şükela:  tümü | bugün
 • sevilen bir turk sanat muzigi eseri.
  (bkz: sabile)
 • terkedilen tarafta oluşan hazımsızlığının, her aklına geleni hayra yormak ve bunları alamet sayıp kendini ve karşısındaki ikna etme yoluyla dışa vurulması durumu...
 • bu bizim şarkımız olsun dediler veya demeye zorlandılar ki, tanju (çolak) & hülya (avşar) meşkinin şarkısıydı biz ayrılamayız; televizyonda, gazetede ne zaman ikisinin ismi beraber geçse bu şarkı çalınırdı.
 • ismet özhan'ın 18 sene önceki jantiligiyle bülent ersoy'un kütüklügünü birle$tiren spor-a$k-ihanet-macera-gerilim-komedi türlerinde cekilmi$ ama en sonunda erler film tarafından bir $eye benzetilemeyip konusuz olarak piyasaya sürülen bir filmdir.
  türk izleyicisinin kafasındaki türk filmlerinde sadece tarık akan ya da tarık tarcan basketbolcu olabilir yargısını degi$tirmek icin ismet özhan basketbolcu olarak arz-ı endam etmi$ lakin mahsun kırmızıgül'ün 2 numara daha iyisi olarak turnikeyi 8 adımda tamamladıgı icin filmde basketbol sahneleri kısa süreli tutulup basketbol topu bir kare ismet agabeyin elinde diger bir karede de filenin icinden gecerken görülmekteydi.
  film genel olarak karamsar bir havaya sahiptir. belli dakikalar icinde ismet özhan-gülben ergen cifti mutlu bülent ersoy duvarları tırmalarken diger dakikalar icinde ismet özhan-bülent ersoy evde rakı icip bardagı yere fırlatıp mutluluktan delirirken gülben ergen sinirden hastanelik oluyodu.

  parayla saadet olmayacagını bize gösteren 300036 film olarak cok önemli olmamasına ragmen erler film'in 13:15 ku$agı bo$ kalmasın diye cektigini sandıgım güzel bir filmdir.
 • zeki müren, bülent ersoy ve hatta cengiz kurtoglunun bile yorumladığı bir şarkıdır. terkedilenlere avuntu, sevenlere iyi bir gazdır. hislere tercumandır.

  aynı bedende can gibiyiz
  cana can veren kan gibiyiz
  yanıpta bitmez köz gibiyiz
  biz ayrılamayız

  eller ayırsa bile
  yollar ayırsa bile
  yıllar ayırsa bile
  biz ayrılamayız

  biz iki çılgın sevgiliyiz
  delicisine sevdalıyız
  öyle büyük ki bu sevgimiz
  biz ayrılamayız

  eller ayırsa bile
  yollar ayırsa bile
  yıllar ayırsa bile
  biz ayrılamayız
 • zeki müren’in zirvedeki şarkılar albümünde (1989) bulunan (b-5), sözü ayşe birgül yılmazmahmut oğul’a, müziği mahmut oğul’a ait eser. zeki müren şarkının girişinde “ayrıldık işte, demiştim ama… aşk lugatı yine tersten okundu.. ve anladım ki, biz ayrılamayız” demektedir. bunun sebebi, bir önceki albümünün isminin "ayrıldık işte" olması mıdır?bilmiyorum.

  muazzez abacı zeki müren öldükten sonra bu eserdeki sesi kullanarak, teknolojiden faydalanarak bir düet yapmış, bir de atasay sponsorluğunda zeki mürenli klip çekmiştir. klip: http://www.youtube.com/watch?v=3_qdc06tb6a
  bülent ersoy da söylese, muazzez abacı da söylese, her zamanki gibi, hiç kimse zeki müren kadar iyi söyleyememiştir. şarkının sonundaki “biz ayrılamayız” tonlamaları bile hepsini cebinden çıkarır, öyle hisli okunmuştur.
  düğün salonlarında çokca çalınan bir eserdir.