şükela:  tümü | bugün
  • biyoloji, kimya, veterinerlik vb. bölümlerden mezun olanların tıp fakültelerindeki temel tıp bilimleri alanında akademisyen olabilmeleri durumu.

en kısa zamanda kaldırılması veya yeniden düzenlenmesi gereken mantıksız bir uygulamadır. genellikle tıp doktoru olamamalarının kıskançlığını, öğrenciler üzerinden ego tatmini sağlayarak gidermeye çalışırlar. (bkz: biyoloji mezunlarının kendilerini doktor sanması)

üniversiteye giriş sınavında ilk 100 bine bile girememiş ve hayatında tıp fakültesi eğitimi almamış bir insan, tıp fakültesi öğrencilerine tıp doktorları kadar kaliteli bir eğitim verebilir mi? tıp fakültelerinde sadece tıp fakültesi mezunu olan akademisyenlerin ders anlatması gerekir. doktorların tus'da bu bölümleri daha çok seçmelerini sağlayacak teşvik edici yenilikler de getirilebilir.
  • tıp fakültesinin nasıl işlediğinden haberdar olmayan tiplere derttir.

gerisi bilimdir.
  • yahu arkadaş adamın eğitimi temel bilimler. anatomi, fizyoloji, histoloji, sitoloji vs. vs. adamın uzmanlığı bu sen kendi mesleğini öğren aq.
  • bu başlığı açan eleman problemini açıkca dile getirir misin? artık bir büyüyün beyninizi büyütün hala bakış açınız medeniyetin eksi bilmem kaçıncı seviyesinde.
  • biyoistatistik doktorlarini nereden cikaricaz? tip doktorlarindan mi?
  • ornegin makine muhendisi olup da mekanik dersini bir fizikciden almak gibi bir durumdur. gayet normal olmasinin yaninda, cok daha iyi ve tercih edilendir.
  • temel tıp bilimleri alanında akademisyen olmaları gayet olağan bir şey.
  • katıldığım önerme
    (yeniden düzenleme yapılması)
    tıp mezunu olmayan, çeşitli taşra yüksekokullarından mezun öss sonuncusu tipler
    ilginç bir şekilde garip garip kanun ve yönetmeliklerden yararlanıp
    tıp fakültelerinde hoca olurlar
    tüm hınçlarını tıp öğrencilerinden çıkarmaya çalışırlar
    bölüme tıp mezunu asistan gelirse zulmedilir, yine bu öss sonuncusu olup bir yeri bitirip oraya giren tıp dışı asistanlar el üstünde tutulur, şımardıkça da şımarırlar
    zamanında bu bilim dallarına girecek yeterli hekim yokmuş dışarıdan destek alınmış
    ama işler çığırından çıkmış bu bölümler bu tiplerin kontrolüne girmiş
    ülkemizde yaşanan en büyük liyakatsizlik ve emek hırsızlığı burada yaşanmaktadır

edit : abuk sabuk yorumları gördüm de. pastör, yozgat yerköy yüksek okulu iki yıllık kimya bölümü mezunu mu?
    diyoruz ki bu tıp fakültesi mezunu, temel bilime girecek, fizyolog, mikrobiyolog, patolog, anatomist, biyokimyacı olacak diyoruz
    diyoruz ki, yerköy yüksek okulu mezunu da insandır, çalışsın dünyanın en büyük bilim adamı olsun alkışlarız, ama o sonuncu olurken, üniversite seçme sınavında ilk bine girmiş, tıp fakültesine girmiş, yetmemiş tus derecesi yapmış adam yerine, lise üstüne azıcık kimya okumuş herif çökerse adil değil diyoruz. tabi belli bir zeka seviyesi üstüne anlatıyoruz bunu, basmıyorsa sorun değil böyle devam edin lumpen imparatorluğu sizi..
    edit 2 : evet itiraf ediyorum, sizin gibi leşler, şu g.antep ersin arslan devlet hastanesini dağıtan pislikler gibiler yüzünden, ölelim mi heee diye doktorları sürekli baskı altında tutan içi pislik kaynayan lağım fareleri yüzünden doktorlar artık hızla sahadan çekilmeye, fizyoloji biyokimya vs kendilerini atmaya çalışmaktalar. yarın doğru düzgün doktor bulamadığınızda iş işten geçmiş olacak. doktorların hayatlarını şeettiniz orangutan çocukları..
  • tıpçıya şirk koşmaktır. alçaklıktır, şerefsizliktir. bu suça bir ucundan bulaşanlar derhal idam edilmelidir.

zaruri edit: bu entari sadece alay ve ironi içerir. tek bir kelimesi bile ciddi değildir.
  • egona sokiyim afedersin.

adam/kadın bir bilim dalından mezun olmuş, tusu kazanmış, ihtisasını yapmış gelmiş hoca olmuş. hekim oldum tabip oldum diye bir şey dememiş, sadece senin gibi dar beyinlilere eğitim vermeye gelmiş.

yazık ki yazık bu yeni nesle.

edit: yazarın son 5-6 entrysi “tıp”, “doktor”, “uzman doktor maaşı” gibi gibi. anladık kuzum doktorsun. şimdi sakin ol ve o steteskobu yavaşça yere bırak.

edit 2: “tusa giremiyorlar” diye mesaj atanlar için şu ösym linkini bırakayım. temel bilimler kadrosuna tusla girebiliyorlar. tusla herhangi bir klinik bilimler seçip de cerrah falan olabiliyorlar demedim. lütfen biraz araştırınız.