• istanbul bayramlaşıyor etkinliğinde 18 harflinin beyin yakan yeni beyanı. ayrıca bu konuşmasında 2.7 milyon suriyeliye ek olarak 300 bin ıraklıyı da konuya dahil etmiştir. ülke olarak o kadar sorunla boğuşurken yepyeni bir sorunumuz çıktı ortaya, bakalım sonu nereye varacak.
  • (bkz: oo ucuz isci alirim bi dal)

eedit: la olum senden baska alan yok zaten neyin telasi bu, ab'nin gotunu yaliycam diye. cok zorluyosun sahte duruyo sonra. insaniyet namina yapsan canima minnet. senin derdin belli, herkes de farkinda. kendi halkina yol, kopru yapmaktan baska bir icraati olmamis adamsin, daha sen kim kopek baska halklara bulasiyosun? zaten ulke bala gote hala bir ulke, geberip gideceksin bi gun, yedigin haltlarin hesabini halk verecek.

zavallilari da kabul ediyosun zaten, bak bari. yemin ediyorum 6 yasinda yavru kopek isteyen kiz cocugu gibisin, hevesini aldin mi arkani donup bakmiyosun. sonra kamplari kapatip, herifleri saliyosun ortaliga, duvar kenarlarinda oturmasinlar diye polisler kaldirimlari suluyo, liseliler her kalabalik ortamsa "ay bu ne kalabalik multeci kampi gibi" espirisi yapmaya calisiyo. hayir bi de bu millet gerizekali, kotu niyetli, firsatci bir millet. ızmirde gorduk bogulma haberleriyle her yeri kaplayan fosforlu turuncu can simidi satislarini. naparsan yap da diyemiyor kimse cunku biliyoruz hepimiz yedigin her halt yanina kar kalacak.
  • esas bu gidişle ülkenin en yetişmiş insanları ingiltere'ye, kanada'ya falan gidecek. ülkede kalan çomarların başkanı olur artık.
  • londra'yı suruç zanneden zihniyetin açıklaması. tabi ingiltere'ye de öyle selamun aleyküm deyip girilebiliyor zaten, vatandaşlık da direkt havalimanında veriliyor, rahat yani.
  • oraya gidebilen senin yüzüne bile bakmıyor. mit sana hiç mi brifing vermedi. 1992 de kuzey ıraktan toplanan kürt ler şu an ne konumda diye. hepsi yönetici durumunda. ya abd ya kanada ya da uk vatandaşı. almanya çoktan suriyeli mühendisleri topladı. geriye kalanlar zamanla giderler.
  • ağam benimle eyleniy
  • komik beyan.

bilmeyen de ülkeye 2,5 milyon biliminsanı , sanatçı , mühendis , doktor aldık sanır.

kendilerine hayrı yok adamların. bize ne hayırları olsun.

ps: içimde kalmasın ingiltere nin ab ' den arkasına bakmadan ayrılma kararı verirken afişlerde türkler geliyor yazıyordu. suriyeliler geliyor olsaydı slogan ayrılma yanlılarının oranı beyefendinin aldığı oy oranını geçerdi.
  • (bkz: based on a true story)
    kanada uçağında 4 çocuklu bir kadın benden gümrük formları konusunda yardım istemişti. bırak ingilizceyi türkçe okuma yazma bile bilmediğini, kocasının inşaat işi yaptığını 2 senedir orada yaşadığını söylemişti. van'a ailesini ziyarete gitmiş dönüyormuş. sonra bana sen niye doldurmuyorsun diye sordu. ben amerika'ya gidiyorum diyince oraya nasıl gidiyorsun bizi bile almıyorlar dedi. sonra kanada çok güzel dedi...

o yüzden çomarbaşkanı haklı. kanada falan bunları havada kapar...
  • hoca örnekleri yanlış seçtin be. ingiltere göçmen muhabbeti yüzünden ab'den ayrıldı. tabi ki tek nedeni göçmenler değil ama göçmenlerin de önemli bir payı var. kanada ise epey bir mesafe. ülkesinden ayrılanların onbinde kaçı kanada'ya gitmiştir bakmak lazım.

seçilen ülkeler komik olmuş. eğer bu işi ciddi ciddi konuşacaksa örneklerin değişmesi lazım.
  • he gurban neden olmasın.. şaka bir yana o çok sevdiğiniz suudları niye hiç dile getirmiyorsun?? varsa yoksa ingiltere kanada..

sahi suudlara niye tek kelime edilmiyor bu konuda?
hesabın var mı? giriş yap