şükela:  tümü | bugün soru sor
  • halk arasinda biyomedical muhendisligi ile karıstırıldıgına tanik oldugum ilim kurumu..kısmen biyomedical muhensligi ile benzerlik gösterdigi anlar vardir..teknik icatlar bakimindan..mesela biyomedicalde üretilen biyoteknoloji test ve ölçüm argümanlari bu alana hizmet verir..ama ikisinin bir sanmak allahsizlikdir....ilime bilime fitne fücur katmaktir..
  • eğitim süresinin altı yıl olması konusunda kurucu başkanla mütabakata varılmaması sonucu onca bilgiyi öğrencilere dört yılda yükleyen zor,ancak okuyosanız yol arkadaşınız olan teyzelerin sorusuna cevap olarak biyomühendis olucam teyze dediğinizde ne o iki yıllık mı die verilen tepkilere maruz kaldığınız bölüm
  • insanın mezun olunca ne yapacağını son senesinde bile bilemediği bölümdür. bölüm, temelde zevklidir. bilim kokar. keyiflidir. yüksek lisans yapmadan iş bulmanın çok zor olduğu, öğrencilerinin karamsarlık içinde yüzdüğü bir bölümdür. tanınması, tanıtılması, desteklenmesi gereklidir.
  • marmara üniversitesi'nde de 2010 yılında lisans düzeyinde öğrenci alımına başlamıştır.

(bkz: marmara üniversitesi biyomühendislik bölümü)
  • biyomedikal, biyomalzemeler, yapay organlar, nanoteknoloji, ilaç iletim ve salınım sistemleri, kök hücre, çevre biyoteknolojisi, farmakoloji, gıda biyoteknolojileri, genetik, biyogaz üretimi ve aklıma gelmeyen daha bir çok alanın efendilerini yetiştiren bölümdür. sineğin yağını çıkartıp, para kazanabilen mühendisleri yetiştirir. abd'de bu bölüm tıbbın alt yapısını oluşturabilecek niteliktedir. yani, biyomühendislik okuduktan sonra 4 yıl tıp eğitimi almanız yeterli doktor olmak için. pre-med ile eşdeğer diyebiliriz.
  • okumak için can attığım, sınava hazırlanırken mimarlıktan sonraki hedefim olan (ne alakaysa) fakat tercih döneminde babamın 'türkiye'de iş bulamazsın, aç kalırsın' sözleri yüzünden okuyamadığım bölümdür kendisi. odyoloji okuyorum ama içimde bir ukte olarak kaldın biyomühendislik. hem biyoloji hem mühendisliğin birleşmesi ile oluşan bölümdür. çok sayıda iş imkanı vardır mezunları için ama yurtdşında maalesef. türkiye'de mezunları ilaç sanayisinde çalışır.
  • tam olarak ne ile ugra$an, ne egitimi veren bir bolum oldugunu soranlara o anda kapsamli ve tatmin edici bir yanit vermemin imkansiza yakin oldugu* ve akabinde sorulmasi muhtemel "-dort yillik mi bu?" gibi sorularin insani dumura ugratabilecegi muhendislik dali.