap evetse--> "akademik kariyer yapmak için gereken diğer özellikler" başlığına git.
  cevap hayırsa--> "en kısa yoldan en çok parayı kazandıran bir iş bulup, akademik ortamdan kaçarcasına nasıl uzaklaşılır" başlığına git.

  bu ders biyoloji öğrencilerine kesinlikle en geç ikinci sınıfta verilmelidir. odtü'de nedense dördüncü sınıfta verilir.