şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rte'nin yeni bombası. karakter sınırından sığmadı. başlığın aslı: "biz bir numarayız, amerika gerimizde, ingiltere falan çok daha gerimizde"

  (bkz: dünya bizi kıskanıyor)

  abd kim ki

  iftarda konuşmuş

  --- spoiler ---

  erdoğan "dünyada en az gelişmiş ülkelere destekte bir numaralı ülke amerika görünür fakat gayrisafi milli hasılaya göre dünyada bunun bir numarası türkiye. biz bir numarayız. amerika gerimizde, ingiltere falan çok daha gerimizde" dedi.
  --- spoiler ---
 • tam da bu yuzdendir ki turkiye onundeki vize engellerini asmadigi surece bir 3. dunya ulkesi olmaktan kurtulamayacaktir.

  bu ulkede sadece yurtdisina cikmak bir luks, yerlesmek icin olsun tatil icin olsun farketmez. yurtdisina cikan, hele orada yasayan turkiye toplumunda sinif atliyor. bunun nedeni yurtdisina tatil icin bile cikmanin cok guc olmasi. e haliyle 81 milyon insani bir ulkeye hapsedip ayni medya, ayni gida, ayni toplumsal duzen icinde tutunca, koyun gibi gudulmeleri de kolaylasiyor, karsilastiracak bir mecra kalmiyor.

  yurtdisina cikip da turkiye hakkinda fikri degismemis kimse yoktur. bence askerligin mecburi oldugu gibi, en az 6 ay yurtdisinda egitimin de zorunlu olmasi lazim turk halki icin. ancak oyle adapte oluruz biz bundan sonra normal dunyaya.
 • 120 bin liralık arabadan 70 bin vergi alsam, ben de kendimi zengin zannederdim..

  vatandaşının gırtlağına çök, ona buna hava at.