şükela:  tümü | bugün soru sor
 • genetigin faydalarindan..
  gunumuzde insan gibi a$mi$ bir turun olmasina sebebiyet veren doga guzelligi..
  ileride insan otesi yaratiklarin olmasina gebe mekanizma..

  (bkz: genetik algoritma)
 • şaka gibi bir anlayışa sahip insanlarca korunmasına karışılıyor, karışılmaya kalkışılıyor, kalkışılınca saçmalanıyor..

  yahu ne yapıyorsunuz arkadaşım, amına koyuyorsunuz yanlış politikalarınızla zaten, yüksek kadrolarınızda yer alan çevrenin ç sinden biyolojinin, biyoçeşitliliğin b sinden anlamayan imamlarınızla, bu kirli zihniyetinizle.. üç kuruştur, peşkeş çektiğiniz herbiri cennet toprakların, değerlerin ve öngörüsüzlüğünüz nedeni ile yitip giden dünya mirasının hesabı sorulamazken; yanlışlarınızdan dönülemezken bir de ceza gibi bir avuçtur biyoçeşitliliği koruma derdinde olan, araştırma derdinde olan o adamlardan mı koruyorsunuz "biyoçeşitliliği", sakınıyorsunuz doğayı, anlamadım ki..

  çomak sokuyorlar at koşturduğunuz alanlardaki bozuk sistemlerinize di mi.. doğrusu budur, öyle yapmayın diyorlar canınızı sıkıyorlar di mi.. sizinle benzer zihniyete sahip akademisyenler çalışsın, badem bıyıklı adamlar yalan yanlış verilere var desin, onları kullanarak yayınlar yapsın, raporlar yazsın, gerekli yerlere daha kolay gelsin di mi.. e tabii yayınları ile yaptıkları ile basiretsiz çevre politikalarınızı göz önüne koyanlar; şu önlemleri almak lazım yoksa biyoçeşitlilik şöyle azalır böyle yok olur diye diretenler; itibarınızı sarsanlar; sıcak koltuğunuzda oturmanıza, çay içmenize mani olup iş yapmanıza sebep olanlar; sizin işiniz ya o, onu size öğretmeye çalışan tü kaka kurum ve şahısları keyfi olarak engelleyebilin di mi?

  http://www.dogatarihi.net/…ocesitliligin-korunmasi/
 • turkiye'de gostermelik olarak korunmakta, o da ancak para cezasi ile. yoksa ege'nin cesitli pazarlarinda dogadan kokuyle sokulup satilan neler neler var ve maalesef bu konuda kimse hic bir sey yapmiyor.
 • canlıların türsel ve gensel çeşitliliğidir. biyolojik çeşitlilik genetik çeşitlilik, tür çeşitliliği, ekosistem çeşitliliği olmak üzere üç hiyerarşik kategoride ele alınır.
 • yale üniversitesi girişimiyle hazırlanan çevre performansı endeksi'nde türkiye adına en düşündürücü kategori biyoçeşitlilik ve habitat oluyor.

  türkiye bu alanda 180 ülke arasında 172. sırada yer alıyor. endemik bitki ve hayvan türleri açısından da zengin bir habitata sahip olan türkiye'nin bu alanda düşük bir skora sahip olmasının sebebi, biyoçeşitliliği korumaya yönelik hassas alanlara gerekli özenin gösterilmemesi ile açıklanabilir.

  kaynak: türkiye'nin çevre performansı