şükela:  tümü | bugün
 • vucudun herhangi bi bolumunden alınan dokularin mikroskobik inceleme yapilmasi icin patolojiye gönderildigi anla sonucun aciklandigi an arasinda gecen zaman zarfi. bu sure icerisinde endise kelimesinin ne anlama geldigini kavrar insan. hersey bi baska gelir ama asil sikinti belirsizliktendir onunu gorememedendir. hayatin belirli donemlerinde onunu gorememe sendromunu yasar insan mesela universite sinavına hazirlanirken ya da yuksek lisans mulakati sonucunu beklerken ya da ne bileyim kiz arkadasinla iliskiye ara verme karari almisken ama bu oyle bisey degildir cunku biyopsiden gelecek sonuca gore belki artik on diye bisey olmayacaktir ve game over ihtimalini eger bir de gencsen ilk defa bu kadar yakininda hissedersin. belki cok karamsar bi entry oldu ama yakin zamanda bu durumu yasadim ve sukurler olsun atlattim allah kimsenin basina boyle bir sikinti vermesin.
 • kendini suçlarsın. acaba daha dikkatli olsaydım, daha sağlıklı yaşasaydım bu şekilde olur muydu diyerek kendi kendini yer bitirirsin. hep iyiyi düşünmeye çalışırsın, ama başaramazsın. uyuyamazsın. gülen, eğlenen arkadaşlarına bakınca boğazın düğümlenir. kimseyi telaşlandırmayayım dersin, ailene bile söyleyemezsin. zaman geçmez bir türlü. o bir hafta bir ömür gibi gelir...
  şimdi olsa yine tek başıma mı beklerdim kimseye söylemeden, bilmiyorum.
 • hayatımda yaptığım en zor şey. korku ve umut sırayla beyni esir alır. gün yaklaştıkça sıralarını beklememeye, birbirlerinin üstüne binmeye başlarlar. öyle ki mutsuz sona rağmen bittiğine sevinir insan. umut ve korku da hemen önlerindeki hiç bitmeyecek -ve artık hep korkunun sahasında oynanacak- maçlara bakarlar.

  bu da popüler kültürden gelsin: cléo de 5 à 7
 • bazı insanlar için hayatın bir parçası. 3 ayda, 6 ayda veya yılda bir bunu yaşamak hayatı da 3 aylık, 6 aylık veya yıllık dilimlerle yaşamak oluyor adeta.. hayaller, umutlar kırılganlaşıyor, zorlaşıyor.
 • şu hayatta yusuf yusuf çektirerek sabretmeyi öğreten süreçtir. sonu doğrudan ölüme bağlansa bir nebze kabul edilebilir. ama çıkan sonuç uzun ve acı veren bir tedaviyi gösteriyorsa o ilk yusuflar öyle bir aranır ki. düşmanın başına verilmeyecek olanlar listesinde bana kalırsa başı çekmelidir biyopsi sonucu beklemek.
 • gerginlikten başka bir şey değil.
  ota boka sinirlenmeyi, abuk sabuk tepkiler vermeyi de beraberinde getiren zor bekleyiş.
 • başka bir konuya odaklanırsan aslında çabuk geçiyor. neyse kaldı şurda 4 gün. her gün yaklaşık 1 hafta kadar sürse, eh en azından 1 ay beklenir. bayağı az :(
 • 2 gün sonra biyopsi olacak birisi için çok sakin davrandığımı farkettim bu başlık vesilesiyle. meğer bu işte bir götlük varmış. ben basit bir şeydir diye düşünüyordum gerçi.
 • adamın amına koyar.