şükela:  tümü | bugün
 • sevilen bir turk sanat muzigi eseri.
  (bkz: sabile)
 • terkedilen tarafta oluşan hazımsızlığının, her aklına geleni hayra yormak ve bunları alamet sayıp kendini ve karşısındaki ikna etme yoluyla dışa vurulması durumu...
 • 80'li yillardan beynimize kazinmi$ cocukluk anilarini kafalara ufuren nagmelerden birisi. nedense bana turgut ozal'i , renkli televizyonu ve av$a adasinda ailecek yapilan tatili hatirlatir.
 • bu bizim şarkımız olsun dediler veya demeye zorlandılar ki, tanju (çolak) & hülya (avşar) meşkinin şarkısıydı biz ayrılamayız; televizyonda, gazetede ne zaman ikisinin ismi beraber geçse bu şarkı çalınırdı.
 • ismet özhan'ın 18 sene önceki jantiligiyle bülent ersoy'un kütüklügünü birle$tiren spor-a$k-ihanet-macera-gerilim-komedi türlerinde cekilmi$ ama en sonunda erler film tarafından bir $eye benzetilemeyip konusuz olarak piyasaya sürülen bir filmdir.
  türk izleyicisinin kafasındaki türk filmlerinde sadece tarık akan ya da tarık tarcan basketbolcu olabilir yargısını degi$tirmek icin ismet özhan basketbolcu olarak arz-ı endam etmi$ lakin mahsun kırmızıgül'ün 2 numara daha iyisi olarak turnikeyi 8 adımda tamamladıgı icin filmde basketbol sahneleri kısa süreli tutulup basketbol topu bir kare ismet agabeyin elinde diger bir karede de filenin icinden gecerken görülmekteydi.
  film genel olarak karamsar bir havaya sahiptir. belli dakikalar icinde ismet özhan-gülben ergen cifti mutlu bülent ersoy duvarları tırmalarken diger dakikalar icinde ismet özhan-bülent ersoy evde rakı icip bardagı yere fırlatıp mutluluktan delirirken gülben ergen sinirden hastanelik oluyodu.

  parayla saadet olmayacagını bize gösteren 300036 film olarak cok önemli olmamasına ragmen erler film'in 13:15 ku$agı bo$ kalmasın diye cektigini sandıgım güzel bir filmdir.
 • zeki müren, bülent ersoy ve hatta cengiz kurtoglunun bile yorumladığı bir şarkıdır. terkedilenlere avuntu, sevenlere iyi bir gazdır. hislere tercumandır.

  aynı bedende can gibiyiz
  cana can veren kan gibiyiz
  yanıpta bitmez köz gibiyiz
  biz ayrılamayız

  eller ayırsa bile
  yollar ayırsa bile
  yıllar ayırsa bile
  biz ayrılamayız

  biz iki çılgın sevgiliyiz
  delicisine sevdalıyız
  öyle büyük ki bu sevgimiz
  biz ayrılamayız

  eller ayırsa bile
  yollar ayırsa bile
  yıllar ayırsa bile
  biz ayrılamayız