şükela:  tümü | bugün
  • hayret kimse başlığını açmamış, dünkü törenlerde sayın cumhurbaşkanımız böyle bir cümle kullandı. türk tarihinin 1400 yıldan ibaret olduğunu bilmiyordum bak. ben bizim medeniyet birikimimizin en az 2-3 bin yıllık olduğunu düşünüyordum. adam neden 1400 yıl dedi ki acaba? hayret.

tanım: islam öncesi türk kültürünü yoksayan açıklama.
  • burada sayın cumburbaşkanımız türk tarihini değil, türk islam tarihini değil, islam tarihini kastetmiştir.

edit: buna şaşıranlar var, sayın cumhurbaşkanımız için kavmiyet bağı değil asabiye önemlidir. ki bunu da kendisi çokça söylemiştir. asabiyesi sünni islamdır.
    şaşırmayınız efem. d. bahçeli beye anlatınız.
  • büyük hun. avrupa hun, batu hun, akhun, göktürk, uygur, saka, avar, hazar devletlerinin yok sayıldığı beyanat.
  • 1401 yıl önce dedemizin mezar taşını bile okuyamıyorduk ama 1400 yıl önce çok şükür bunu nasıl yapabileceğimizi öğrendik. o günden bu güne kültürlüyüz.
  • arap bedevilerinin ultra süper kültürü varmış da biz bilmiyormuşuz. pers kültürü, bizans kültürü ne oluyor? her şeyi bu adamlardan al, sentezle. islam medeniyetinin (mimari sanat vs.) gücünün çoğu buradan gelsin. sonra 600'dan öncesini yok say.
  • kendisi gürcü eşi arap birinin beyanı. üç kuşak öncesinden hristiyan olan adamların zırvalarına bakın hele.