şükela:  tümü | bugün
 • pkk'nın her kanlı eyleminden sonra hdplilerin ağzından dökülen bir cümle. yüzlerinde gram kızarma da olmuyor. içlerinden bazıları sırtını yasladıkları kanlı örgütlerinin adını bile zikretmeden "kimden ve nereden gelirse gelsin" türü süslü laflarla timsah gözyaşı döküyor.

  üstelik sürekli acitasyon ve mağdur edebiyatıyla toplumun enerjisini de emiyorlar.

  onlara göre 6 milyon oy almanız "demokrasi" adı altında herşeyi yapmanız için kafidir. 6 milyon oy herşeyi meşrulaştırır.

  öğretmen kaçırıp katleden, doktor-mühendis-savcı-polis-asker-kaymakam şehid eden, iş makinelerini yakıp, işçileri infaz eden, barajlara füze atan, canlı bomba eylemi yapan, orman-fabrika kundaklayan, yola eyp döşeyip sivilleri katleden, muhtarları infaz eden, uyuştucu ticareti yapan kanlı bir örgüte sırtınızı yaslayabilirsiniz.

  6 milyon oy, kanlı eylemleri meşrulaştırır, istediğiniz gibi at koşturabilirsiniz.

  bu mantığa göre akp 23 milyon oyla bu memlekette her istediğini yapabilir.
 • kaç aile size oy verdi diye sorsanız, 600.000 civarı aile falan eder.
 • (bkz: sacmalık)
  sacma bir soylemdir.
  işide destek turkiyede %8-10 civarı.
  bu da 8 milyon yapar.
  ki bunların kime oy verdigini tahmin etmek zor degil.
  o zaman tum dincilerin yaptigini meşru kılar bu mantıga gore.
  10 milyon da multecimiz var. ulkeden cikmadiklari taktirde 10 -20 yıl sonra %20 oy aldıklarında her soyledikleri dogru mu diyecegiz ?
  yapılması gereken terore oy veren destekleyen herkesin vatandaşlıktan cıkartilmasi. multecilerin ise bir an once defedilmesidir.
 • 6 milyon tane insanımızın rehabilite edilmesi, gerektiğini gösteren durumdur, tabi önce devlet, devlet olacak bu katliam şebekesi hdpkk'yı partisiyle örgütüyle bir daha adı bile anılmaycak şekilde yok edecektir.
 • demek ki bu ülkede imha edilmesi gereken 6 milyon terörist kokarca var diye cevap verilesi tavır.

  islamcılar ile bölücü solun ortak özelliği aldıkları desteğin istedikleri her türlü tiranlığa yeter bir güç oluşturduğunu düşünmeleridir. bu tavırları sergilerken "bak biz şu kadar oy aldık" demeleri "bizim tiranlığımız bu kadar onay görüyor" anlamına gelir.