• ''aynı bedende can gibiyiz'' mısralarıyla, tyler durden tarafından söyleniyormuş hissiyatı uyandıran güzide bir mediko türk sanat eseri.
    [cana can veren kan gibiyiz, kana rengini veren hemoglobin gibiyiz...]
  • ismet özhan'ın 18 sene önceki jantiligiyle bülent ersoy'un kütüklügünü birle$tiren spor-a$k-ihanet-macera-gerilim-komedi türlerinde cekilmi$ ama en sonunda erler film tarafından bir $eye benzetilemeyip konusuz olarak piyasaya sürülen bir filmdir.
    türk izleyicisinin kafasındaki türk filmlerinde sadece tarık akan ya da tarık tarcan basketbolcu olabilir yargısını degi$tirmek icin ismet özhan basketbolcu olarak arz-ı endam etmi$ lakin mahsun kırmızıgül'ün 2 numara daha iyisi olarak turnikeyi 8 adımda tamamladıgı icin filmde basketbol sahneleri kısa süreli tutulup basketbol topu bir kare ismet agabeyin elinde diger bir karede de filenin icinden gecerken görülmekteydi.
    film genel olarak karamsar bir havaya sahiptir. belli dakikalar icinde ismet özhan-gülben ergen cifti mutlu bülent ersoy duvarları tırmalarken diger dakikalar icinde ismet özhan-bülent ersoy evde rakı icip bardagı yere fırlatıp mutluluktan delirirken gülben ergen sinirden hastanelik oluyodu.

parayla saadet olmayacagını bize gösteren 300036 film olarak cok önemli olmamasına ragmen erler film'in 13:15 ku$agı bo$ kalmasın diye cektigini sandıgım güzel bir filmdir.
  • zeki müren’in zirvedeki şarkılar albümünde (1989) bulunan (b-5), sözü ayşe birgül yılmazmahmut oğul’a, müziği mahmut oğul’a ait eser. zeki müren şarkının girişinde “ayrıldık işte, demiştim ama… aşk lugatı yine tersten okundu.. ve anladım ki, biz ayrılamayız” demektedir. bunun sebebi, bir önceki albümünün isminin "ayrıldık işte" olması mıdır?bilmiyorum.

muazzez abacı zeki müren öldükten sonra bu eserdeki sesi kullanarak, teknolojiden faydalanarak bir düet yapmış, bir de atasay sponsorluğunda zeki mürenli klip çekmiştir. klip: http://www.youtube.com/watch?v=3_qdc06tb6a
    bülent ersoy da söylese, muazzez abacı da söylese, her zamanki gibi, hiç kimse zeki müren kadar iyi söyleyememiştir. şarkının sonundaki “biz ayrılamayız” tonlamaları bile hepsini cebinden çıkarır, öyle hisli okunmuştur.
    düğün salonlarında çokca çalınan bir eserdir.
  • sevgili, rahmetli zeki müren'in ''z''leri ''s'' olarak yorumladığı, mükemmel yorumladığı eser.

http://www.youtube.com/watch?v=whgvz5iey_q
  • 80lerin sonlarini hatirlatan güzel sarki. ismet özhan aga oynuyordu filmde beykozspor'da.sampiyonluk gecesi düzenliyorlardi, bülent hanimefendi hazretleri sarki okurken. bülent de bunlara kizmisti terbiyesizlikleri icin. hey gidi günler.

(bkz: once upon a time in istanbul)
  • ''142 çılgın sevgiliyiiiz'' şeklinde eşlik etmenin de pek güzel olduğu şarkı.nadide eser.pıt!
  • bir atom alti parcacigi olan quark'larin sarkisidir*.
  • 80'li yillardan beynimize kazinmi$ cocukluk anilarini kafalara ufuren nagmelerden birisi. nedense bana turgut ozal'i , renkli televizyonu ve av$a adasinda ailecek yapilan tatili hatirlatir.
  • aynı isimle yayınlanmış bir de güney amerika aşk şarkıları toplama albümü vardır:

https://twitter.com/…tus/316559370949361666/photo/1
hesabın var mı? giriş yap