şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ülkemizde ender görülen güzelliklerden. gerçekten ama gerçekten mükemmel bir proje. önerenden, tasarlayandan, hayata geçirdenden, destek verenden, proje için koşturan öğretmenlerden allah bin kere razı olsun.

  internet sitesinde proje amacı kısmında

  ""doğu ve güneydoğu anadolu bölgesine bağlı 21 ilimizden 15 yaş altı 50.000 çocuğumuzun ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak, çocuklarımızın arasındaki kardeşlik ruhu ve bilincinin geliştirilmesi milli ve manevi değerlerimizin paylaşılması ve gelecek nesillere aktarılması amaçlanmaktadır.
  bu proje ile;
  gençlerimizin terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması,
  ülkemizin doğusuyla batısı kuzeyiyle güneyi arasında var olan kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi,
  doğu ve güneydoğu anadolu illerinde yaşayan öğrencilimizin daha önce hiç gitmedikleri şehirlerde farklı kültürleri, tarihi ve doğal güzellikleri görüp tanıması,
  sosyal barışa, kardeşlik ve huzura katkı sunulması,
  kültürel değerlerin yanı sıra ortak değerlerin paylaşılması, hedeflenmiştir.""

  denmektedir. ama proje bunun çok daha ötesine geçmiştir. bu ülkede güzel şeyler de oluyor. hep kötü olaylar üzerinde duruyoruz. belki bizim yanlışımız budur. iyiyi konuşup desteklemeliyiz ki emek verenlerin şevki katlanarak artsın.

  http://www.bizanadoluyuz.gov.tr/anasayfayeni
 • su anda bir kafile elinde istanbul valiligi yazili posetlerle havaalaninda yanimdan gecti. cocuklarin yuruyusu bile hallerinin vakitkerinin tercumani.
  hadi guzel bisey olur umarim.

  edit: imla