şükela:  tümü | bugün
  • hoyra rira rira hey
    hoyra rira rira hey
    rira hoyrari rira hoyrari
    rira hoyra hoyra hey

diye baslayan akillara zarar bir genclik marsi. beyaz'dan dinlemesi keyiflidir.
  • muammer sun'un eseridir.
  • muammer sun'un bir çerkez terennümü olan "hoyra rirra rirra hey" kalıbını kullandığı; formal, melodik ve prozodik açılardan oldukça başarılı, ödüllü bestesidir.
  • söylemesi de, dinlemesi de en eğlenceli gençlik marşlarından biri belki de. hoyrari rira rira hey kısımlarını atın, yine de çok eğlenceli. "sevgimizle, bilgimizle, ulusumuzun hizmetindeyiz !" diye koronun kulaklarda çınlamasını duymak için 23 nisan, 19 mayıs, 30 ağustos, 29 ekim bekleten cinsten.
  • bilgileri ve akıllarıyla uluslarının hizmetinde olan tek bir sesin, atalarının seslerinin yankısı yavrukurtların marşı. kumsallarda sahillerde aşk şarkıları söyleyen ve normal gelişim süreci engellenmemiş dünya gençliğinin aksine türk genci, okulda öğrendiği bu aydınlık marşı çığırmaktadır yazlık beldelerde yaz geceleri.
    (bkz: kemalist kişilik bozukluğu)
  • askerde dinleye dinleye ezberlediğim marş.
  • tankci astegmenlerin ezbere bildigi mars.

ogle yemegi sirasinda yemekhanede surekli bu calinirdi.

(bkz: zırhli birlikler okulu ve egitim tumen komutanligi)
    (bkz: astegmen sınıf okulu)
    (bkz: tankci)
  • geleceğin soprano, tenor adaylarını belirlemeye yarayan nakarata sahip* marş.
  • ne zaman aklıma gelse, günlerce çıkmak bilmeyen beste.
    küçükken de çok severdim bu şarkıyı da, sözlerini hiç düşünmeden söylerdim, o zamanlar hoyrari rira rira hey kısmıydı beni kendisine çeken korodayken, şimdiyse sözleri.

sevgimizle bilgimizle
    ulusumuzun hizmetindeyiz
    aklımızla coşkumuzla
    atamızın izindeyiz

kıtası beni benden alan güzelliktedir.

müzik bilgim pek yoktur, ama dinleyince de söyleyince de inanılmaz zevk verir bir de bu marş, marş da değil, şarkı bence.